Junioři rozstříleli kladenské Rytíře a vyhráli i třetí vzájemný zápas sezóny

Napsala 24.01.2023 Kateřina Kundertová
Piráti nastoupili netradičně v úterý k devětadvacátému kolu juniorské ligy proti kladenským Rytířům, kteří ze vzájemného duelu opět odešli s prázdnou. Chomutovští mladíci předchozí dva zápasy ovládli s celkovým skóre 13:5, na což navázali i tentokrát a roznesli svého soupeře rozdílem čtyř zásahů. Velkou měrou se na vítězství podílel Matěj Maštalířský, jenž přišel na výpomoc z Litvínova a hned nasázel hattrick.
29.kolo út 24.1.2023
6:2(0:0, 3:1, 3:1)
KLA
Suk — Česnohlídek, F. Hynek, V. Hynek, Poch, Žižka, Sýkora — P. Šugár, Starý, Príhoda, Klobouček, Vondrášek, Bár, Vostiňák, Kincl, Maštalířský, Mišovic, Jajlov, Jan Rindoš
Kladno
Hykel — Novák, Nácovský, Šeba, Jakubec, Šátek, Hvězda — Spilka, Kulich, Jansa, Hurta, Ullrych, Hanousek, Vološín, Kouba, Typolt, Z. Nedvěd, Kut, Kofroň, Halfar

25. Žižka (Jajlov, Vondrášek), 30. Maštalířský (F. Hynek, Jan Rindoš), 31. Maštalířský (Príhoda, Mišovic), 41. Vondrášek (Klobouček), 58. Maštalířský (Sýkora, Vostiňák), 58. Mišovic (Maštalířský)
Kladno
27. Kouba (Hanousek), 54. Jakubec (Vološín, Kofroň)

2:2
0:0
1:0
44:26
73
Turhobr – Rubáš, Hošťálek

Úterní utkání začalo v ROCKNET ARÉNĚ bezbrankovou třetinou, ve které Chomutovští nevyužili na samém začátku ani nabídnutou početní výhodu.

Prostřední perioda byla o poznání zajímavější, a to hlavně její první polovina. Skóre otevřel obránce Adam Žižka, na něhož však za pár okamžiků odpověděl Ondřej Kouba – 1:1. Na přelomu hrací doby se ve skvělém světle ukázal Matěj Maštalířský, jenž v rámci střídavých startů vypomohl z Litvínova a během třinácti vteřin vstřelil dva góly – 3:1.

Navzdory přenesenému oslabení do třetí periody Piráti vletěli výborně a zásluhou Robina Vondráška vedli už o tři trefy – 4:1. Mírné zdramatizování ze strany Rytířů přišlo ve čtyřiapadesáté minutě, když se poprvé v lize juniorů trefil Matouš Jakubec – 4:2.

Na víc už se hosté nezmohli, a tak Chomutovští ještě navýšili rozdíl – nejprve Matěj Maštalířský dokonal hattrick a o čtrnáct vteřin později uzavřel na konečných 6:2 nejproduktivnější chomutovský hráč Dominik Mišovic.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Bylo to utkání podobné jako ta předešlá v sezóně, tedy vyrovnané. Po herně i střelecky vyrovnané první třetině jsme naštěstí ve druhé dali branky, s jejichž střílením jsme se v nimulých zápasech trápili. V úvodu třetí třetiny jsme v oslabení zvýšili na 4:1, což definitivně rozhodlo.“