Junioři prohráli v Praze po prodloužení s tamější Slavii 4:5 a připisují si alespoň bod

Napsal 06.10.2012 Pavel Kadeřábek, Jan Salajka
C h o m u t o v - První třetina skončila nerozhodně. Na vedoucí branku Pirátů dokázali domácí odpovědět. Ve druhé třetině padly dvě branky na obou stranách. Ve třetí třetině se poprvé v utkání ujali Piráti vedení, domácí ale stihli vyrovnat a tak utkání dospělo do prodloužení. To začalo přesilovkou pro domácí, která byla hned po 31. vteřinách využita a domácí si tak připisují o bod více než hosté.
10.kolo so 6.10.2012
SLA
5:4p(1:1, 2:2, 1:1 - 1:0)
Slavia
Mouček (od 46.Eder) - Leština, Babka, Růžička, Malý, Rittig, Knot, Mavrojanidis, Jedlička, Brzák, Tomek, Berlev, Navrátil, Ryzák, Novák, Hložek, Šteiner, Mašín, Hlinka, Ptáčník
Dovina (Maštalířský) - Havel, Drobný, Pelc, Horváth, Fronk, Mazánek, Novák, Šulák, Kaše, Kämpf, Deveri, Hammerbauer, Szathmáry, Tejnor, Peštuka, Lehnert, Novák, Huňady, Hejcman, Hlava

Slavia
14. Babka (Tomek, Mavrojanidis), 24. Ptáčník (Navrátil), 33. Rittig (Ptáčník, Brzák), 53. Knot (Malý), 61. Mavrojandis (Šteiner)
9. Novák L. (Novák J., Fronk), 32. Hecman (Kámpf, Tejnor), 39. Hammerbauer (Deveri), 46. Hammerbauer (Deveri, Szathmáry)

3:3
2:0
0:0
37:31
90
Lukáš Novák (CHM) 10 min. OT za nesportovní chování

Prvních pár minut se hrál vyrovnaný hokej bez výrazných šancí. Sešívaní se vinou vyloučení dostali pod tlak, který pokračoval i nadále a vyvrcholil první brankou hostujícího celku. Fronk se precizní stahovačkou protáhl mezi dvěma obránci a trefil pravý beton. Puku se za brankou ujal Lukáš Novák a z brankoviště ho dorazil Jakub Novák.

Domácí se opět nechali vyloučit a to jim přineslo další komplikace. Oslabení ale přečkali, ujali se po dlouhých minutách puku a rozjeli útočnou kombinaci. Tomek po přihrávce Mavrojanidise předložil Jakubu Babkovi, který propálil chomutovského brankáře. Po zbytek třetiny měli i nadále převahu hosté, ale už ne takovou jako na začátku.

Jestli měli první třetinu v režii chomutovští Piráti, druhá pro změnu přinesla naprosto vyrovnaný pohledný hokej. Sešívaní měli zdařilý vstup, ve kterém svému soupeři nedali příliš šancí. Nakonec se v pěkně sehrané přesilové hře prosadil Martin Ptáčník a poslal domácí do vedení. Chomutovu několik minut nevycházela kombinační hra, navíc se vinou dobrého forčekingu Slavie špatně dostával z obranné třetiny.

Následná trefa Dareka Hejcmana z protiútoku stav utkání opět vyrovnala, s čímž se slávisté dokázali rychle vypořádat. Dvě minuty nato prostřelil gólmana Pirátů Jaroslav Rittig a vrátil vedení zpět domácím. Za nesouhlas s vyloučením Petera Horvátha obdržel desetiminutový osobní trest Lukáš Novák. Pirátům se v závěru ještě podařilo vyrovnat trefou Jana Hammerbauera, a tak se vítěze dalo předvídat jen stěží.

I třetí třetina přinesla úchvatný hokej. V jejím úvodu zahrozila Slavia útokem Mavrojanidise, který v situaci dva na jednoho předložil Tomkovi, a ten z první střílel mezi betony. Dovina kotouč nakonec zvládl vytěsnit mimo branku, trenéři hostů ale svým svěřencům museli domluvit. Chomutovští posléze vstřelili vedoucí gól po akci Jana Hammerbauera z levého křídla. Sešívaní současně vystřídali brankáře - Moučeka nahradil Eder.

Neuběhla ani půlminuta a sešívaní odpověděli z trefy Ronalda Knota. Havel krátce nato napadl Babku a zamířil na trestnou lavici. Piráti oslabení přečkali, ale tři čtvrtě minuty před koncem základní hrací doby opět faulovali a to se ukázalo jako osudné. Slavia půlenou přesilovku využila v prodloužení, když přesnou ranou z kruhu rozhodl Georg Mavrojanidis.

Josef Beránek (HC Slavia Praha)
Pro nás to byl hodně důležitý zápas a jsem spokojený s předvedenou hrou. Všichni hráči, kteří nastoupili, odehráli parádní výkon.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov)
Slavia ukázala v druhé půlce zápasu to lepší, co v ní je. Podle mě a kolegy to byl hokej jako břitva a bylo se na co dívat. Slavia hrála s úžasným nasazením, skvěle bruslila a dneska jí to zkrátka sedlo. Nám se nepodařilo využít převahu v první třetině a to nám pak na konci chybělo. Domácí zaslouženě vyhráli, ale byl to parádní hokej.