Junioři se loučí s turnajem prohrou, na ledě Jihlavy urvali bod

Napsala 25.01.2020 Kateřina Kundertová
J i h l a v a / C h o m u t o v - Piráti prohráli v posledním kole turnaje O Pohár DHL na ledě Jihlavy v samostatných nájezdech, když se v dovednostní disciplíně ani jednou neprosadili. Chomutovští se tak z venkovního tripu vracejí se čtyřmi body. Proti Dukle se trefil pouze Martin Berčík, na něhož však soupeř odpověděl ve vlastním oslabení.
38.kolo so 25.1.2020
JIH
2:1sn(0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Jihlava
Maláč – Rašín, Smolko, Piskač, Grauer, Trávník, Macek – Fiala, Zadražil, Čermák – Pětník, Krajíček, Polodna – Barák, Melenovský, Vyvial
Altrichter – Vaněk, D. Ferbas, Šuráň, Ludvík, Jungvirth, Houdek – Lobodowski, Berčík, Janeček, Prokop, Pech, Popelka, Švec, jiří Kulich, T. Svoboda, Pavlák, J. Pöschl

Piskač 10 minut a do konce utkání – Jungvirt 10 minut

První třetině se oba celky hledaly ve hře, která byla rozkouskovaná nepřesnostmi jak v přihrávkách, tak ve špatném pohybu. V případných šancích potom zasahovali gólmani. Skóre otevřel až v devatenácté minutě Martin Berčík, který se po kombinaci v útočném pásmu dostal k puku na pravém kruhu a přesnou střelou na přední tyč trefil odkrytý roh branky – 1:0. Do kabin šli tedy spokojenější hráči Chomutova.

Druhá třetina začala ve vyšším tempu. Domácí inkasovaný gól v první třetině donutil ke většímu útočnému snažení a otevření hry, a to vedlo k početnému vylučování. Na přelomu duelu byl vyloučen za hrubost Martin Barák a Dukla hrála ve čtyřech. Vhazování ve vlastním pásmu vyhráli domácí, ihned do útoku se vydal Patrik Čermák, který ujel s kotoučem oběma obráncům a v oslabení vyrovnal přesnou střelou – 1:1. Tento stav zůstal do konce třetiny nezměněn.

Třetí část působila na pohled ne příliš zajímavě, jakoby týmům docházela energie. Oba celky drželi skvělí gólmani, kteří měli největší podíl na vyrovnaném stavu. I přes šance po obou stranách se ale do konce třetiny nerozhodlo a na řadu přišlo prodloužení, ve kterém si domácí vytvořili tlak díky přesilových hrách, ani ty nepřinesly do hry zvrat.

V samostatných nájezdech byli šťastnější domácí. Jako první se trefil Dan Fiala, následně po něm Patrik Čermák. Hosté neproměnili ani jeden nájezd.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Domácí si tento zápas ubojovali jako každý a my jsme se nedokázali prosadit v koncovce. Měli jsme milion zbytečných nahrávek okolo, nápadů, které nemají v dnešním hokeji co dělat. Následně jsme si dali polovlastní šílený gól v přesilovce. Hraje se na branky a my dnes v koncovce byli trapní a ještě trapnější v nájezdech. My ty góly za ty hráče nedáme, bohužel.“