Junioři prohráli duel s Vítkovicemi kvůli nepovedené úvodní třetině

Napsal 09.03.2019 Ondřej Bartůněk
C h o m u t o v - V rámci čtvrtého kola skupiny F o účast v play-off vyzvali Piráti juniory z Vítkovic. K výhře soupeře výrazně posunula nepovedená první třetina Pirátů, kterou prohráli poměrem 0:5. Ve zbytku utkání už Chomutovští jen korigovali výsledek na konečných 2:6.
OPO4 so 9.3.2019
2:6(0:5, 2:1, 0:0)
VIR
Běhula (6.-10. Pavlát) – Váchal, Šuráň, Seemann, Zeman, Beneš, Vaněk, Štochl – Vrhel, Chlán, M. Svoboda, Holka, Mežnar, Koláček, T. Koblížek, Pech, Ouřada, Gut
Vítkovice
Piták – Kunc, Bílý, Smolka, Smička, Zapletal, Věntus – Fridrich, Lednický, Baláž, Lewandowski, Vojtovič, Beránek, Potočný, Toman, Ivan

25. Chlán (Seemann, Zeman), 27. Ouřada (Koblížek, Chlán)
Vítkovice
3. Fridrich (Vojtovič), 6. Ivan (Fridrich, Vojtovič), 10. Baláž (Potočný), 10. Vojtovič (Ivan, Fridrich), 10. Toman (Baláž, Lewandowski), 30. Fridrich

5:3
0:3
0:0
36:39
230
Grech – Tichý, Juránek

Pirátům se nevydařil vstup do utkání a po faulu ze druhé minuty inkasovali. Petr Fridrich napřáhl od levého kruhu a otevřel skóre – 0:1. Chomutovští se následně pokoušeli o rychlou odpověď, avšak gól přidali hosté. V šesté minutě Fridrich při akci dva na jednoho našel na vzdálenější tyči skórujícího Ivana Ivana – 0:2. Poté nastala změna v brankovišti Chomutova, když Pavláta vystřídal Běhula, který ovšem nezabránil dalším trefám soupeře.

Vítkovice se v polovině dějství trefily třikrát během 42 vteřin a vyhnali z branky rovněž Běhulu. Nejprve vypálil kapitán hostů Jozef Baláž zpoza kruhů, odkud překonal maskovaného strážce Pirátů – 0:3. O necelou půl minutu později doklepl Jan Vojtovič vyraženou ránu Ivana za Pavlátova záda - 0:4. Chvíli poté přidala Ridera pátý zářez. Radim Toman propasíroval gumu do branky ranou od levého kruhu – 0:5.

Oproti první třetině naskočili Piráti do druhé fáze o poznání lépe. Ouřada vyslal nebezpečný pokus z mezikruží, na který brankář Vítkovic zareagoval, ale ve 25. minutě se již Chomutovští prosadili. Petr Chlán střílel ze stejné pozice jako Ouřada a tentokrát úspěšně – 1:5. O dvě minuty později Kryštof Ouřada po přihrávce od Koblížka vymetl šibenici Pitákovy klece – 2:5. Ve 29. minutě Běhula chyboval v rozehrávce a nabídl šanci hráči soupeře, který však nastřelil bránícího hráče.

V polovině střetnutí ukořistil volný puk Petr Fridrich, který samostatný únik zakončil gólově – 2:6. Dvoubrankový střelec Ridery byl vidět rovněž ve 35. minutě, kdy pobídl ke střele Kunce, kterému v klíčové chvíli sjel puk. V téže minutě o sobě dal vědět Gut, který s projektilem z prostoru mezi kruhy nepochodil. V posledních minutách prostředního dějství hráli Piráti v početní výhodě. Nejvýraznější příležitost měl Ouřada, který od kruhů orazítkoval spojnici brankové konstrukce.

Počátek třetí dvacetiminutovky byl bez výrazných příležitostí. Ve 44. minutě prozkoušel Zeman pozornost gólmana hostů střelou z úhlu, stejně jako Vaněk od modré chvíli poté, oba ovšem bezúspěšně. Hráče na hrací ploše trápily nepřesnosti, které znemožňovaly nejen tvorbu nových příležitostí, ale také přechod do útočného pásma. V 50. minutě znovu upoutal pozornost pirátský bek Zeman, jehož tvrdá střela mířila těsně na horní tyč.

Ve druhé části posledního dějství se Chomutovští bránili ve čtyřech po faulu Zemana, Moravané si ovšem nevypracovali kloudnou šanci. Ivan v 53. minutě svižnou ranou otestoval reflexy brankáře Pirátů, který zasáhl lapačkou. V 57. minutě se Svoboda dostal do samostatného úniku, na jehož konci stál připravený Piták. O minutu později přidělal práci vítkovickému gólmanovi také Pech, jehož pokus vyrazil na modrou, odkud přišla další rána, kterou se štěstím rovněž zneškodnil.

Jan Brychta (Piráti Chomutov): „My zaskočili Vítkovice u nich a oni zase nás tady. Připravili se na to a měli výborný vstup do utkání. Bylo to vidět, dali pět gólů. My jsme promluvili s hráči po první třetině a domluvili jsme jim. Chtěli jsme hrát poctivou hru. Dali jsme dvě branky za sebou a mohli jsme dát i třetí před koncem, ale rána skončila na břevnu. Potom už to skončilo 0:0. Mohli jsme hrát vyrovnaně, ale nechytili jsme ten začátek.“

Mojmír Trličík (HC Vítkovice Ridera): „Rozhodla první desetiminutovka. Měli jsme výborný vstup do utkání podpořený pohybem a aktivitou. Směrem na bránu, soupeř musel prostřídat dvakrát brankáře. My jsme z prvních sedmi střel dali snad pět branek. To celkem jasně rozhodlo, kdy už jsme si to utkání pohlídali. Přesto domácí ve druhé třetině naznačili dvěma zásahy, že by mohli kousat. Šestou brankou jsme to ovšem posunuli tam, kde to bylo. Ve třetí části jsme to pak profesorsky dohráli tak, abychom si odvezli tři body a dobré skóre.“