Junioři prohráli na ledě Jihlavy, takže série proher trvá

Napsala 20.11.2021 Kateřina Kundertová
J i h l a v a / C h o m u t o v - Piráti vyrazili k devatenáctému kolu juniorské extraligy do Jihlavy, kde své úvodní vedení udrželi pouhou minutu. V polovině dlouhé venkovní štace tak Chomutovští zapsali desátou porážku v řadě, což neodvrátil ani Jiří Beníšek, jenž se podílel na obou brankách svého týmu.
19.kolo so 20.11.2021
JIH
4:2(2:1, 1:0, 1:1)
Jihlava
Maláč – Šabatka, Chvátal, Vovsík, Sapík, Kerber, Matějíček, Číhal – Vyvial, Doležal, Čermák – Jungwirth, Menšík, Rauš – Pavelec, Zdarsa, Peš – Melenovský
Suk – Petrásek, Cestr, M. Janda, Pöschl, Matějka – T. Šilar, T. Svoboda, Černý, Vyroubal, Vostiňák, Cháb, Beníšek, Krasanovský, P. Šugár

Jihlava
12. Vyvial (Melenovský), 15. Sapík (Zdarsa, Jungwirth), 30. Jungwirth (Menšík, Rauš), 54. Menšík (Jungwirth, Peš)
11. Beníšek (Krasanovský, P. Šugár), 44. Petrásek (Krasanovský, Beníšek)

2:5
2:0
0:0
47:13
91
Kopeček – Rampír, Roupec

Oba celky vstoupily do utkání s otevřenou obranou, což způsobilo šanci pro Jonáše Jungwirtha z dorážky a na druhé straně pro Tomáše Vyroubala, jenž však zblízka neprostřelil Filipa Maláče.

Skóre se poprvé změnilo v jedenácté minutě, kdy vyražený kotouč po střele Matyáše Krasanovského doklepl do sítě Jiří Beníšek – 0:1. Za sedmdesát vteřin bylo srovnáno, Dukla udržela pásmo, z čehož těžil Josef Vyvial – 1:1.

V patnácté minutě Matyáš Sapík využil své výšky před brankou, odkud využil první nabídnutou přesilovku – 2:1. Další oslabení Chomutovští ubránili, takže už se skóre neměnilo.

Srovnat mohl v počátku prostřední části Tomáš Šilar, jenomže z prostoru mezi kruhy, kde měl dostatek času, trestuhodně minul. Poté, co jihlavský gólman zastavil ránu Jana Vostiňáka, jeho spoluhráči odskočili do dvougólového vedení zásluhou Jonáše Jungwirtha a jeho druhého úspěšného pokusu – 3:1.

Na přelomu druhého a třetího dějství měli Piráti dvě přesilovky, ale prosadili se až krátce po jejím skončení. David Petrásek využil clony před bránou a díky tomu dostal kotouč do sítě – 3:2. O chvilku později Josef Vyvial nastřelil tyčku a následně chomutovského brankáře Štěpána Suka neprostřelili Matouš Menšík a Jonáš Jungwirth.

Ve druhé polovině periody Jihlava hrála dvě početní výhody, přičemž v té druhé se prosadil po ideální přihrávce Matouš Menšík – 4:2. Chomutovu ke třetímu zásahu nepomohla ani hra bez brankáře, takže prohráli podeváté v řadě.

Michal Broš (HC Dukla Jihlava): „Počítali jsme s tím, že zápas bude těžký hlavně po psychické stránce a po náročném emocionálním vypětí po předešlé výhře nad Litvínovem. Trošku jsme měli obavy o přístup hráčů, aby nedošlo k přehnanému podcenění soupeře. Jak je naším zvykem, tak jsme soupeře pustili do vedení. Pořád čekáme na první zápas, kdy někoho v první třetině rozstřílíme a zápas rozhodneme. Z dvaceti zápasů se nám to ještě nepovedlo. Naštěstí jsme hned vyrovnali a po dalším gólu jsme si vedení nějakou zónovou převahou udrželi. Se vším respektem k soupeři jsme měli zápas uhrát daleko lépe a vyspěleji. Ale naším nezodpovědným přístupem a zaváháním v určitých situacích jsme soupeře drželi na dostřel a pořád jsme mu dávali cítit, že má šanci s výsledkem něco udělat. Kluci zápas v určitých pasážích odehráli skvěle, drželi puk v útočném pásmu a nic nepřipouštěli a naopak někdy jsme si koledovali o nějakou ztrátu bodů. Jsme rádi za výsledek. Teď jsme udělali nějakou parádní bodovou šňůru, ale nejsme rádi za přístup a za podceněné situace ve chvíli, kdy si to nemůžeme dovolit. Musíme se prezentovat strojovým hokejem a v zápasech, které bychom měli mít pod kontrolou, nemůžeme soupeři nabízet šance.“

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Prohráli jsme, takže nemůžeme být spokojení. V první třetině jsme se dostali do vedení 1:0, ale celou sezonu nás trápí, že soupeř hned v dalším střídání srovná a přidá další gól. Pak se z toho těžko dostáváme. Měli jsme dobrých deset minut ve druhé třetině, kdy jsme sahali po vyrovnání na 2:2, bohužel z jedné šanci nám dal soupeř branku na 3:1 a přebral iniciativu. Druhá třetina pak byla v jejich rukách. Ve třetí třetině se nám povedlo dát kontaktní branku, ale pak jsme udělali asi tři nebo čtyři fauly a neměli jsme sílu na to zápas zvrátit.“