Junioři prohráli již pátý zápas v řadě, tentokrát nestačili na Liberec

Napsala 08.03.2018 Kateřina Kundertová
L i b e r e c / C h o m u t o v - Piráti odjeli k sedmému zápasu nadstavby DHL extraligy juniorů do Liberce, kde prohráli o tři přesné zásahy. Domácí si vypracovali třígólové vedení, které sice šťastným gólem reguloval Ondrej Šišolák, ale Bílí Tygři přidali čtvrtou branku. Ve třetí třetině už se nic závažného nestalo, a tak si domácí připsali tři body. Utkání nedohrál Petr Chlán, jenž dostal trest ve hře, z čehož automaticky vyplývá stop minimálně na jeden zápas.
N7 čt 8.3.2018
LIB
4:1(1:0, 3:1, 0:0)
Liberec
Žajdlík – Miročnikov, Hanousek, Krejsa, Turský, Benák, Kunst, Starosta – Holenda, Šír, Průžek, Piroutek, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Jursa, Burda, Teplý, Hrabík, Chrtek
Běhula (40. Skokan) – Kopic, Seemann, Kleiner, D. Novák, Studený, A. Novák, Hajič – Köver, Polák, Hřebíček, Chlán, Kulich, Tůma, Veselý, Šeliga, Šišolák, Šilar

Liberec
1. Hrabík (Průžek, Starosta), 24. Šír (Jeník), 28. Starosta (Hanousek), 32. Jursa (Holenda)

Chlán (Chomutov) trest ve hře

Neuběhla ani minuta zápasu a Tygři se mohli radovat z první branky. Průžek vystřelil, a poté se puku opět zmocnil v rohu kluziště, odkud ho naservíroval do předbrankového prostoru Kryštofu Hrabíkovi, který usměrnil puk do sítě – 1:0. Srovnat mohl chomutovský Polák, ke kterému se dostal puk po střele od zadního mantinelu. Jeho bekhand do poloprázdné klece ale branku přeletěl. Další šanci měl domácí Nezbeda, který se snažil dorážet za ležícího Běhulu, trefil z bezprostřední blízkosti jen břevno.

Tygři hráli ve větším tempu než hosté a často uzavírali soupeře ve vlastním pásmu. Přesně při takové situaci, měl Hanousek na modré před sebou spoustu volného prostoru. Udělal tři kroky dopředu a vypálil zápěstím. Běhula nemusel zasahovat, jelikož puk přeletěl branku o pár centimetrů. Minutu před koncem se strhla mela po surovém napadení na Wienceka zezadu. Tímto naprosto zbytečným zákrokem se prezentoval Chlán, který okamžitě dostal od rozhodčích trest ve hře.

Stejně tak jako na začátku prvního dějství se domácím podařilo skórovat i v prvních minutách prostřední třetiny. Po dlouhém tlaku v útočném pásmu Tygři doslova utavili obranu Chomutova. Jan Jeník skvěle rozdal puk přes šířku hřiště na Jana Šíra, který z levého kruhu střelou nad rameno zvýšil – 2:0. O chvíli později se Piroutek proháčkoval až před Běhulu, ale jeho bekhendová střela mířila pouze do náruče chomutovského brankáře. Zanedlouho Nezbeda, díky skvělému napadání, ukořistil puk v útočné třetině, zblízka však ani nadvakrát maskovaného muže nepřekonal. Ve 27. minutě dostal puk od Hanouska do jízdy Martin Starosta a vůbec se neostýchal – 3:0.

Liberecký obránce zpoza branky vyhazoval puk na najetého spoluhráče, jenže trefil Ondreje Šišoláka, od jehož nohy se puk odrazil za záda Žajdlíka – 3:1. Následné přečíslení dvou na jednoho vyřešil dobře Jursa, který poslal puk na osamoceného Holendu. Ten Běhulu kličkou nepřekonal, ale proti dorážce dojíždějícího Martina Jursy už neměl chomutovský gólman šanci zareagovat – 4:1. Další situace dva na jednoho se udála o dvě minuty později, když se v ní ocitl Krejsa s Teplým, kteří přečíslení nevyřešili dobře. Vstřelit druhý gól v zápase mohl Šír, jelikož se objevil sám před brankářem a byl faulován. V nařízeném trestném střílení se rozhodl zakončovat příklepem, ale gólmanův beton zabránil puku v cestě do branky.

Do třetí třetiny už nastoupil v chomutovské brance Skokan, který nahradil Běhulu. Největší šanci skórovat po dlouhé době měli hosté ve 44. minutě. Střela zpoza obránce se odrazila od vnější strany tyče Žajdlíkovi branky. O chvíli později si našel volný puk Kopic, jenže tvrdou střelou trefil Žajdlíka, který si povyjel a zaujal dobré postavení před brankovištěm. Pak už se otěží opět ujmuli domácí hokejisté.

Kunstovo nahození od modré čáry sklepl Průžek, ale ani z dorážky puk za záda Skokana neprotlačil. Další gólovou příležitost měl Jeník. Dostal přesnou žabičku do jízdy, vypálil nad rameno, ale pohyb druhého chomutovského brankáře byl rychlejší a střelu skvělým zákrokem vyrazil. Na konci zápasu se puk odrazil pro Průžu, který se ocitl sám před Skokanem. Snažil se ho vymíchat, ale jeho kličku brankář přečetl.

Valdemar Jiruš (Liberec): „Na Chomutov jsme se dobře připravili, protože jsme tam nesehráli moc šťastné utkání. Věděli jsme, co soupeř hraje. K zápasu jsme přistoupili zodpovědně a kluci plnili všechno, co jsme si řekli. Utkání jsme kontrolovali a jsme hrozně rádi za tři body.“

Jaroslav Beck (Chomutov): „Blahopřejeme domácím. Určitě to pro nás byl hratelný soupeř, ale porazili nás disciplínou, kompaktností, trpělivostí, bojovností a to je pro nás pro všechny špatné vysvědčení. Naprosto nepřiměřená frustrace vedla k několika zbytečným faulům a ty nás připravili o šanci hrát o nějaké body. Mám namysli naprosto nepochopitelný zkrat klíčového hráče a klíčového útočníka. Bohužel tohle se nám stává často a takovýhle hráči to budou mít v hokejovém životě hodně těžké, pokud se k němu vůbec dostanou.“