Junioři ve vyrovném utkání odvrátili první mečbol Vítkovic až v prodloužení

Napsal 22.03.2016 David Panuška
C h o m u t o v - Chomutovští junioři se poprvé ve čtvrtfinále představili na svém ledě. V sestavě s Davidem Kämpfem a Kašem oddalovali konec sezóny, což se jim nakonec díky těmto hráčům povedlo. Všechny třetiny skončily stejným výsledkem, ale v prodloužení se nakonec radovali z výhry domácí. Rozhodující branku vstřelil po střele Davida Kašeho David Kämpf.
ČF3 út 22.3.2016
4:3p(1:1, 1:1, 1:1, 1:0)
VIT
Lukeš – Meliško, Páleník, Blaha, Hierman, Lidák, Černý, Novák – Wágner, Šťovíček, A. Macháček, Tůma, P. Macháček, Adámek, Kämpf, Rindoš, Kaše, Strunz, Veselý.
Vítkovice
Šimeček – Adamík, Charvát, Puzič, Rudl, Ďurkáč, Štěpánek, Gabrhelík – Hartmann, Spratek, Kurovský, Wróbel, Malina, Žiak, Ollender, Kmošek, Kafka, Zdráhal, Gřeš.

18. Macháček P., 24. Kämpf (Černý, Kaše), 57. Kaše (Černý), 68. Kämpf (Kaše, Černý)
Vítkovice
17. Zdráhal (TS), 39. Zdráhal (Puzič, Rudl), 46. Malina (Gřeš)

7:6
1:2
0:0
43:35
Petružálek, Krob – Votrubec, Ševic

Piráti do utkání vstoupili hodně aktivně. Martin Šťovíček si najel před branku, ale svým pokusem branku nedokázal trefit. Do první šance se hosté dostali na začátku druhé poloviny první třetiny. Talentovaný Patrik Zdráhal projel až před branku Štěpána Lukeše, kterého ale bekhendem nepřekonal. V sedmnácté minutě mohl skóre otevřít Radek Veselý, ale ten po střele Františka Wágnera nedokázal bekhendem ideálně zakončit, jeho pokus byl ztečován nad branku.

Z následného protiútoku přišla první gólová akce. Patrik Zdráhal prchl obraně, ale ve svém snažení byl faulován. Z následného trestného střílení se mu povedlo střelou nad rameno skórovat. Vítkovice tak šly do vedení. To jim ale vydrželo přesně minutu a půl. David Kaše to zkoušel z pravé strany před brankou, ale neprosadil. To se ale povedlo Petru Macháčkovi, který byl v brankovišti dostatečně důrazný.

Hned na začátku druhé třetiny se ale skvělou akcí mohli prosadit hosté. Tomáš Gřeš dostal puk před branku, ale odkrytou klec trestuhodně minul. Do vedení tak šli domácí hokejisté. Robert Černý vypálil od modré čáry a jeho střelu před brankou dokázal přesně tečovat David Kämpf. O dvě minuty později mohlo být ještě veseleji. David Kaše byl aktivní v brankovišti a docílil branky, která ale následně pro postavení útočícího hráče v brankovišti nebyla uznána. Daniel Spratek si najel koncem druhé třetiny před branku, ale na přední tyčku se mu nepovedlo skórovat.

Krátce na to našel David Kaše přihrávkou z mezikruží na pravém kruhu postaveného Jakuba Hiermana, který svou dělovkou trefil jen tyčku. Koncem třetiny byla hostům nabídnuta přesilovka, která byla bleskově využita. Patrik Zdráhal si najel před branku, kde se mu povedlo tečovat střelu Ivana Puziče za záda Lukeše.

Chomutov byl ve třetí třetině mnohem aktivnější. Martin Tůma si najel před branku, ale následnou přihrávkou do brankoviště trefil jen pozorného brankáře Šimečka. Následně byl faulován František Wágner a hosté svou výhodu využili i nyní. Vlastimil Malina se dostal k puku před brankou, kde se z otočky prosadil a opět otočil utkání. Ani ne dvě minuty na to mohlo být opět vyrovnáno, ale Tomáš Adámek se dvěma pokusy před brankou neprosadil.

Následovaly akce nejlepších hráčů utkání. Patrik Zdráhal to zkoušel z levé strany, ale úspěšný nebyl. Kaše to zkoušel přihrávkou na Kämpfa, ale ten se před brankou neprosadil. Když se Patrik Zdráhal neprosadil ani podruhé v krátkém časovém sledu, přišla odplata. Robert Černý našel před brankou volného Davida Kašeho, který jeho přihrávku tečoval a puk skončil pod víkem.V závěru třetiny byli k vidění ještě dvě akce, ale ani jedna brankou neskončila. Šlo se tedy do prodloužení.

Vítkovice měly hned na začátku prodloužení dvouminutovou přesilovku. Hosté měli tlak, ale nepovedlo se jim žádnou střelou nějak ohrozit brankáře Lukeše. Následně byla stejná výhoda nabídnuta také domácím, kteří jí ale dokázali využít. David Kaše dostal puk na modrou čáru, odkud následně puk nahodil před branku. Tam si ale najel David Kämpf, který svou druhou tečí v utkání poslal sérii do čtvrtého utkání.

Robert Kaše (Chomutov): „Zápasy v této části jsou vypjaté, prostě klasické play-off. Myslím si, že jsme šli za vítězstvím, což se nám nakonec povedlo. Ve třetí třetině jsme prohrávali 2:3, ale dokázali jsme to nakonec zvrátit. V prodloužení jsme byli hodně aktivní a zasloužili jsme si ten vítězný moment.“

Pavel Trnka (Vítkovice): „Bylo to velice kvalitní utkání se šťastným koncem pro Chomutovem a nešťastným pro nás.“