Junioři prohráli doma s Litvínovem 2:3 po samostatných nájezdech

Napsal 23.10.2009 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Na juniory čekal doma velice těžký zápas se sousedním Litvínovem, vedoucím celkem soutěže. Po vyrovnaném průběhu hry nakonec domácí padli v samostatných nájezdech 2:3 a s lídrem tabulky získali jeden bod. Ve druhé třetině se Litvínov dostal do dvoubrankového vedení, když v rozmezí pouhých čtyřiadvaceti vteřin vsítil obě branky. V závěrečné třetině pak Chomutov zvýšil tempo a dokázal vyrovnat. V prodloužení pak přežil dlouhou dvojnásobnou přesilovku, avšak v samostatných nájezdech neuspěl. Rozhodující nájezd v zápase proměnil hráč Litvínova Jan Bíza, který tak připsal Chemikům druhý bod.
18.kolo pá 23.10.2009
2:3sn(0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)
LIT
Alexa (Meravý) - Dostál, Pinka, Žižka, Karlík, Mazanec, Rutta, Průcha, Kolář, Ptáčník, Kalinovič, Mála, Mužík, Csányi, Hofmeister, Kroupa, Bečvář, Kerch, Milotínský, Kůs.
Litvínov
Sork (Neuman) - Hora, Stříteský, Kousalák, Havelka, Čejka, Muller, Eminger, Mackal, Jurčík, Matai, Smolka, Račuk, Zavřel, Černý, Bíza, Přeučil, Kafan, Maxa.

Do dnešního utkání proti Litvínovu nastoupili domácí hráči trochu s respektem. To jim ovšem moc nevadilo, jelikož právě domácí měli první šanci v zápase. Obsazený útočním domácích nahrál před branku, ale gólová střela z toho nebyla. Poté zabral Litvínov, a měl pár střel, které domácího brankaře víceméně neohrozili. Další šance Chomutova vznikla poté, co se puk neobvykle odrazil od mantinelu za hostujícím gólmanem. Šanci ale bez větších problémů chytil do Lapačky. Zajímavá situace nastala ve třinácté minutě, kdy domácí útočník nastřeloval puk do útočného pásma hostí z vlastní třetiny. Brankář hostí, který nehybně stál, nezareagoval, a střela se sklouzla po jeho helmě do ochranné sítě. Následovalo vyloučení domácího Mužíka, který fauloval a šel na dvě minuty trestnou lavici. Ovšem největší šanci v přesilovce měli domácí, který využili blbého střídání hostů, a jeli v přečíslení na hostujícího brankaře. Při zabránění hostů, aby nepadl první gól v zápase, hodil jeden z obránců svoji hůl před brankáře. Hození hole se posuzuje nedovolený zákrok, a rozhodčí bez váhání ukázal na středový kruh a výhodu domácích, v podobě trestného střílení. K nájezdu se postavil Žižka, ale neproměnil. V osmnácté minutě střílel domácí obránce, a před bránou tečoval útočník. Brankář měl veliké štěstí, jelikož střela jen o pár milimetrů minula hostující branku. První třetina skončila nerozhodně 0:0.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté. První šanci měli již po dvaceti vteřinách hry, ale domácí brankář Alexa nepřipustil vedení hostů. Další šanci měli hosté v přesilovce, kde střela hostujícího útočníka málem překvapila domácího gólmana. Následující minuty byly spíše nepřesné, než zajímavé pro diváky. První branka v zápase přišla v čase 33:43, kdy po nedůrazu domácí obrany měl hostující útočním Jakub Maxa moře času připravit si střelu, který prošla gólmanovi domácích nad ramenem. Asistenci při této situaci si zasloužil Jakub Maxa. To ovšem nebylo z pohledu Litvínova vše, jelikož na pouhých čtyřiadvacet vteřin později, v čase 43:07 Chomutov kapituloval podruhé. Situace se zrodila z úniku hostujícího hráče, který před brankou nahrál svému kolegovi, a ten již neměl nejmenší problém zvýšit skóre utkání. Gól vstřelil Ondřej Černý, asistenci si připsali Kryštof Kafan a Jiří Mackal. Následně po druhém gólu, si vzal domácí trenér oddechový čas. Poté měl Chomutov šanci, při které nastřelil tyč, ale ne gól. Do konce třetiny se již nic podstatného nestalo, a tak po dvou třetinách svítil na ukazovateli výsledek 0:2 pro hosty.

Do třetí třetiny přišel jiný Chomutov, než doposud, jelikož již po devatenácti vteřinách hry snížil na rozdíl jediného gólu Jaroslav Kůs. Nahozená střela ze středního pásma vyklouzla brankáři hostí z výstroje, nejrychleji u puku byl právě jmenovaný Jaroslav Kůs, a neměl již menší práci, než přehodit brankáře - 1:2. Asistence: Alexander Kerch a Jakub Mužík. To domácí nakoplo, ale zbrzdilo je další vyloučení, při kterém hosté nastřelili tyč domácí brány. Chomutov v zápase zahazoval jednu šanci za druhou, a nebylo tomu jinak ve čtyřiačtyřicáté minutě, kdy prázdnou brány trestuhodně neproměnili. V čase 48:06 se domácím podařilo vyrovnat. Druhá branka domácích kopírovala tu první, když Milotínský nastřeloval do útočného pásma, tam Mazanec nahrál Jiřímu Bečvárovi, a ten již neměl problém prostřelit brankaře - 2:2. Asistence: Milotínský a Mazanec. V následujících minutách měl evidentní převahu chomutovské mužstvo, které chtělo rozhodnout ještě před prodloužením. V pětapadesáté minutě dokonce nastřelil Chomutov tyč, ale to nestačilo. O dvě minuty později měli domácí ještě jednu šanci v podobě prvního vyloučení hostů. V přesilovce se ale Chomutov spíše trápil, než aby rozhodnul. Po třech třetinách byl nerozhodný stav utkání - 2:2.

V prodloužení měl první šanci hostující útočník, ale chomutovský Alexa chytil. V polovině prodloužení šel Chomutov do oslabení, když byl vyloučen Martin Kalinovič za vysokou hůl. Tu umocnilo ještě vyloučení na obou stranách, a tím pádem přesilovka Litvínova 4 na 3. Litvínov v přesilovce nerozhodl, a tak blížily samostatné nájezdy.

Nájezdy začínali hosté, a hned první nájezd proměnili, když Jan Bíza prostřelil Alexu. Chomutov vyrovnal ve druhé sérii, kde proměnil nájezd Jakub Mužík. Další nájezdy nikdo neproměnil, a tak rozhodla až střela opět Jana Bízi, který v šesté sérii rozhodl o bonusovém bodu pro chemiky. Litvínov nakonec vyhrál v Chomutově 3:2 na samostatné nájezdy.

Další zápas je na programu v sobotu, kdy KLH Chomutov zajíždí na led Mladé Boleslavi.