Junioři se dvěma debutanty podlehli v malém derby karlovarské Energii

Napsala 30.01.2019 Kateřina Kundertová
K a r l o v y V a r y / C h o m u t o v - Piráti v šestnáctém kole nadstavby DHL extraligy na ledě Karlových Varů sice od třetí minuty vedli, když si premiérový bod v juniorském debutu připsal dorostenecký střelec Marcel Štefančík, jenomže pak skórovali převážně domácí. Obránce Vít Seemann v závěru jenom korigoval na rozdíl dvou gólů. Nadstavbové nájezdy rozhodl Matyáš Svoboda, jenž si po návratu z USA poprvé zahrál se svým mladším bratrem Tadeášem, jenž v juniorce debutoval.
N16 st 30.1.2019
KVA
4:2(1:1, 2:0, 1:1 - N 0:0 - 0:1)
Karlovy Vary
Bednář – Bernáth, Přibyl, Kořán, Pohanka, Tureček, Novák, Zavřel – Záruba, Novotný, Berčík, Prošek, Rozhon, Hotěk, Křehlík, Holub, Černý, Křemen, Remeš
Šatný (61. Běhula) – Váchal, Šuráň, Seemann, Zeman, Mikulec, Beneš, Vaněk – Vrhel, Chlán, M. Svoboda, Prokop, T. Svoboda, Mežnar, Koláček, Štefančík, Lobodowski, Pech, Ouřada

13. Hotěk (Novák, Holub), 22. Záruba (Bednář), 32. Zavřel (Holub, Hotěk), 44. Hotěk (Prošek, Bernáth)
3. Vrhel (M. Svoboda, Štefančík), 46. Seemann (Ouřada, Chlán), rozh. nájezd M. Svoboda

5:4
0:1
0:0
23:36
98
Šindel – Adamec, Juránek

Chomutovští se tlačili od začátku do útoku a jejich snažení jim vyneslo branku hned ve třetí minutě, kdy Stanislav Vrhel obdržel přihrávku k levé tyči, odkud propálil Bednáře pod ruku – 0:1. Domácí se snažili o vyrovnání, Piráti však měli herně navrch.

Energie se dočkala ve 13. minutě, kdy Michal Hotěk dorazil puk za Oliver Šatného – 1:1. Ve zbytku první dvacetiminutovky se hrálo hlavně ve středním pásmu a před Bednářem. Energetici měli hned dvě přesilové hry, ani v početní výhodě se jim obrat nepovedl.

Energetici vstoupili do druhé třetiny mnohem aktivněji a dařilo se jim Chomutov přehrávat. Ve dvaadvacáté minutě poslal domácí do vedení Richard Záruba svou střelou z levé strany – 2:1.

Karlovarští se i nadále tlačili do útočné třetiny, hostům se však podařilo hned několikrát ohrozit Bednáře z brejku. Domácí zvýšili vedení ve 32. minutě poté, co Daniel Zavřel obdržel přihrávku do levého kruhu a odkud se trefil k levé tyčce – 3:1.

V poslední periodě byla hra velice vyrovnaná a oba týmy se dostávaly do šancí. Čtyřiačtyřicátá minuta dostala domácí do tříbrankového vedení díky bekhendovému zakončení Michala Hoťka – 4:1. Na tento gól Chomutovští hráči po dvou minutách zareagovali, když Vít Seemann trefil v přesilové hře puk mezi Bednářovy betony – 4:2. Dále se skóre neměnilo.

V nadstavbovém prodloužení byl na puku spíše Chomutov, který také více kombinoval, nevyužil ale ani jednu z příležitostí i v podobě přesilovky. Nájezdy skončily vítězně pro Piráty, kterým vystřelil alespoň bod Matyáš Svoboda – N 0:1.