Junioři se dočkali, doma přetlačili Liberec v prodloužení

Napsal 28.09.2019 Libor Kult
C h o m u t o v - Čekání pirátského týmu do 20 let na vítězství v ROCKNET ARÉNĚ skončilo v osmém kole turnaje O Pohár DHL, v němž se svěřenci trenérů Becka a Brychty počtvrté představili ve vlastním hájemství. Nejstarší mužstvo chomutovské akademie dvakrát vedlo i díky Popelkově gólu v oslabení, ale Bílí Tygři jedenáct vteřin před třetí sirénou poslali duel do prodloužení. Nastavení ukončila krátce po jeho polovině střela Petera Lobodowského, takže mladí Piráti doma poprvé slavili výhru.
8.kolo so 28.9.2019
3:2p(1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
LIB
Altrichter – Šuráň, Seemann, D. Zeman, Ludvík, Ferbas, D. Vaněk, Jungvirt – Švec, Dani, Popelka, L. Benda, Jaroš, J. Veselý, Janeček, Koláček, Lobodowski, Pech
Liberec
Čajan – Ira, Šedivý, Hampl, Charvát, Kovář, Had – Křepelka, Vomáčka, Putz, Adamec, Jansa, Liška, Drábek, Nezbeda, Rossmy, Šeliga, Gajda, Měchura

5. Pech (Šuráň, Popelka), 31. Popelka (J. Veselý, Ludvík), 63. Lobodowski (Janeček)
Liberec
6. Liška (Jansa), 60. Kovář (Šeliga, Drábek)

8:4
0:0
1:0
35:32
80
Bejček – Flegl, Svoboda

Opatrný úvod střetnutí rozčísli v páté minutě Piráti, které poslal do vedení Patrick Pech. Domácí centr zachytil na pravé straně Čajanovu rozehrávku a z poměrně ostrého úhlu překvapil libereckého brankáře, o jehož rameno poslal puk do sítě – 0:1. Následovaly dva fauly Chomutovských, jenže Bílí Tygři se v přesilovkách k vážnějšímu ohrožení Altrichtera, jenž poprvé v turnaji O Pohár DHL nahradil v brance Běhulu, nedostali.

Domácí maskovaný muž si v 15. minutě poradil s pokusem Jansy střílejícího zády k brance, na druhé straně Čajan pokryl další střelu Pecha, takže se poprvé do kabin šlo veseleji Pirátům, kteří dobře nakročili ke zrušení tří domácích porážek v řadě.

Úvod prostředního dějství okořenily šance Veselého s Křepelkou, ani jeden z nich si však na gólmana nepřišel. Na sklonku 24. minuty měl po přečíslení a následném závaru vyrovnání na holi Putz, jenže hradbu těl před sebou nepropálil. Uběhly dvě minuty a vyrovnáno už bylo. Jansova zadovka na vrcholu brankoviště našla přesně hůl Adama Lišky, který neměl problém poslat puk do odkryté části chomutovské klece – 1:1.

Před polovinou normální hrací doby putoval další Pirát za katr, ale místo obratu skóre se podruhé dostali do vedení domácí. Daniho šanci ještě zlikvidoval Čajan, na další akci už však byl krátký. Veselý vybojoval puk v útočném pásmu a krásně ho naservíroval do levého kruhu, kam si najel Adam Popelka a skóroval i ve druhém startu za Piráty – 2:1.

Po skončení oslabení mohl zvýšit v přečíslení dva na jednoho Janeček, ovšem jeho ránu zastavila tyčka liberecké branky. Do druhé sirény se spíše vylučovalo, na ledě se nic nebezpečného pro oba gólmany nedělo, a tak i podruhé šli do kabin s těsným náskokem mladí Piráti.

Na startu závěrečné dvacetiminutovky řešil Popelka další přečíslení střelou, s níž si Čajan poradil. Na druhé straně Altrichter úspěšně zasáhl proti ranám Křepelky s Putzem. Po polovině třetiny na sklonku přesilovky nemohl v dobré pozici zakončovat Jaroš, protože zpracovával přihrávku zády k brance.

Poté hru rozkouskovala řada vyloučení, což více vyhovovalo domácím, kteří drželi těsný náskok. Více než minutu před koncem Liberečtí odvolali brankáře a nakonec si vynutili jedenáct vteřin před třetí sirénou prodloužení, když si puk po střele od pravého mantinelu našel na brankovišti Filip Kovář a poslal ho za bezmocného Altrichtera – 2:2.

Z prodloužení odkrojila časomíra něco málo přes polovinu, když Janaček našel od zadního mantinelu před brankou zcela volného Petera Lobodowského, který mířil přesně a vystřelil juniorům první domácí výhru v rámci turnaje O Pohár DHL – 3:2.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Určitě jsme podali lepší výkon než o den dřív s Mladou Boleslaví, přesto jsme pořád viděli řadu menších nedostatků. Doma se nám někteří kluci pořád hledají. Liberec se rve o každý bod, takže se hrál vyrovnaný hokej, i když deset vteřin mě zase straší. Bohužel jsme nebyli úplně chytří. Na konci normální hrací doby byl kotouč v rohu za brankou a my faulujeme vysokou holí, i když můžeme hrát přesilovku.“

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec): „Myslím, že se hrál bojovný hokej. Na obou stranách byly zákroky na hraně, ale rozhodčí je pustil, takže se hrálo. Vzhledem k vývoji utkání jsme rádi za bod, ale kluky jsem pokáral za prodloužení. Nesehráli jsme to v něm vůbec dobře a rozhodla individuální chyba. Už nedostáváme tolik gólů, ale zase nám chyběl větší důraz v předbrankovém prostoru, abychom se prosadili víckrát. Několikrát se puk odrazil před prázdnou branku soupeře, ale my jsme nebyli schopní ho do ní dotlačit.“