Juniorka díky famóznímu obratu bere tři body z Karlových Varů, rozhodla v oslabení

Napsal 28.09.2018 David Panuška
C h o m u t o v / K a r l o v y V a r y - Junioři se v rámci šestého kola DHL extraligy juniorů vydali na západ Čech, kde se střetla s Energií. Piráti téměř celé utkání ztráceli jednu branku a vyrovnali až v poslední desetiminutovce. I přes to, že pár sekund na to inkasovali, vstřelili další dvě branky a odvezli si důležité tři body. U všech branek byl produktivní Kryštof Ouřada.
7.kolo pá 28.9.2018
KVA
2:3(1:0, 0:0, 1:3 - N 0:0 - 1:0)
Karlovy Vary
Bednář – Bernáth, Klejna, Přibyl, Stejskal, Kořán, Benda, Tureček – Záruba, Šťastný, Prošek – Rozhon, Petrov, Křehlík – Holub, Korčmaroš, Křemen – Jílek, Remeš
Běhula – Váchal, Seemann, Zeman, Mikulec, Beneš, Kleiner, Štochl – Bajer, Vrhel, Chlán – Prokop, Jaroš, Mežnar – Lobodowski, Koblížek, Pech – Ouřada, Gut

19. Jílek (Prošek, Holub), 53. Přibyl (Holub, Prošek), rozh. náj. Klejna
52. Ouřada (Pech), 53. Gut (Ouřada), 55. Gut (Ouřada)

9:9
1:0
0:2
38:30
124
Malota – Fiala, Sedláček

Hned v úvodu utkání usedli na trestnou lavici Piráti, kteří své oslabení zvládli. To už se ale nedalo říct o přesilovkách, které zůstaly nepotrestané. Následně domácí Energie potvrdila pravidlo nedáš, dostaneš. Karlovarští sice nevyužili přímo čas početní výhody, ale prosadili se sedm vteřin po jejím skončení, když otevřel skóre utkání v devatenácté minutě Tomáš Jelínek – 1:0.

Na začátku druhé části měli dobré pozice David Holub a Tomáš Křehlík, ani jeden si ale nepřišel na chomutovskou jedničku. Následující průběh celého dějství byl protkáno několika vyloučeními, která kouskovala hru. Do třetí části šli tak hosté s jednobrankovým mankem.

Když Piráti přestáli další oslabení, mohli vyrovnat, jenomže puk, který skončil v brance, byl zasažen vysokou holí. Potom, co se Pirátům nepodařilo skórovat v následující přesilovce, vyrovnali v oslabení. Kryštof Ouřada projel podél mantinelu do pásma a zakončil ránou mezi betony – 1:1.

Radost Pirátů netrvala příliš dlouho, jelikož hned v následující minutě vrátil vedení na karlovarské hole Tomáš Přibyl – 2:1. Ani Chomutov na sebe nenechal dlouho čekat, za patnáct vteřin Michal Gut stanovil opět vyrovnané skóre, tentokrát na 2:2.

Rozhodující trefu v základní hrací době si připsal Michal Gut, jenž zakončil Ouřadův průnik ránou do odkryté části klece – 2:3. Po bezbrankovém prodloužení rozhodl o nadstavbovém bodu František Klejna v samostatných nájezdech – N 1:0.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): „Čtyřicet minut poctivé práce jsme naprosto znegovali a v poslední třetině soupeři darovali vítězství na zlatém podnose. Udělali jsme naivní, řekl bych až dětské, chyby, které soupeř potrestal a zaslouženě vzal tři body.“

Jan Brychta (Piráti Chomutov): „Tři body za výhru jsou pro nás z venku fantastické. Měli jsme trošku slabší první třetinu, kdy půlka týmu pracovala, ale druhá půlka ne. Potom jsme si něco řekli a zvedli se. Ve druhé třetině jsme začali dělat to, co jsme chtěli – napadat a hrát s nasazením. Nakonec jsme byli spokojení se všemi stránkami hry, jen disciplína nám nevyhovovala. Měli jsme strašně moc vyloučených, po druhé třetině devět, což je prostě moc. To musíme do dalších zápasů zlepšit.“