Junioři se vrací z Havířova s prázdnou, padli i v nadstavbě

Napsal 12.01.2019 Libor Kult
C h o m u t o v - Jedenácté kolo nadstavby DHL extraligy juniorů zavedlo mladé Piráty do Havířova, který chtěli v přetahované o čtyři postupová místa do bojů o play-off udržet ne distanc. Družině trenérů Šťastného, Kočího a Brychty se to však nepovedlo. Domácí využili dvě ze tří přesilovek, což je nasměrovalo k vítězství v normální hrací době. Slezané sebrali i čtvrtý bod z nadstavby. Chomutovský tým tak první ze tří venkovních víkendů zakončil ziskem dvou bodů.
N11 so 12.1.2019
HAV
3:1(1:0, 1:1, 1:0 - N 1:0)
Havířov
Matoušek – Zdeněk, Uhlíř, Pavelek, Grygar, Koubek, Ševěček, Thiel – Béreš, Pindel, Bambula, Juhász, Pawliczek, Mastič, Kylnar, Bochnak, Revaj, Tomeček, Dufek
Šatný – Váchal, Šuráň, Zeman, Mikulec, Beneš, Vaněk, Štochl – Dospěl, M. Svoboda, Prokop, Benda, Mežnar, Koláček, Lobodowski, Koblížek, Pech, Ouřada

Havířov
19. Pawliczek (Mastič, Zdeněk), 29. Juhász (Grygar), 54. Mastič (Zdeněk, Bambula), 61. Juhász

Novák – Hlavatý, Hranoš

Utkání začalo velice opatrně, oba týmy byly pozorné v obraně. A tak to bylo celou první třetinu. Když už se některý z hráčů dostal ke střele, narazil na Matouška v brance AZetu nebo Šatného v brance Pirátů. Havířov dostal v polovině 18. minuty možnost přesilové hry, kterou zásluhou Dominika Pawliczka, jenž vymetl pavučiny v levém horním růžku Šatného branky, využil – 1:0.

První šanci druhé třetiny měl hostující obránce Zeman, jehož střelu Matoušek neviděl a chytil puk se štěstím. Velké příležitosti pak měli domácí Mastič s Pawliczkem při přesilovce na začátku 24. minuty, ale Šatný svůj celek podržel.

Ve 29. minutě už ale hostující gólman kapituloval, když Grygarovu střelu dorazil Lukáš Juhász – 2:0. Ve 33. minutě se radovali také Piráti, protože jejich kapitán Kryštof Ouřada parádně vymetl levý horní růžek Matouškovy branky – 2:1. O tři minuty později mohli navýšit vedení AZetu Pindel s Juhászem, kteří se při vlastním oslabení dostali do přečíslení dva na jednoho, ale Juhászovu střelu Šatný zastavil.

Třetí třetina přinesla zajímavý hokej, více ze hry měli domácí. Ve 47. minutě trefil Juhász tyč Šatného branky. Tlak Havířova pokračoval, ale Šatný zastavil šance Pindela i Bambuly. AZ přidal třetí gól až v 54. minutě při přesilovce, když Maxim Mastič šikovně tečoval střelu Zdeňka od modré čáry – 3:1.

V 58. minutě ještě mohl snížit Pech, jenž projel domácí obranou jako nůž máslem a dostal se do stoprocentní šance, jenže Matoušek jej vychytal.

Prodloužení nadstavby trvalo jen 34 vteřin, když Lukáš Juhász vybojoval puk a dostal se do samostatného úniku. V něm naznačil Šatnému střelu, posunul si puk více doleva a zakončil k pravé tyči branky Chomutova, čímž rozhodl o zisku bodu navíc pro Havířov.