Junioři zdolali Olomouc na nájezdy, v těch rozhodl třígólový Hejcman

Napsal 01.03.2014 Antonín Domanický
Pirátští junioři zamířili v rámci šestého kola nadstavbové skupiny A NOEN extraligy juniorů do Olomouce. Domácí tým šel do vedení ve třinácté minutě a Piráti museli dotahovat. Vyrovnání se konalo ve druhé třetině zásluhou Davida Kašeho. Chomutovští drželi vyrovnaný stav až do začátku třetí třetiny, kdy se do vedení opět dostali Olomoučtí. Hanáci zvládli přidat třetí branku, ale ještě před závěrečnou sirénou zvládl dvakrát skórovat Darek Hejcman a poslat tak zápas do prodloužení. Nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, ten rozdílový proměnil spasitel Pirátů Darek Hejcman. Bonusový bod tak připadl Chomutovu.
41.kolo so 1.3.2014
OLO
3:4sn(1:0, 0:1, 2:2 - 0:1)
Olomouc
Slezák – Škůrek, Hradil, Kreigher, Soukal, Rašner, Nesvadba – Markl, Bauer, Fibrich, Kocián, Rajnoch, Králík, Ostřanský, Beták, Zezula, Konečný.
Dvořák – Meliško, Ringler, Drobný, Cestr, Šulák, Michálek, Černý, Tejnor – Šťovíček, Jindra, Vrána, Paleček, Bednář, Lehnert, Huňady, Hejcman, D. Kaše.

Olomouc
13. Markl (Bauer), 41. Konečný (Škůrek, Králík), 46. Králík (Kocián, Markl)
25. D. Kaše (Cestr, Černý), 58. Hejcman (Vrána, Šulák), 59. Hejcman (Lehnert), rozh. náj. Hejcman

5:1
0:2
0:0
25:41

Ve čtvrtek se na olomouckém zimním stadionu v 6. kole A skupiny extraligy juniorů proti sobě postavili týmy HC Olomouc a HC Piráti Chomutov. Vstup do utkání lépe vyšel hostujícím, když hned v první minutě nastřelil tyč za zády Slezáka chomutovský kapitán Tajnor, který vystřelil od modré čáry. I další větší šanci si dokázali vytvořit Piráti, když z pravé strany nahrával Vrána před bránu Huňadymu, jenže ten se ještě musel s pukem otáčet, a tak jeho následné zakončení nemělo gólové parametry.

Zhruba v osmé minutě se za olomouckou obranu dostal hostující Bednář, který uháněl sám na Slezáka, ale toho se svou střelou nedokázal překonat a domácí brankář vyrazil puk svým betonem. Jako první se tak do vedení v utkání dostala domácí Olomouc, když Bauer dostal puk na pravou stranu, odkud se prodral až před Dvořáka, který ještě zvládnul vyrazit následné zakončení olomouckého útočníka, ale na následnou dorážku Tomáše Markla byl již chomutovský brankář krátký.

Chomutov následně hrál svou první přesilovou hru v utkání, ve které dokázal Králík vypíchnout puk na modré čáře a vyslat Ostřanského do protiútoku, ale tomu při jeho kličce sjel puk z hole. Pirátům se jejich přesilová hra nepovedla přesně podle představ, protože se v ní hostujícím nepovedlo vyrovnat stav utkání. Po první třetině, tak odcházeli do šaten šťastnější domácí, kteří vedli 1:0.

První vážnou situaci v druhé třetině měli na svědomí domácí, když Králík ujížděl s Ostřanským dva na jednoho, ale první jmenovaný nedokázal dostat puk na svého spoluhráče, protože jeho pas výborně zblokoval hostující Meliško. Chomutov hrál následně svou druhou přesilovou hru, ve které již hosté udeřili, když Černý střílel od modré a Slezák jeho ránu vyrazil před sebe, kde byl Cestr, jenž ještě poslal puk mezi kruhy na Davida Kašeho, a ten už dopravil svou ráznou střelou do olomoucké brány.

Mora však ve 29. minutě mohla jít znovu do vedení, protože Kohouti vyhráli vhazování ve své útočné třetině a Nesvadba vystřelil od modré na Dvořáka, který vyrazil puk před sebe, kde byl zcela volný Králík, jenž svou dorážkou netrefil hostující bránu jen o pár centimetrů.

Chomutov si ještě v závěru druhé třetiny dokázal vypracovat dvě dobré šance, když nejdříve Kaše dostal dobrý pas mezi kruhy, ale hostující útočník svou střelou trefil pouze připraveného Slezáka. V poslední minutě navíc ještě dostal krásný pas za olomouckou obranu Hejcman, jenž tváří v tvář Slezákovi trefil beton olomouckého brankáře.

Ihned zkraje třetí třetiny se dokázala dostat Olomouc opět do vedení, protože po vyhraném vhazování dostal puk na modrou Škůrek, který jej nahodil na chomutovskou bránu, kde puk ještě tečoval Martin Konečný, který usměrnil puk za záda Dvořáka. O minutu později zvonila branková konstrukce chomutovské brány, když se velmi tvrdou střelou prezentoval Beták.

Mora byla na začátku třetí třetiny hodně aktivní, protože i další nebezpečnější akce byla z holí domácích, když Markl přenechal puk za sebou, kde si najížděl Rajnoch, ale ten svou následnou střelou pouze nechal vyniknou Dvořáka v bráně Pirátů. Po třetí přesilové hře Chomutova udeřila Olomouc potřetí, když Kocián nahrával z levé strany před bránu, kde si sjel Lukáš Králík, který trefil puk přesně do pravého horního růžku chomutovské klece.

Mora se následně stáhnula do své obranné třetiny a domácí hráči se snažili bránit své dvoubrankové vedení. To se olomouckým dařilo velice dlouho a Piráti nemohli najít recept na skvěle hrající obranu Hanáků, když už to vypadalo, že si Mora své vedení uhlídá, tak tři minuty před koncem vyhodil Škůrek puk do hlediště a dostal dvouminutový trest za zdržování.

Chomutov následnou přesilovku dokázal využít, protože Vrána poslal puk mezi kruhy, kde byl nikým nehlídaný Darek Hejcman, jenž následně vstřelil puk mezi betony Slezáka. To však nebylo ze strany Pirátů vše, protože ani né za minutu se Chomutova radoval ze vyrovnávající branky, když se podruhé v krátkém časovém sledu prosadil Darek Hejcman, jenž využil přihrávku od Lehnerta, a poslat tak utkání do prodloužení.

V následném prodloužení byl více aktivním týmem Chomutov, jehož hráči byli více na puku a měli více ze hry. Největší šance v nastaveném čase spálil hostující Paleček, který byl dvakrát ve výborné pozici před Slezákem, kde jej svými přihrávkami našel Huňady, ale chomutovský útočník trestuhodně nedokázal ani jedno své zakončení vmístit mezi tři tyče olomoucké brány.

Zápas tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve které se hned v první sérii prosadil Darek Hejcman, jenž vstřelil vítězný gól Chomutova, protože ani jeden z domácích střelců nedokázal vyzrát na Dvořáka a naopak ve třetí sérii potvrdil vítězství Pirátů Lehnert. Hejcman tak zkompletoval vítěznou brankou svůj hattrick v utkání.

Piráti si výhrou na nájezdy upevnili své druhé místo v A skupině, když na třetí Liberec mají již náskok čtyř bodů. Naopak Olomouc nedokázala uspět již ve svém osmém utkání v řadě a tabulce nadstavbové části jsou stále na posledním místě se ziskem jednoho bodu.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): „Dobře se mi hodnotí hlavně 58 minut utkání, ve kterých jsme byli Chomutovu vyrovnaným soupeřem, když jsme si dokázali vytvořit několik dobrý šancí, ze kterých se nám povedlo vstřelit tři branky, ale bohužel se nám nepovedlo ještě využít některé další šance, když v těch důležitějších momentech hráči selhali. Přesto jsme vedli o dvě branky, a takové utkání již musíme dovézt k vítěznému konci, ale v závěru přišlo zbytečné vyloučení, když vyhodíme puk z hřiště a pak ještě hrubou chybou dvou zkušených hráčů se povedlo hostům vyrovnat.“

Martin Ťupa (Piráti Chomutov): „Myslím si, že jsme hráli dobře. Akorát jsme udělali pár hrubek v obraně, ze kterých nám Olomouc dala góly. Jinak si však myslím, že jsme po většinu zápasu byli lepší, což jen potvrzuje poměr střel, kde jsme domácím tým zcela předčili.Ukázala se síla mančaftu, když kluci dokázali vyrovnat utkání v samotném závěru a následně jsme dokázali utkání dovézt do vítězného konce v nájezdech.“