Junioři se v závěru turnaje trápí, s indiány v dohrávce vysoko padli

Napsala 21.01.2020 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti přivítali v dohrávce pětadvacátého kola turnaje O Pohár DHL na vlastním ledě Plzeň, která jasně potvrdila roli favorita. Chomutov se proti indiánům ani jednou neprosadil a inkasoval hned sedmkrát, když mu nevyšla hlavně závěrečná třetina. Sérii pěti proher můžou svěřenci Jaroslava Becka a Jana Brychty ukončit ve venkovním dvojzápase – Kometa a Jihlava.
25.kolo út 21.1.2020
0:7(0:2, 0:1, 0:4)
PLZ
Běhula – Petrásek, Šuráň, Ludvík, Ferbas, Houdek, D. Vaněk, Jungvirt – Vrhel, J. Pöschl, Popelka, Prokop, Berčík, Janeček, Koláček, T. Svoboda, Lobodowski, Jiří Kulich, Pech
Plzeň
Pícl – Jiříček, Pánek, Vajner, Kovářík, Kremláček, Malák – Kvasnička, Kopic, Adamec, Šuhaj, Říha, Kolda, Marcel, Čermák, Tůma, Malát, Ženíšek, Princl

Plzeň
9. Malák (Šuhaj, Kolda), 11. Jiříček (Čermák, Princl), 22. Jiříček (Čermák, Princl), 53. Čermák (Jiříček, Pánek), 54. Šuhaj (Jiříček, Kremláček), 58. Tůma (Šuhaj), 58. Adamec (Malát, Kopic)

8:8
0:1
0:1
18:47
92
Zubzanda – Gerát, Baxa

Na začátku utkání si oba celky vyzkoušely zkrácenou početní výhodu, ani jedna změnu skóre nepřinesla. O to se postaral až v deváté minutě Daniel Málek, jenž po čistě vyhrané buly prostřelil od modré všechno, co mu stálo v cestě – 0:1.

Zanedlouho se hosté radovali znovu po pohledné kombinaci v přesilové hře zakončené Davidem Jiříčkem do odkryté části klece – 0:2. Snížit mohl Jan Prokop, jenomže s obráncem na zádech přestřelil.

Úvod prostředního dějství nabídl hru ve čtyřech na obou stranách, čehož využil David Jiříček opět před prázdnou bránou po chytré přihrávce od Tomáše Čermáka – 0:3.

Ve třetí třetině držel chomutovské naděje brankář Richard Běhula, jenž zlikvidoval i velmi nadějné pokusy Tomáše Čermáka a Marka Princla. Pak se Piráti sesypali.

Ve třiapadesáté minutě Jiříčkovo nahození ve vlastním oslabení tečoval do branky Tomáš Čermák, na něhož za minutu navázal Vojtěch Šuhaj po šťastném odrazu puku od zadního mantinelu před branku – 0:5.

I když Marcel Marcel neproměnil nařízené trestní střílení, indiáni přidali v 58. minutě ještě dvě branky. V rozmezí třiceti vteřin Jan Tůma z těsné blízkosti zakončil bekhendem do vrchních pater klece a Václav Adamec zůstal po Malátově objetí branky úplně nekrytý na hranici brankoviště – 0:7.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Po prvních devíti minutách jsme měli o průběhu zápasu jinou představu. Vnímali jsme, že řada hráčů není po zranění nebo nemoci v optimální formě, ale do poloviny třetí třetiny jsme drželi skóre, které vypadalo jako zápas, ve kterém mužstvo opravdu hraje. Bohužel pak přišly výpadek a rezignace, což nás hrozně mrzí a vyvodíme z toho závěry. Uděláme maximum, abychom se na nadstavbovou část dali dohromady a byli v ní soupeřem pro každého. Kluci vracející se z marodky budou mít prostor potrénovat a dát se do kupy i individuálně. Uvidíme, jak budeme mít tým pohromadě vzhledem k servisu pro A-tým. Jednoznačně ale budeme chtít v nadstavbě odčinit závěr dlouhodobé soutěže.“

Michal Dvořák (HC Škoda Plzeň): „Zápas se mi těžko hodnotí, protože podle rozlosování se s Chomutovem potkáme za týden znovu a tam už půjde o všechno. Tentokrát bych řekl, že šlo o takový přátelák v nekompletních sestavách. Nám se povedlo dát góly a soupeři jsme odskočili. Víc bych to hodnotit nechtěl, protože šlo vyloženě o přípravu na boje o play-off.“