Junioři v dohrávce třetího kola nedali poslední Jihlavě ani gól

Napsal 27.10.2014 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Pirátští Junioři v pondělí dohnali první ze dvou restů v podobě odloženého ligového utkání. Na svém ledě přivítali poslední tým tabulky Jihlavu a v první třetině dokazovali převahu, kterou ale nedokázali zúročit. Od druhé třetina se ale hra vyrovnala. Branka přišla až v 53. minutě, kdy se hosté dostali do přečíslení, které proměnil Beran. Druhý gól přidal do prázdně chomutovské brány Port.
3.kolo po 27.10.2014
0:2(0:0, 0:0, 0:2)
JIH
Danylec – Meliško, Páleník, Hierman, Dubeň, Černý, Kozák – Procházka, Wágner, Šťovíček, A. Macháček, Jirušek, Tupý, Dimitrov, Veselý, Janák, Kellerstein, Huňady, P. Macháček, Strunz.
Jihlava
Svoboda – Tobola, Půža, Leština, Pospíchal, Hohl, Kochánek, Dundáček, Port – Dufek, Bambula, Dupljaku, Balaštík, Střecha, Dvořák, Mahút, Marcilis, Beran, Jícha, Anděl, Nováček.

Jihlava
53. Beran (Jícha, Anděl), 60. Port.

5:5
0:0
0:0
80

Piráti měli od prvních minut znatelnou převahu, ale o tu se připravili špatným střídáním a následným oslabením. V přesilovce ale Dukla nic kloudného nepředvedla. Jihlavský gólman Svoboda v první třetině předvedl několik nejistých zákroků, ale domácí nebyli dostatečně důrazní v brankovišti, a tak nedokázali tlak v útočném pásmu využít.

Skóre se neměnilo ani po dvou přesilovkách domácích, naopak blízko k otevření skóre měli Jihlavští. Dvakrát se dostali do přečíslení, jenže Dupljaku nedokázal zakončit a Anděl namířil svou střelu nepřesně. Po první třetině tak hokejisté opustili led za bezbrankového stavu.

Ve druhé části Jihlavští výrazně zabrali směrem dopředu a vytvořili si několik šancí, ale proti všem zapracovala precizně domácí obrana nebo gólman Danylec. Naopak, když dostali hosté šanci v podobě čtyřminutové přesilovky, jako by přestali hrát.

Piráti branku soupeře obléhali čím dál tím intenzivněji, ale stále je trápila koncovka Především na konci vyslali směrem na Svobodu spoustu puků, ale většina z nich těsně minuta prostor mezi třemi tyčemi. Pokud už Piráti mířili přesněji, tak byl brankář Svoboda vždy na svém místě, a proto panovalo i po dvou třetinách skóre 0:0.

Třetí dějství začalo velkými šancemi na bou stranách. Nejprve Střecha po elegantní otočce pálil z bekhendu a puk se otřel o Danylecovu lapačkou, poté selhal v obrovské příležitosti Janák, když před prázdnou bránou nedokázal zpracovat puk.

První branka přišla hned po skončení domácí přesilovky, kdy se do brejku dostala dvojice Jihlavských. Lukáš Jícha přihrál SIMONU BERANOVI a ten svou ranou z první propálil Danylece a otevřel skóre – 0:1.

Piráti se ještě snažili vyrovnat, ale jejich úsilí pokazilo vyloučení v závěru zápasu. Hra bez brankáře na konci přinesla už jen pojistku vítězství hostů, kterou přidal VLADIMÍR PORT – 0:2.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Šli jsme na poslední tým tabulky, věděli jsme ale, že to nebude lehký zápas. Bohužel jsme nezískali ani bod. Je to těžké, když nedáme ani gól. Chtěli jsme na ně vletět, což se nám svým způsobem podařilo, ale chyběla nám odvaha se dostat před bránu, schytat tam nějakou ránu a tlačit to tam i s gólmanem. Pořád se snažíme hrát hokej, ale touto cestou, pokud se hráči nebudou chtít obětovat pro tým, nebudeme vyhrávat zápasy.“