Junioři si poradili se severočeským rivalem z Ústí 5:2

Napsal 25.10.2012 Jan Řápek
C h o m u t o v - K patnáctému kolu NOEN extraligy juniorů přijel na chomutovský led oblíbený soupeř z Ústí Nad Labem. Na chomutovském stadionu jsme tak byli svědky severočeského derby. Ačkoliv se hosté dostali do vedení a vyhráli první třetinu, domácí ve druhé třetině zabrali a otočili skóre. Po čtyřech brankách ve druhé třetině a jedné brance ve třetině třetí na obou stranách se Pirátu radují z výhry 5:2.
15.kolo čt 25.10.2012
5:2(0:1, 4:0, 1:1)
UNL
Dovina - Havel, Drobný, Pelc, Horváth, Fronk, Deveri, Novák L., Šulák, Hammerbauer, Tejnor, Peštuka, Luhnert, Novák J., Huňady, Hejcman, Chrpa, Hlava
Ústí n.L.
Petrásek - Zdořáček, Motejlek, Fojt, Kubáč, Kuchynka, Hanzl, Piewak, Štěpánek, Ságer, Bačák, Vlach, Holeček, Vegnerm Matai, Faigl, Dostálek, Jindřich, Janák, Neumann, Málek

29. Huňady (Peštuka, Hejcman), 30. Hlava (Hammerbauer, Chrpa), 30. Novák L. (pen.), 39. Šulák (Novák J., Novák L.), 53. Novák L. (Novák J., Deveri)
Ústí n.L.
12. Matai (Faigl, Petrásek), 60. Janák (Vlach)

5:7
1:0
0:1
46:15
120

Zápas začal v pomalém tempu. Prvním kdo probudil diváky byl až ve dvanácté minutě Jakub Matai, který využil zaváhání v chomutovské obraně. Chomutov dlouho dorážel na ústeckou obranu, ale nemohl se prosadit. Ústecké podržel i brankář Petrásek. Chomutov vše otočil během famózních dvou minut ve druhé třetině, kdy se postupně trefili Patrik Huňady, Nicolas Hlava a z trestného střílení i Lukáš Novák. Druhou třetinu pak zakončil další brankou Libor Šulák. Třetí třetina již byla opět v o něco pomalejším tempu. Přesto se oběma týmům podařilo vstřelit branku. Nejprve se na chomutovské straně prosadil znova Lukáš Novák a v závěru korigoval skóre Janák

Jan Hammerbauer (kapitán Pirátů Chomutov):

Trenéři juniorů se po zápasu odhodlali k zajímavému kroku a na pozápasové hodnocení mi přivedli kapitána Honzu Hammerbauera. Ten k zápasu řekl, že i když Piráti utkání dobře začali, dostali bohužel z ničeho nic branku a pak se dlouho trápili. Po vyrovnání se ale hra domácích rapidně zlepšila. Ústecký brankář (Petrásek) chytal dobře, chytil mi i trestné střílení. Nám to tam naštěstí pak začalo padat i díky zlepšenému bruslení. Podle mě jsme dnes sehráli dobrý zápas.

Milan Skrbek (trenér HC Slovan Ústečtí Lvi):

Neděláme si velké ambice, naším cílem je se hlavně zachránit. Zkoušíme to každý zápas a chceme postupně sbírat nějaké ty body. V první třetině jsme hráli dobře, podařilo se nám i vstřelit branku. Soupeř měl ale několik dobrých šancí a při nás stálo štěstí. To ale k tomu patří a musíte ho i občas mít. Když není, nedá se vyhrávat.Jak jsme ale dostali první branku, tak jsme se sesypali. U nás je to už takovým folklórem že dostaneme branku a přestaneme hrát. Pak dostaneme další a je po zápase.