Junioři ztratili čtyřbrankové vedení, přesto zápas s Třincem urvali díky dvěma golům v poslední minutě

Napsal 21.11.2014 Marcel Holl
C h o m u t o v - V utkání 27. kola DHL exraligy juniorů přivítal Chomutov na své ledě třetí celek tabulky z Třince. Díky dvěma rychlým trefám v rozmezí 17 sekund vedli Piráti po dvou třetinách 2:0. O branky se postarali Wágner s Kellersteinem. Po pěti minutách třetí třetiny byl stav již 4:0 pro domácí. Třinec ale dokázal během osmi minut zápas vyrovnat. Piráti se ovšem nevzdali a dvěma góly v poslední minutě rozhodli o své tříbodové výhře.
27.kolo pá 21.11.2014
6:4(2:0, 0:0, 4:4)
TRI
Lukeš – Páleník, Hierman, Cestr, Šulák, Dubeň, Černý, Tejnor – Procházka, Wágner, Štovíček, A. Macháček, Jirušek, Tupý, Tatár, M. Bednář, Janák, Kellerstein, P. Macháček, Strunz, Chrpa.
Třinec
Dudáček – Pisarik, Heider, Bednárik, Stránský, Roman, Zahradníček – Pěnčík, Franek, Kovarčík, Severa, Petrák, L. Bednář, Pala, Fejko, Christov, Jaroš, Kovařčík.

9. Wágner (Štovíček, Šulák), 10. Kellerstein (Jirušek, Dubeň), 45. Kellerstein (Tejnor, Jirušek), 46. Tatár (M. Bednář), 60. Tejnor (Jirušek, Strunz), 60. Chrpa
Třinec
50. L. Bednář (Bednárik), 52. Franek (Jaroš), 55. Severa (Fejko), 58. Kovařčík (Pisarik, L. Bednář)

8:7
3:1
0:1
31:38
100

Začátek zápasu měli lepší domácí, kteří si také vypracovali několik slibných pokusů. Mezi které patří třeba šance Jiřího Procházky, jenž z modré čáry poslal příklepem kotouč na třineckou branku, avšak brankář Dudáček jeho střelu zkrotil ve své výstroji.

Třinečtí se mezi šestou a osmou minutou dopustili hned tří přestupků. Piráti tak měli dvakrát za sebou výhodu pěti proti třem. Toho se jim také podařilo využít. Chomutovští předvedli v početní výhodě povedenou kombinaci v útočné třetině. V podstatě rozebrali třineckou obranu. František Wágner zužitkoval přihrávku od Martina Štovíčka a poslal Chomutov do vedení. Na jeho trefu navázal hned o 17 vteřin později Adam Kellerstein. Ten prostřelil Dudáčka v třineckém brankovišti střelou z levého kruhu. Do konce první periody již branka nepadla, a tak odcházeli Chomutovští do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Druhá perioda nepřinesla žádný pohyb ve skóre, i když šance si oba týmy vytvořily. Domácí Jirušek například netrefil skákající kotouč v brankovišti. Hosté zahrozili po pokusu Franka, jehož střela po ledě od hrazení byla lehce tečována bruslí domácího zadáka a puk zazvonil o tyčku Lukešovy svatyně. Do kabin se tedy po čtyřiceti minutách šlo za stavu 2:0 pro Piráty.

Třetí dějství začalo náporem Ocelářů, kteří několikrát ohrozili Lukešovu branku, avšak se všemi pokusy z třineckých hokejek si chomutovský muž s maskou poradil. Poté dostal dvouminutový trest za hrubost třinecký Severa a Chomutov toho dokázal využít. Dudáčka prostřelil svým druhým gólem v utkání Adam Kellerstein.

Půl minuty na to již Piráti vedli o čtyři branky, neboť Jakub Tatár využil ponechanou výhodu a překonal třineckého brankáře. Po této brance přišlo ze strany Chomutova zřejmě uspokojení a iniciativu zápasu přebrali hosté.

Těm se také podařilo skórovat ve vlastním oslabení. Bednárik našel přihrávkou Lukáše Bednáře a ten prostřelil Lukeše střelou mezi betony. Již o dvě minuty přidali Třinečtí další branku. Lukeše tentokráte překonal Tomáš Franek. Po dvou vstřelených brankách tlak třineckého souboru ještě zesílil.

To mělo za důsledek i několika minutové obléhání chomutovské branky, z čeho rezultoval další gól v chomutovské brance. Po chybě domácí obrany se dostal ke střele Kryštof Fejko. Jeho pokus ještě Lukeš vyrazil ale přímo na hokejku Jiřího Severy, jenž už se nemýlil a vsítil kontaktní branku.

Po této trefě si domácí střídačka vyžádala oddechový čas, ale ani to příliš nepomohlo, neboť hráči Třince byli při chuti a svého soka doslova uzamkli v jeho obrané třetině. Odměnou za tuto aktivitu byla Slezanům vyrovnávací trefa dvě a půl minuty před konce základní hrací doby. Puk za Lukešova záda dostal Michal Kovařčík.

Chomutovští Piráti však nesložili zbraně. Přesně 37 sekund před poslední sirénou zblokoval Jiruškovu střelu hostující bek. K letícímu puku se jako první dostal Dominik Tejnor, který černou pryž poslal do třinecké branky. Ještě o dvacet vteřin později dostal domácí soubor do dvoubrankového vedení Jakub Chrpa, jenž překonal Dudáčka střelou na vyrážečku. Chomutovský celek v dramatickém závěru vybojoval tři body.

Zdeněk Skořepa (Chomutov): „Začátek byl z naší strany vlažný. Pak jsme měli přesilovky, ve kterých jsme dali dva góly a tím jsme se trošku nakopli. První třetinu jsme odehráli velice dobře. Ve druhé třetině to bylo z naší strany velké uspokojení a podcenění určitých situací. Od druhé třetiny jsme nehráli tak, jak jsme si představovali. Ve třetí třetině nám tam spadly dva góly. Za stavu 4:0, místo abychom to v klidu dohráli a v pohodě kráčeli pro vítězství, tak uděláme chyby a zase je to akorát podcenění a nedůraz, koncentrace v zápase. Nakonec utkání mohlo dopadnout úplně obráceně. Sice jsme vyhráli 6:4 a v poslední minutě jsme vstřelili dva góly, ale ten výkon nebyl takový, jaký bychom chtěli.“

Jiří Juřík (Třinec): „Myslím si, že nám to utkání vůbec nevyšlo, asi padesát tři minut. Poté najednou jsme naskočili do toho utkání a srovnali jsme to, ale co jsme vytvořili na konci za individuální chyby, tak to se prostě nemůže v zápase stávat. Bohužel odjíždíme bez bodů, a z toho závěru se musíme poučit.“