Junioři zdolali v těžkém zápase Kometu Brno 5:2

Napsal 20.09.2012 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Pět utkání, čtyři výhry. Taková je bilance chomutovských juniorů po pátém kole NOEN extraligy. Na svém ledě si poradili s Kometou Brno vysoko 5:2, ačkoliv to tak po prvních dvou třetinách nevypadalo. Stavy byl totiž pouze 1:0. Brankové hody ovšem přišly v poslední třetině a tak se Piráti mohou radovat z dalších třech bodů.
5.kolo čt 20.9.2012
5:2(0:0, 1:0, 4.1)
KOM
Strmeň (Dovina) - Havel, Kolář, Pelc, Horváth, Fronk, Mazánek, Novák L., kopáč, Kaše, Kämpf, Račuk, Hanták, Hammerbauer, Szathmáry, Tejnor, Peštuka, Huňady, Hlava
Kometa
Klimeš (Oujezdský) - Šidák, Boček, Pecen, Pospíšil, Dujsík, Peslar, Račanský, Raška, Sedlák, Beneš, Mrázek, Papp, Lašák, Vojáček, Vágner, Novák J., Wasserbauer, Buhaj, Dittrich, Janoušek

32. Peštuka (Hanták), 46. Havel (Fronk), 53. Hanták (Peštuka, Račuk), 56. Hlava (Kämpf), 60. Račuk (Kolář)
Kometa
42. Raška, 54. Boček (Dujsík)

6:5
0:0
1:1
34:26

Utkání začali lépe domácí Piráti. Kotouč měli na hokejkách častěji a vytvořili si i několik dobrých příležitostí. Velkou šanci měl Chomutov na konci šesté minuty, kdy po ráně obránce vypadl hostujícímu brankáři Klimešovi kotouč z rukavice, ale kopáč ho netačil dorazit do prázdné branky.

V další šanci se ukázal Jiří Fronek, který byl sám před Klimešem, ale blafák se mu nepovedl a brankář si s ním poradil. Ovšem hosté se nechtěli vzdát. Důkazem byla šance Račanského, který v brejku už už střílel, ale domácí hokejista ho odzbrojil zezadu.

Zřejmě největší šanci měli domácí ve 12. minutě, kdy se z nenápadné střely zkoušel prosadit Račuk, jeho střela však skončila na tyči. Hosté z Brna se ve druhé desetiminutovce prakticky nedostali ke kotouči, ale domácím se gól vstřelit nepodařilo.

Druhou třetinu začali domácí v ještě větším tempu, a to hlavně díky přesilové hře. Jen co skončila, mohli domácí Piráti využít další výhodu s jedním mužem v poli navíc, ovšem tu také nevyužili.

Naopak měli hodně namále. Hosté z Brna měli totiž vzápětí minutovou dvojnásobnou přesilovku, při které měli několik dobrých příležitostí, ale Strmeň všechny pokusy zneškodnil.

Nakonec se radovali přecijen domácí. Jiří Peštuka nejdříve minul zcela odkrytou bránu, ale vzápětí hostující klec objel, nahodil kotouč na brankáře Klimeše, který si ho smolně srazil do brány.

Hosté byli jak opaření a prakticky se nedotkli kotouče. Jejich zmar dokládá vyloučení Račanského za hrubý faul na 2 + 10 minut. Stav po druhé třetině byl tedy 1:0.

Brněnští zřejmě dostali na poslední třetinu jiné pokyny a doslova do ní vlétli. Po 75 vteřinách hry dokázal srovnat skóre Adam Raška, který zasunul kotouč za přesouvajícího se Strmeně.

O čtyři minuty později však domácí opět vedli. Radek Havel se perfektně uvolnil a svou střelou překvapil Klimeše. Brankové hody ovšem teprve přišly. V 53. minutě zvyšoval náskok domácích Filip Hanták, který dokázal kotouč protlačit do brány mezi tyčkou a betonem brankáře.

Kometa se ovšem nevzdávala a o minutu později dokázala snížit. Jan Boček prostřelil Strmeně pohotovou střelou - 3:2. O další minutu a půl později však byl rozdíl opět dvougólový. Nicolas Hlava ujel podél mantinelu a přesně umístěnou střelou do šibenice vymetl pavouky v kleci Klimeše.

Hosté se zmohli již jen na závěrečný tlak, při kterém dokázali nastřelit tyčku. Nepomohla jim ani přesilovka 5 proti 4 a později ani 6 proti 3, když hráli power-play. Naopak se v samém závěru mohli radovat ještě domácí hráči. Marek Račuk ujel všem hráčům a šestnáct setin vteřiny před koncem zápasu ustanovil skóre na 5:2.