Junioři vyhráli na Vysočině, porazili tamější Duklu Jihlava 5:1

Napsal 15.09.2012 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - První třetinu vyhráli Piráti díky proměněnému trestnému střílení Nováka, pak si dovolili velký luxus v podobě nevyužití dlouhé přesilovky 5 na 3. Ve druhé třetině Piráti svůj náskok navýšili a další dvě přesilovkové branky, domácím se podařilo vstřelit pouze jednu branku. I ve třetí části hry byli Piráti lepším celkem a dvěmi brankami potvrdili své jednoznačné vítězství a vezou tak z vysočiny zaslouženě všechny body.
4.kolo so 15.9.2012
JIH
1:5(0:1, 1:2, 0:2)
Jihlava
Fučík (Šťastný) - Pavlas, Tobola H., Žáček, Tobola P., Dundáček, Polívka, Březka - Horký, Zídek, Přidal - Kuchta, Mikeš, Vala - Vantuch, Střecha, Lupač - Gregar, Vlček, Štěpán
Strmeň (Dovina) - Pelc, Kolář, Šulák, Horváth, Kopáč, Tejnor - Hlava, Peštulka, Fronk - Deveri, Kampf, Hnaták - Kaše, Huňady, Novák

Jihlava
31 Zídek (Polívka)
14. Lukáš Novák, 25. Deveri (Novák, Kopáč), 25. Peštuka (Kopáč), 57. Kampf (Kaše), 60. Deveri

4:7
1:2
0:1
24:58

Šlágr 4. Kola NOEN extraligy čekal Jihlavu v sobotu odpoledne, kdy přivítala chomutovské Piráty v roli obhájce titulu. Od začátku útočný hokej bohatý na šance byl spíše pod taktovkou hostů, kteří i stoprocentní šance spálili a dostali se do vedení až ve 14. Minutě kdy sám na branku uháněl Lukáš Novák, ale byl faulovaný a na řadu tak přišlo trestné střílení. Lukáš Novák se rozjel dost sebevědomě a po naznačení kličky poslal Fučíka do rozkleku a příklepem o tyč vystřelil Chomutovu vedení – 0:1. V závěru měli Piráti ještě přesilovku 5 na 3, ale Polívkovo a Tobolovo selhání potrestat nedokázali.

Druhá část přinesla už více branek. Nejprve skóroval ve 25. Minutě Danko Deveri po parádní přesilovkové souhře – 0:2, na kterého navázal opět v přesilovce Jiří Peštulka, který zakončoval taktéž mezi nohy - 0:3. První branky se v síti Chomutova se diváci dočkali až v 31. Minutě, kdy po závaru v brankovišti dokázal do sítě uklidit puk Štěpán Zídek – 1:3. V závěru měl ještě šanci první jihlavský útok, který ale ztroskotal na Strmeňovi.

S vedením 3:1 šli Piráti do poslední části. Jihlava se sice hnala za vyrovnáním, ale bezzubost v útoku a soupeřova preciznost v obraně nedovolila žádné větší šance Jihlavě využít. Naopak druhý tým byl v útoku daleko nebezpečnější. Piráti udržovali Fučíka pod neustálou palbou a místy se skoro pod jihlavským brankařem vařil led. Nakonec byl Fučík krátký ještě na dvě akce. V 57. Minutě se rozjel David Kampf od modré a najel si mezi kruhy. Zpoza branky mu byl adresován parádní pas, který napálil o tyčku do branky – 1:4. V poslední minutě měla Dukla ještě šanci korigovat výsledek díky přesilové hře. Paradoxně to ale byla ona, která kapitulovala. Danko Deveri dostal puk do jízdy a po kličce zasunul puk mezi Fučíkovy betony – 1:5.

Štěpán Moravec (Jihlava): „Dnes jsme nezačali dobře. Hned v úvodu jsme nabídli Chomutovu přesilové hry, ve kterých mohl skórovat. V útoku jsme nebyli vůbec produktivní. Soupeř lépe bruslil a precizně bránil. Zápas rozhodly naše individuální chyby.“

Jaroslav Beck (Chomutov): „Myslím, že byl k vidění rychlý útočný hokej plný osobních soubojů, který se musel líbit. My jsme byli dnes skoro bezchybní v obraně a lépe jsme bruslili. Vyhráli jsme zaslouženě.“