Junioři ztratili tříbrankové vedení, z Kladna si nakonec nevezou ani bod

Napsal 13.09.2014 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Junioři Pirátů absolvovali deváté kolo extraligy na ledě kladenských Rytířů. Utkání výborně rozehráli a ještě v první polovině první třetiny vedli již o tři branky. Zdálo se, že Piráti kráčejí k vítězství, ale domácí Rytíři se nevzdali. Ještě v první třetině stihli dát dvě branky, skóre přehoupli na svou stranu ve druhé třetině. Piráti tak odjíždějí z Kladna bez bodu.
9.kolo so 13.9.2014
KLA
4:3(2:3, 2:0, 0:0)
Kladno
Švihálek – Větrovec, Potěchin, Bunda, Matula, Špaček, Zajíc – Hajný, Šilhavý, Křepelka, V. Machàček, Schildhabel, Slánský, Janeček, Doležal, Machač, Kuzďas, Miura, Kružík
Dvořák – Meliško, Páleník, Ringler, Hierman, Cestr, Dubeň, Szathmáry, Černý – Šťovíček, A. Macháček, Kašpar, Jirušek, Tupý, Dimitrov, Janák, Huňady, P. Macháček, Strunz

Kladno
11. Miura (Janeček, Slánský), 20. Kružík (Křepelka), 28. Kružík (Křepelka, Schildhabel), 35. Slánský (Machač, Matula)
4. A. Macháček, 7. P. Macháček (Dimitrov), 9. P. Macháček (Kašpar)

5:5
2:0
0:0
31:26
65

Junioři zahájili zápas s Kladnem lépe. Již ve čtvrté minutě se dostali do vedení. ALEŠ MACHÁČEK stál na konci útoku Pirátů, který vedl k první brance zápasu – 0:1. Úvodní gól Piráty nabudil a jejich snažení pokračovalo. O dvě minuty později již vedli o dvě branky. Dimitrov vybojoval puk za bránou a našel přesně střílejícího PETRA MACHÁČKA – 0:2. Dva góly Pirátům nestačili a tak se opět PETR MACHÁČEK dostal v brankovišti k puku a poslal svůj tým do jasného vedení – 0:3. V danou chvíli se probudili Kladenští a vzápětí snížili zásluhou YUKA MIURI, který dostal kotouč do odkryté klece – 1:3. V závěru divoké první třetiny pak zvládl snížit na rozdíl jediné branky kladenský DANIEL KRUŽÍK po své rychlé střele z prostoru před bránou – 2:3.

V druhé části zápasu mohl nejprve zkompletovat hattrick Petr Macháček, ale obránce Potěchin se včas vrátil. Naopak se Kladnu podařilo srovnat skóre. Byl to opět DANIEL KRUŽÍK, kdo dopravil kotouč do sítě a vykřesal svému týmu šanci na body – 3:3. Netrvalo dlouho a k vidění byl obrat. Přesnou střelou se po kombinaci s Machačem prezentoval MARTIN SLÁNSKÝ a Kladno rázem dominovalo zápasu – 4:3. Chomutovští se nezdávali a vyrovnání měl na hokejce Janák, po jehož střele poskakoval puk na brankové čáře, ale byl včas zachycen domácí obranou.

Piráti se ve třetí třetině několikrát pokusili zvrátit průběh utkání a neztratit body. Meliško pálil po vhazování jen těsně nad. Šanci měli chomutovští junioři i během čtyřminutové přesilovky po vyloučení Šilhavého, ale tu se využít nepodařilo. Ani situace pět na tři Pirátům ovoce nepřinesla. V závěru zkusili Chomutovští i hru v šesti, ale těsné vedení Kladna již nedohnali. Ze středu Čech tak odjeli s nepořízenou.