Junioři si finále nezahrají, Ocelářům podlehli i ve druhém semifinále

Napsal 31.03.2019 René Sasyn, Libor Kult
C h o m u t o v - Nejstarší tým pirátské akademie vyrazil ke druhému semifinále play-off DHL extraligy juniorů v den zápasu a cestu mu zkomplikovala porucha autobusu. Duel tak začal s hodinovým zpožděním. Po bezbrankové úvodní třetině domácí Třinec v prostředním dějství čtyřikrát skóroval, což rozhodlo. Čestný úspěch Pirátů zaznamenal v přesilové hře Denis Zeman až za stavu 0:4. Pokud Plzeň zdolá v rozhodujícím duelu Spartu, skončí svěřenci Jana Šťastného, Davida Kočího a Jana Brychty třetí.
SF2 ne 31.3.2019
TRI
6:1(0:0, 4:0, 2:1)
Třinec
Malík – Krzak, Chovaniak, Šulák, Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Krč, Tománek, Pastor, Geidl, Peterek, Raška, Hladonik, Čmiel, Plandor, Matěj, Macháček
Pavlát (36. Běhula) – Váchal, Šuráň, Seemann, D. Zeman, Beneš, D. Vaněk, Štochl – Štefančík, Vrhel, Chlán, Prokop, Jaroš, J. Svoboda, Koláček, Lobodowski, T. Koblížek, Pech, Ouřada

Třinec
22. Geidl (Matěj, Macháček), 27. Raška (Homola, Krzak), 33. Čmiel (Krč), 36. Plandor (Raška, Michálek), 47. Adámek (Macháček), 53. Matěj (Geidl)

Plandor (Třinec) 10 minut

Hosté naskakovali do zápasu s obrovskou nevýhodou. Po cestě se jim porouchal autobus, a tak nejenže dorazili o hodinu později a úvodní buly se tak musel odložit, ale oni dokonce do zápasu naskočili úplně bez rozcvičky na ledě! Jenomže ihned vyhráli první vhazování, a vyrazili tak na zteč. Bohužel pro ně o kotouč však přišli, toho se okamžitě chopil Jan Hladonik a hned v prvních vteřinách uháněl nebezpečně na Pavláta, který zasáhl vyrážečkou a následně kotouč udržel.

Hra byla v první třetině opravdu velmi vyrovnaná. V šesté minutě pálil zcela osamocený Peterek z levého kruhu, ale ani on na Pavláta nevyzrál. Na druhé straně všechny šance hostí zlikvidoval Malík, a tak borci obou týmů odcházeli po první třetině do kabin se skórem 0:0.

Do druhé třetiny vlétli domácí hodně aktivně! Už po 90 vteřinách uháněl sám na Pavláta Nico Geidl, ten se rozhodl pro bekhendové zakončení mezi nohy gólmana Pirátů, a slavil tak úspěch – 1:0. Na druhou branku se čekalo do 27. minuty, kdy v oslabení sebral hostům puk David Homola, okamžitě ho poslal na hůl Adama Rašky, který svůj výlet do útočné třetiny zakončil z pravé strany nechytatelným příklepem do pravého růžku Pavlátovy brány – 2:0. Domácí šli do trháku v čase 32:45, kdy se v pravém kruhu dostal kotouč k Matouši Čmielovi a ani on nedal Pavlátovi šanci – 3:0.

Definitivní tečkou pro Pavlátovo působení v utkání byl gól Jiřího Plandora ve 36. minutě, kdy se mu povedlo přímo před chomutovským gólmanem tečovat kotouč, který vyslal od levého mantinelu Adam Raška – 4:0. Chomutovskou jedničku v témže čase střídal Běhula. Domácí si do třetí třetiny nesli čtyřbrankový náskok.

Ve třetí třetině mohl v čase 42:50 navýšit náskok domácích Adam Raška, ale dorážkou nevyzrál na Běhulu. V čase 44:43 vstřelili svůj první gól v utkání také Piráti a vzkřísili ještě jiskru naděje. Jmenovitě se z velmi nenápadné pozice prosadil Denis Zeman – 4:1. Jenomže domácí přispěchali s odpovědí velmi rychle, konkrétně v čase 46:41. Po Macháčkově pasu se se štěstím prosadil Jakub Adámek.

Ten vyslal od modré svižnou ránu zápěstím, jenomže trefil hostujícího beka, který však změnil trajektorii střely. Ta nakonec skončila až v síti Běhuly – 5:1. V 53. minutě ještě kosmeticky upravil skóre na 6:1 Pavel Matěj. V poslední minutě ještě ujížděl Peterek sám na Běhulu, ale nechal jen vyniknout lapačku Běhuly.

Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): „Bylo to velmi vyrovnané utkání, i když to tak na první pohled nevypadá. O celkovém výsledku rozhodla druhá třetina. Řekl bych, že zlomová byla druhá branka ve vlastním oslabení. Od té chvíle hráli kluci sebevědoměji.“

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Předně chci Třinci pogratulovat k zaslouženému postupu do finále. My jsme se museli popasovat se situací, která nastala. Jsme rádi, že jsme v první třetině neinkasovali, i když jsme přijeli deset minut před zápasem. Věřili jsme, že pak budeme schopní soupeře zaskočit a srovnat sérii. Bohužel se na celém týmu projevila únava z náročného programu poslední dnů, kdy jsme odehráli devět utkání ve třinácti dnech. Bylo vidět, že nám zkrátka došla energie a nebyli jsme už konkurenceschopní. Mrzí nás, že jsme do finále neprošli, protože jsme po něm všichni toužili. Věděli jsme, že při určité konstelaci na finále máme, protože mužstvo je obrovsky morálně silné a v poslední době udělalo obrovský kus práce. Bohužel už jsme to nezvládli a náš příběh končí v semifinále. Na kluky jsme každopádně hrdí a věřím, že o nich minimálně v pirátské organizaci ještě uslyšíme.“