Junioři v Brně brzy vedli, nakonec odjíždí z moravské metropole s prázdnou

Napsal 03.03.2014 Pavel Kuba, Libor Kult
C h o m u t o v - Nadstavba Noen extraligy juniorů pokračovala sedmým kolem, v němž mladí Piráti vyrazili na led brněnské Komety. Nejstarší mládežnický celek chomutovské organizace vstoupil do utkání výborně a ve čtvrté minutě se ujal vedení zásluhou Daniela Lehnerta. Jenže domácí skóre v prostředním dějství otočili. Přestože hráli Piráti v závěru normální hrací doby oslabení, sahali po vyrovnání, které ovšem nepřišlo. Definitivu na výhru Jihomoravanů tak dala až Jenyšova střela do prázdné branky tři vteřiny před závěrečnou sirénou.
42.kolo po 3.3.2014
KOM
3:1(0:1, 2:0, 1:0)
Kometa
Klimeš – Šidák, Cívka, Mytiska, Hájek, Sedlák, Zbořil, Vlček, Vojáček, Vágner – Kozel, Račický, Zohorna, Kunce, Kusko, Beneš, Jenyš, Boltvan, Grünwald, Pelikán, Ondráček
Maštalířský – Meliško, Ringler, Drobný, Cestr, Šulák, Michálek, R. Černý, Tejnor – Šťovíček, Vrána, Hlava, Paleček, Bednář, Lehnert, Huňady, Hejcman, D. Kaše

Kometa
23. Boltvan (Kunce, Sedlák), 40. Jenyš, 60. Jenyš (Šidák)
Lehnert (Hlava, Šulák)

2:4
1:0
0:0
27:38

Na úvodní branku duelu se nemuselo čekat dlouho. Po chybě Komety ve středním pásmu se do přečíslení dva na jednoho utrhli Chomutovští, David Lehnert vzal zodpovědnost na sebe a střelou švihem z pravého kruhu překonal brněnského brankáře Klimeše – 0:1.

Domácí mohli v osmé minutě srovnat, v přečíslení na druhé straně však Kusko nedokázal najít přesně hůl spoluhráče Beneše. Další velkou šanci měl brněnský Kunce, zbavil se svého strážce, ze samostatného úniku se však brankou na skóre v první třetině nepodepsal. Když se neujala ani přesilovková pumelenice Zbořila od modré čáry, odebraly se oba celky do kabin za příznivějšího stavu pro Piráty.

Do druhé třetiny vstoupila Kometa daleko lépe, odměnou ji pak byla vyrovnávací branka. Po střele Sedláka propasíroval vyražený puk do hostující brány Jakub Boltvan - 1:1. Kometa byla ve druhé periodě i nadále lepším týmem, vytvořila si obrovské množství šancí, které ovšem končily na jistém brankáři Maštalířském.

Druhou branku mohl do chomutovské svatyně dopravit necelou minutu po Boltvanovi Vojáček, jeho dorážka však skončila na špičce betonu hostujícího brankáře. Neujala se ani střela z první od Kuska či přečíslení Sedláka s Grünwaldem na posledního hostujícího hráče. Přesto nakonec Kometa ještě jeden gól ve druhé části přidala. Na pravém kruhu se k puku dostal Pavel Jenyš a třicet vteřin před druhou sirénou ho nekompromisně napálil za záda Maštalířského – 2:1.

Ve třetí třetině byli aktivnějším týmem hosté, všechny jejich pokusy ale končily na pozorném a jistém brankáři Klimešovi. Nejblíže srovnávací brance byl Šťovíček, jeho první střela z mezikruží mířila těsně nad, tu druhou zastavila až tyčka Klimešovy brány.

Tyč ovšem zvonila i na druhé straně, dvě minuty před koncem mohl rozhodnout brněnský Jenyš, i jeho však zastavila branková konstrukce. S blížícím se koncem gradoval tlak hostujícího týmu, gólman Klimeš měl plné ruce práce, nakonec však celý tlak Chomutova s pomocí svých obětavých obránců ustál a do prázdné brány mohl pečetit skóre Pavel Jenyš - 3:1.