Junioři zvládli i druhé domácí utkání ve dvou dnech

Napsal 25.01.2014 Michal Luxa
C h o m u t o v - V utkání 32. kola NEON extraligy juniorů si poradili domácí Piráti se svým soupeřem ze Vsetína 3:1. Chomutovské poslal do vedení v sedmé minutě Ondřej Kaše. V sedmnácté bylo vyrovnáno, když se trefil hostující Miroslav Jirušek. Další branky si už připsali jen domácí, o které se postarali Patrik Huňady a David Kämpf.
32.kolo so 25.1.2014
3:1(1:1, 0:0, 2:0)
VSE
Maštalířský – Meliško, Ringler, Drobný, Dobrovolný, Michálek, Černý, Tejnor – Kämpf, Šťovíček, Vrána, Paleček, Veselý, Bednář, Janák, Kaše O., Huňady, Hejcman, Kaše D.
Vsetín
Vlach – Žabčík, Hruška, Červínek, Zuzaník, Vašíček, Ščotka, Hajda – Klečka, Kuchařík, Forch, Surý, Kývala, Jirušek, Stodůlka, Neuwirth, Pancza, Zvonek, Tobola.

7. Kaše O. (Kämpf), 51. Meliško (Kaše O., Kämpf), 59. Kämpf (Kaše O.

110

V úvodních minutách byli lepším týmem Piráti, jenže první velkou příležitost si připravil Vsetín. Tobola přihrával před branku, kde našel jen brusle domácího obránce, ten pořádně vystrašil Maštalířského. Již v sedmé minutě dostal puk na vrchol pravého kruhu ONDŘEJ KAŠE, který svůj pokus proměnil střelou k levé tyči - 1:0.

Ve 13. minutě se prokličkoval až před brankáře David Kaše, puk mu na poslední chvíli sjel z hole. Na kosce svítila 17. minuta, když hosté využili přesilovou hru. Po vyražené střele se k puku dostal MIROSLAV JURIŠEK a poslal kotouč podél ležícího brankáře - 1:1. Do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

I do druhé části hry nastoupili lépe domácí hráči, kteří nedokázali proměnit žádnou ze situací. Na svou první příležitost ve druhé třetině čekali hráči Vsetína až do 26. minuty, kdy na sebe vzal střelu hostující Hruška, jenž nechal vyniknout lapačku Maštalířského. Ve 31.minutě dostal puk před prázdnou branku Veselý, kterému se puk zamotal mezi nohy a tak nedokázal přesně zakončit.

Běžela 33. minuta když v přesilovkové souhře hledal O. Kaše mezi kruhy Kämpfa, ale jeho pokus končí jen v připraveném brankáři. Ve 37. minutě se nechal vyloučit domácí Michálek na pět minut plus do konce utkání. Hosté nedokázali početní výhodu do konce druhé periody využít. Stav utkání byl po druhé třetině stále 1:1.

Ve třetí části si Piráti pohlídali zbytek přesilové hry Vsetína a udrželi nerozhodný stav. Pár minut po početní výhodě poslal střílenou přihrávku Černý, který našel pouze připraveného Vlacha. Další zákrok si musel hostující brankář zapsat po nebezpečné střele O. Kašeho.

Zbývalo devět minut do konce třetí části, když chomutovští hráči rozjeli přesilovkovou kombinaci, kterou zakončil JAKUB MELIŠKO - 2:1. V 56. minutě chtěl zvýšit náskok domácích Huňady, ale trefil pouze tyč vsetínské brány. Při závěrečné power - play Vsetína upravil stav na 3:1 DAVID KÄMPF.

Martin Ťupa (Piráti Chomutov): Hráli jsme lépe než v pátek. V zápase nám navíc vypomohl Ondřej Kaše s Davidem Kämpfem, kteří nám zápas rozhodli. Měli jsme v zápase problém s kázní. Některé zákroky byly navíc posouzeny poněkud přísně. To nemění nic na tom, že jsme byli velice často a zbytečně vylučovaní i za fauly v útočném pásmu, což dělat nesmíme. Soupeř navíc hrál velmi kvalitně a v některých jeho přesilovkách jsme si dost koledovali o gól.