Junioři v důležitém utkání udolali lídra tabulky z Vítkovic

Napsal 22.11.2014 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - DHL Extraliga juniorů míří do finále základní části a Piráti musí vítězit ve všech utkáních, aby si udrželi šanci na play-off. V sobotu skvěle zabojovali proti lídrovi tabulky z Vítkovic, kterého udolali hlavně díky obratu z 1:2 na 4:2, dokonaného střelcem vítězné branky Petrem Macháčkem.
28.kolo so 22.11.2014
4:3(1:1, 2:1, 1:1)
VIT
Lukeš – Meliško, Páleník, Hierman, Cestr, Dubeň, Černý, Tejnor – Procházka, Wágner, Šťovíček, A. Macháček, Jirušek, Tupý, Bednář, Janák, Kellerstein, Huňady, P. Macháček, Strunz, Chrpa.
Vítkovice
Wanecki – Adamík, Hawlik, Demel, Puzič, M. Charvát, A. Charvát, Rudl – Ballner, Rimmel, Gřeš, Česlík, Kafka, Ollender, Beneš, Sysala, Jáchym, Gelnar.

16. Petr Macháček (Jirušek, Huňady), 31. Chrpa (Macháček, Wágner), 32. Hierman (Chrpa), 44. Petr Macháček (Meliško, Jirušek)
Vítkovice
18. Sysala (Gelnar), 30. Hawlík (Gelnar, Sysala), 59. Gelnar (Demel)

8:4
2:1
0:1
200
Dubeň (CHM) a Jáchym (VIT) 10 min

První polovina úvodní třetiny byla velice vyrovnaná. Hosté sice začali velmi zostra, ale Piráti brzy srovnali hru a ubránili i oslabení ve čtvrté minutě. V půlce třetiny ale dostali možnost přesilovky domácí a začali Vítkovickým motat hlavy.

Začali zasypávat brankáře Waneckého množstvím střel a nahození a jejich útočná snaha se jim vyplatila v čase 15:44, kdy Petr Macháček dobruslil nepřehlednou situaci před hostujícím brankářem a přesnou dorážkou otevřel skóre – 1:0.

Piráti měli vzápětí další početní výhodu, ta už se jim ale tolik nepovedla. Na modré čáře vypíchl puk hostující Gelnar a hnal se na bránu s Davidem Sysalou. Druhý jmenovaný poslal z blízkosti puk přesně pod horní tyč a v oslabení srovnal na 1:1.

Deset sekund před koncem první části se navíc hosté mohli dostat dovedení, když byl v úniku faulovaný Tomáš Gřeš a dostal k dispozici trestné střílení. Piráty ale podržel gólman Lukše, který s chladnou hlavou vystihl kličku do forhendu a ubránil tak v první třetině vyrovnaný stav.

Ve druhém dějství se věci začaly hýbat opět až směrem k její polovině. Na začátku 29. minuty Viděla SD ARÉNA další trestné střílení. Jakub Chrpa v něm zvolil střelu zápěstím, kterou Wanecki se štěstím vytěsnil lapačkou na svou levou tyč.

O pouhou minutu později měli hosté další přesilovku a dostali se do vedení. Na modrou čáru dostal puk Adam Hawlík a puk z jeho střely zápěstím zaznamenal brankář Lukeš až ve své síti – 1:2.

Piráti se ale nenechali zahanbit. V polovině 31. minuty se do úniku dostal Petr Macháček a po svém zakončení už slavil gól, ale puk vypadl z brány a rozhodčí by branku neuznali. Nicméně odražený kotouč si dobruslil Jakub Chrpa a s přehledem ho uklidil do klece – 2:2.

Neuběhla ani další minuta a domácí se radovali znovu. V přesilové hře se pře brankáře dostal Jakub Hierman, propálil brankáře Waneckého a dostal tak Piráty zpátky do vedení – 3:2.

Ve třetí třetině nejdříve Piráti dobránili zbytek oslabení z předešlého dějství a pak si sami zahráli další přesilovku. V ní v čase 43:03 pálil Meliško v kraje kruhu a u dorážky byl včas připravený Petr Macháček, který přizvedl puk nad levý beton Waneckého – 4:2

Vítkovičtí se pochopitelně snažili následně dostal do tlaku, což se jim také podařilo, ale zastavila je paradoxně vlastní přesilové hra. V ní ujeli domácí útočníci dvakrát sami na Waneckého, ale ani Kellerstein, ani Chrpa se svými zakončeními neuspěli.

A to je mohlo dostat do problémů, protože minutu a tři sekundy před koncem Wanecki vystartoval z brány a výhodu jednoho hráče bleskově využil perfektní střelou Jakub Gelnar – 4:3.

Domácí si ještě zkomplikovali situaci vyloučením 13 sekund před koncem základní hrací doby, ale následnou situaci čtyři na šest ubránili a radovali se tak z důležitého vítězství.

Zdeněk Skořepa (Piráti Chomutov): „Věděli jsme, že Vítkovice mají silný tým a ne náhodou jsou na prvním místě. Ale nám se zápas povedl. Musím kluky pochválit za odvedený výkon. Hráli jsme disciplinovaně a podařilo se nám udržet vedení. Jen je škoda toho posledního gólu, kterým jsme si zkomplikovali koncovku. Ale udrželi jsme to, takže můžeme být spokojení se třemi body.“