Junioři vyhráli na ledě jihlavské Dukly, kde ani jednou neinkasovali

Napsal 26.02.2016 Tomáš Lysý, Kateřina Kundertová
J i h l a v a/C h o m u t o v - Piráti se v rámci 43. kola DHL extraligy juniorů střetli s Jihlavou. Za Chomutovské otevřel skóre Hlaváček, druhou branku přidal v prostředním dějství Meliško. V poslední třetině přidali postupně góly Cestr, Kellerstein a Rindoš. Dvacetiletý útočník Adam Kellerstein v zápase získal tři kanadské body za gól a dvě asistence.
43.kolo pá 26.2.2016
JIH
0:5(0:1, 0:1, 0:3)
Jihlava
Kořenář – Pospíchal, Půža, Váňa, Kadlec, Hohl, Vala, Dufek, Najman, Dvořák, Mejzlík, Kolouch, Bambula, Peschout, Kousal.
Lukeš – Meliško, Blaha, Hierman, Cestr, Hlaváček, Lidák, Benda, Wágner, Macháček A., Krivošík, Dimitrov, Tůma, Macháček P., Adámek, Tupý, Kellerstein, Rindoš, Strunz.

Jihlava
18. Hlaváček (Macháček, Strunz), 25. Meliško, 43. Cestr (Kellerstein, A.), 48. Kellerstein (Blaha), 52. Rindoš (Kellerstein)

2:2
0:0
0:1
29:33
Pokorný – Klouda, Musil

Vůbec první velká šance zápasu přišla při přesilovce Chomutova, jenže skóre mohla paradoxně otevřít Dukla. Hohl byl mezi kruhy zcela sám, ovšem svojí střelou pouze vyprášil betony gólmana. Bezgólový stav zápasu neprotrhla ani přesilovka Dukly v polovině prvního dějství. Dvě obrovské příležitosti přišly ve čtrnácté minutě. Kořenář vytáhl proti střele soupeře parádní zákrok lapačkou, na druhé straně Najman po parádní kombinaci nechal vyniknout Lukeše. Úvodní gól zápasu tak padl v čase 17:04. Marcel Hlaváček napřáhl za modrou čárou a propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně gólmana Kořenáře se zakrytým výhledem - 0:1.

Druhá třetina začala lépe pro domácí, kteří hezky zakombinovali před branou Pirátů. Najman mohl zamést puk do prázdné klece, byl však faulován a domácí hráli přesilovku. Ta se jim však vůbec nevydařila. Jakub Meliško se trefil při přečíslení dva na jednoho přesně k tyči - 0:2. Jihlava se mohla dostat do zápasu v poslední vteřině osmadvacáté minuty. Najman se dostal do úniku, ale celou akci zastavila posunutá branka. Následovalo trestné střílení, ve kterém jeden z jihlavských lídrů nedokázal najít recept na gólmana Lukeše, jenž jeho střelu lapil. Kontaktní gól měl na holi i Bambula, jenže po několika kličkách trefil pouze tyčku.

Pokud Dukla měla ve druhé třetině nějaké šance ke snížení zápasu, za osm minut třetího dějství bylo hotovo dvacet. Kořenářovi v první akci hostí pomohla konstrukce, na druhé straně Dvořák netrefil prostor tří tyčí. Až Václav Cestr byl ve svojí šanci úspěšný a Piráti ve třiačtyřicáté minutě rázem vedli o tři branky. Za dalších pět minuty bylo na jejich straně ještě veseleji. Hlaváčkova formace pořádně zatopila před domácí svatyní. S prvním pokusem hostí si Kořenář ještě poradil, ale na dorážku Adama Kellersteina už nemohl dosáhnout, ani kdyby se rozkrájel. Definitivní tečku zápasu dal ve dvaapadesáté minutě Josef Rindoš, jenž se po krásném pasu Kellersteina řítil sám na branku a trefil se přesně pod horní tyčku - 0:5. Dukla ani ve druhém vzájemném zápase sezony nevstřelila Pirátům branku.

Jihlava utrpěla nejtěžší domácí porážku v sezoně a druhou nejvyšší vůbec, Piráti naopak potvrdili příslušnost k první čtyřce tabulky.

Patrik Augusta (HC Dukla Jihlava): „My jsme velice špatně začali, což se odrazilo na celém utkání. Soupeř byl rychlejší, důraznější, lepší ve střeleckých příležitostech, produktivnější. Předčil nás a po zásluze vyhrál.“

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Můžeme říci, že jsme rádi za tři body. Náš výkon nebyl od první minuty optimální a dlouho jsme se hledali. Až ve třetí třetině jsme se malinko přiblížili k tomu, co bychom chtěli hrát. Jestli budeme hrát příští zápasy s takovým elánem a nasazením jako tentokrát od první minuty, budeme těžko vyhrávat.“