Junioři si poradili s Plzní a mají jistý postup do čtvrtfinále play-off

Napsal 05.03.2014 Antonín Domanický
C h o m u t o v - Osmé kolo nadstavbové skupiny A NOEN extraligy juniorů přineslo zápas Pirátů s Plzní. V něm se Piráti zásluhou Ondřeje Kašho dostali do vedení již v deváté minutě. Plzeň začala v průběhu zápasu dotahovat, ale více než dvě branky vstřelit nezvládla. Piráti tak výsledkem 5:2 uhájili svůj led a připisují si další tři body, které jim dávají jistotu postupu do čtvrtfinále play-off.
43.kolo st 5.3.2014
5:2(2:1, 2:1, 1:0)
PLZ
Dvořák – Meliško, Ringler. Drobný, Cestr, Šulák, Michálek, Černý, Tejnor – Kämpf, Šťovíček, Vrána, Paleček, Bednář, O.Kaše, Huňady, Hejcman, D.Kaše.
Plzeň
Pacl – Marcel, Kubík, Kohel, Hanus, Holý, Houfek – Zimmermann, Langer, Pejchar, Kopta, Mašek, Kristl, Rajal, Polata, Vlček, Přikryl, Beneš, Tulačka, Švarc, Kepka.

9. O. Kaše (Kämpf, Černý), 13. Hejcman (Paleček, Ringler), 36. Ringler (Drobný), 40. Huňady (D. Kaše), 54. Šulák (Drobný, Paleček)
Plzeň
13. Švarc (Kopta), 37. Rajal (Přikryl)

4:7
2:0
0:0
48:22

V úvodu zápasu museli Piráti ustát vyloučení Šuláka. Následně se dostali do hry a z toho pramenil i první gól zápasu. Po rychlém protiútoku otevřel skóre gólem o tyč Ondřej Kaše. Netrvalo dlouho a Plzeň si připravila odpověď. Milan Švarc se v nepřehledné situaci zorientoval a bylo vyrovnáno. Piráti nezaháleli a vedení se jim vzápětí vrátilo. V úniku se prosadil Darek Hejcman a Piráti své vedení drželi až do konce třetiny.

Ve druhé části si nejprve vypracovali velkou šanci hráčí Plzně. Kristl se v úniku ale nezvládl prosadit. Následně přišel s nenápadnou střelou Tom Ringler a Piráti šli do dvoubrankového vedení. To netrvalo dlouho. Plzeň zásluhou Pavla Rajala snížila v nastalé přesilovce. Na závěr třetiny ovšem zvládli Piráti opět odskočit. Postaral se o to Patrik Huňady.

Třetí třetina se hrále již pod kontrolou Pirátů, kteří se snažili si uhlídat vedení. To mohl navýšit Šulák, ale v úniku neuspěl. Právě Libor Šulák krátce na to střelou od modré uzavřel gólový účet zápasu na konečných 5:2. Pirátům zůstali tři důležité body.

Martin Ťupa (Piráti Chomutov): „První třetinu jsme hráli poněkud lehkovážně, ovšem celkově jsme odehráli slušný zápas. Hráli jsme to, co jsme potřebovali. Uhráli jsme tři body a splnili jsme vše, co jsme si řekli.“

Václav Ruprecht (HC Plzeň 1929): „Soupeř byl pro nás velmi silný. Lépe bruslil, lépe přihrával a my jsme na něj prostě nestačili.“