Junioři udolali Kometu Brno na jejím ledě 4:3 až v prodloužení a vezou z Moravy zasloužené dva body

Napsal 01.12.2012 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Finalisté minulé sezony Noen extraligy juniorů změřili své síly v rámci 22. kola aktuálního ročníku. Obhájce titulu z Chomutova potvrdil, že se mu nyní daří lépe než Kometě a na jihu Moravy dokázal zvítězit po prodloužení. Ještě v průběhu třetí třetiny přitom Brňané vedli o dva góly, hosté však stihli vyrovnat a ve druhé minutě prodloužení rozhodl Hecjman o druhém bonusovém bodu pro hosty.
22.kolo so 1.12.2012
KOM
3:4p(0:1, 2:0, 1:2 - 0:1)
Kometa
Klimeš (Oujezdský) - Šidák, Dujsík (C), Sedlák, Vojáček, Vágner, Dittrich - Jenyš, Pospíšil, Račanský, Raška, Beneš, Mrázek, Papp, Lašák, Kusko, Buhaj, Janoušek, Pesar.
Dovina (od 43. Maštalířský)- Opálek, Drobný, Pelc, Kopáč, Šulák, Kolář, Tejnor, Doborovolný - Fronk, Deveri, Hammerbauer (C), Peštuka, Lehnert, Novák, Huňady, Hejcman, Chrpa, Hlava.

Kometa
29. Raška (Mrázek, Beneš), 31. Raška (Sedlák, Dujsík), 43. Buhaj (Pospíšil, Sedlák)
1. Šulák, 49. Kolář (Hejcman), 55. Hejcman (Fronk), 62. Hejcman (Kopáč, Lehnert)

13:9
1:1
0:0
31:39
132
Dittrich (KOM) 10 min. OT

Kdo přišel na juniorský zápas mezi Kometou a Chomutovem o chvíli později, přišel o nejdůležitější moment úvodní třetiny. Již v čase 00:42 se totiž povedlo hostům využít tlak, který si hned na začátku vypracovali. Od modré čáry dokázal Klimeše propálit Libor Šulák a poslal Piráty do brzkého vedení.

O žádný start kanonády se však nejednalo, ve zbytku první třetiny již žádná branka nepadla. Blíže ke skórování měli hosté, střelec první branky Šulák napálil v přesilové hře břevno. Několik dalších šancí pochytali brankáři na obou stranách a do kabin se tak po první třetině šlo za stavu 0:1 z pohledu domácího celku.

Úvodní minuty druhé třetiny ovládl domácí celek. Kometa nastoupila ve velkém tempu a dokázala hosty svírat v jejich obranném pásmu. Zúročit tuto převahu a vyrovnat skóre zápasu se povedlo Adamu Raškovi. Brněnský útočník sice po výjezdu zpoza branky trefil beton Doviny, od něj se však kotouč odrazil zpět na hůl domácímu hráči a ten jej dokázal umístit do sítě ke vzdálenější tyči.

Po minutě a půl se Brno radovalo z otočení skóre. V přesilové hře dokázali domácí udeřit po pouhých čtyřech vteřinách. Po vyhraném buly přisunul Dujsík puk na modrou Sedlákovi, do jehož rány vložil hokejku Adam Raška a podruhé v krátké době tak překonal Dovinu. Namísto pokračování tlaku se ale po zbytek druhé periody nechala Kometa často vylučovat a hra se vyrovnala. Hosté se dokonce radovali i z vyrovnání stavu, avšak jejich branka padla až poté, co Fronk zasáhl vysokou holí do obličeje jednoho z protihráčů a musel být tedy vyloučen. Po čtyřiceti minutách hry šli tedy do kabin jako vedoucí tým domácí hráči.

Na začátku třetí dvacetiminutovky odskočili domácí do dvoubrankového vedení. Už se zdálo, že Tomáš Buhaj si při brejku nechal ujet puk a Dovina po něm chtěl skočit. Jenomže urostlý forvard ještě dlouho holí do kotouče plácl a podél těla ležícího gólmana jej poslal za brankovou čáru. Tato chyba stála Dovinu místo v brankovišti, kde jej nahradil Maštalířský.

Hosté ale nic nevzdali a započali honbu za obratem V čase 48:21 vypálil ihned po buly v útočném pásmu od modré čáry chomutovský bek Daniel Kolář a puk se zastavil až v síti domácí branky. Zhruba šest minut už byl stav opět srovnán. V přesilové hře pět na tři našel Fronk křížným pasem na levém kruhu Darka Hejcmana, jenž prudkou střelou do protipohybu nedal Klimešovi velkou šanci na zákrok. Po zbytek třetí třetiny si oba týmy hleděly hlavně obrany a nechtěly připustit osudovou chybu. Na ledě se také dost jiskřilo a rozhodčí museli krotit planoucí emoce.

Utkání nakonec dospělo až do prodloužení, které však trvalo jenom minutu a dvaadvacet vteřin. Poté dokázal Darek Hejcman dorazit za brankovou čáru Kopáčovu střelu od modré, kterou Klimeš vyrazil. Svým druhým gólem v zápase tak Hejcman zajistil Pirátům bonusový bod, Kometa si musí vystačit s jediným.

Pavel Pazourek ( HC Kometa Brno):

Co se týče nasazení, jednalo se o dobrý zápas. Vedení jsem si měli udržet, ale byli jsme stále v oslabení, což nás stálo body. Prodloužení už bylo o štěstí. Udělali jsme tam chybičku a na druhé straně měl soupeř více štěstí. Nebýt těch vyloučení, vyhráli bychom. Je těžké to přestát, ale měli bychom si uvědomit, že nás to stálo i minulý zápas v Litvínově.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov):

Byl to těžký zápas. Loňské finále je stále v obou týmech a také tomu zápas odpovídal. Hrálo se s maximálním nasazením, byl to tvrdý a vyrovnaný souboj. Víceméně rozhodovali maličkosti. Brno šlo do obrovského tlaku a my se stáhli. Nakonec jsme to ale výborně otočili. Jsou to vydřené tři body, jelikož nás Brno zaskočilo a hrálo skvěle.