Junioří zdolali Jihlavu, ke třem bodům jim pomohla vydařená první třetina

Napsal 04.10.2013 Vojtěch Vopat, Libor Kult
C h o m u t o v - Nejstarší mládežnický tým Pirátů čekala první říjnový pátek cesta na Vysočinu, kde se postavili Jihlavě. Úvod zápasu naznačil, že se proti sobě postavili celky z opačných pólů tabulky. Soubor Jaroslava Becka s Petrem Martínkem si v úvodním dějství vypracoval třígólový náskok, který si i přes obdržené branky udržoval až téměř do konce utkání. V předposlední minutě domácí snížili na rozdíl dvou tref, ale víc jim Piráti nedovolili. I díky třem kanadským bodům Nicolase Hlavy si chomutovští junioři v osmém mistrovském střetnutí připsali pátou výhru v normální hrací době.
9.kolo pá 4.10.2013
JIH
3:5(0:3, 2:2, 1:0)
Jihlava
Fučík – Tobola, Čermák, Vala, Dundáček, Žáček, Polívka – Mahút, Březina, Lupač – Molnár, Jícha, Beran – Vykouk, Vantuch, Sladký – Severa
Lukeš – Cestr, Michálek, Szathmáry, Drobný, Černý, Tejnor, Ringler, Dobrovolný – Veselý, Peštuka, Hlava – Šťovíček, D. Kaše, Lehnert – Vrána, Paleček, Janák – Bednář, Jindra, A. Macháček

Jihlava
21. Jícha (Březina), 34. Molnár, 59. Vantuch (Vykouk, Sladký)
3. Lehnert (Šťovíček), 7. Peštuka (N. Hlava), 16. Vrána z trestné střílení, 29. N. Hlava (Veselý), 38. Veselý (Peštuka, N. Hlava)

4:5
0:0
0:0
31:36
87

Pirátů se vstup do utkání povedl. Již ve třetí minutě poprvé skórovali, když Martin Šťovíček střílel z kruhu na Fučíka a puk před bránou pouze usměrnil Daniel Lehnert - 0:1. Domácí se pokoušeli o nějakou střelu, ovšem odpovědí na to bylo zvýšení ze strany Pirátů. Nicolas Hlava poslal puk na jihlavského gólmana, ten jej však neukryl. Ke kotouči se nejdříve dostal Jiří Peštuka - 0:2.

V závěru první dvacetiminutovky bylo ještě nařízeno trestné střílení v důsledku faulu Romana Čermáka. Jakubu Vránovi se trestné střílení podařilo, našel skulinku a puk skončil v pravém horním rohu Fučíkovi brány - 0:3.

Úvod druhé třetiny byl jihlavských hráčů, když hned v 21. minutě skóroval Lukáš Jícha, který dorážel střelu Davida Březiny - 1:3. Piráti na sebe ovšem nenechali dlouho čekat a brzy opět zvýšili své vedení. Těsně před sebe vyrazil jihlavský gólman střelu Radka Veselého. Puku se téměř ihned chopil Nicolas Hlava, který pouze přehodil Fučíka - 1:4.

Další jihlavskou nadějí byl gól Alexandra Molnára, který se nekompromisně trefil do mezírky mezi betony Lukeše při situaci dvou jihlavských útočníků na jednoho obránce Pirátů - 2:4. Ještě před odchodem do kabin ovšem opět zvyšovali hosté. Radek Veselý střílel mezi betony Fučíka za asistence Jiřího Peštuky - 2:5.

Téměř na konci zápasu ještě zaznamenal úspěch Marek Vantuch, když trefil mezírku mezi betony Lukeše a snížil tím na konečných 3:5 pro Piráty z Chomutova.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): „Utkání rozhodla první třetina, kdy jsme měli hodně špatný vstup. Hráli jsme bez nasazení, bez chuti hrát. Absolutně jsme neplnili věci, které od začátku trénujeme.“

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „První třetina se nám povedla, myslím, že jsme tady zahráli jeden z nejlepších hokejů letos. Pak už jsme se to snažili pouze kontrolovat. Byl to pěkný rychlý zápas a dalo se na ten hokej dívat.“