Junioři přivážejí tři body, se Spartou si s přehledem poradili

Napsal 20.09.2013 Jan Thöma
C h o m u t o v - Junioři v pátém kole NOEN extraligy juniorů porazili pražskou Spartu. Piráti se ujali vedení v deváté minutě, kdy se trefil David Kaše. Ještě v té samé minutě však Sparta vyrovnala po střele Chlapíka. To bylo ale ze strany Sparty vše. Poté už pálili ostrými pouze Piráti. Nejprve ve třinácté minutě vrátil hostům těsné vedení Jiří Peštuka, ve třicáté páté minutě zvyšoval skóre Nicolas Hlava, jenž využil přesilovou hru a dal výsledku konečnou podobu.
5.kolo pá 20.9.2013
SPA
1:3(1:2, 0:1, 0:0)
Sparta
Langer – Široký, Mikliš, Kliment, Skřivánek, Vokurka, Slavíček, Březina, Vacek, Schwamberger, Augustin, Arnošt, Brejcha, Hemr, Chlapík, Pulkrab, Budiak, Černoch, Brém, Hampl, Krudenc
Maštalířský – Michálek, Cestr, Sathmary, Drobný, Černý, Tejnor, Dobrovolný - Hlava, Kaše, Janák - Štovíček, Veselý, Bednář - Peštuka, Paleček, Vrána - Lehnert, Chrpa.

Sparta
9. Chlapík (Hampl, Březina)
9. D. Kaše, 13. Peštuka (N. Hlava), 36. Hlava (Tejnor, Chrpa)

3:3
0:1
0:0
24:41
51

Úvod zápasu byl poznamenán soubojem s časomírou, která stávkovala a dlouhé minuty nechtěla informovat nikoho v hale kolikátá minuta utkání běží. Umoudřila se až v páté minutě první třetiny, a krátce na to si domácí připravili první gólovou šanci. Hampl se proháčkoval středem obrany Chomutova, ale v zakončení byl nedůrazný a Maštalířský neměl problém. A tak šli do vedení hosté. David Kaše využil chyby domácích ve středním pásmu a samostatný únik zakončil precizní střelou do horního rohu. Sparta ale měla přichystánu rychlou odpověď. Z křídla se uvolnil Filip Chlapík a přesnou střelou mezi betony nedal gólmanovi Pirátů šanci. Jenže do přestávky hosté přece jen ještě jednou udeřili. Z nenápadné akce se střelou od mantinelu prosadil Jiří Peštuka a Piráti šli do kabin s jednobrankovým vedením.

Do druhé třetiny vstoupili sice domácí aktivněji, jenže podobně jako celé utkání jim dělala problémy těsná obrana Chomutova a nedokázali se propracovat do vážnějších střeleckých šancí. Ve 34. minutě přišla na řadu první přesilovka zápasu a domácí za svou nedisciplinovanost pykali dalším inkasovaným gólem. Po střele od modré čáry stál na správném místě Nicolas Hlava a odražený puk vrátil do odkryté sparťanské klece. Hosté si pak vypracovali celou řadu gólových šancí, sparťanská obrana nevěděla kam dřív skočit a jen díky skvělým zákrokům Langera zůstalo i po druhé třetině skóre jen 1:3.

Ve třetí části se obrázek hry nezměnil, byli to hosté kteří měli puk častěji na svých holích a sparťané se jen velmi sporadicky dostávali do zakončení. Přesto mohli domácí výsledek ještě korigovat, když Černý podrazil v úniku Chlapíka a Pražané získali výhodu trestného střílení. Sám faulovaný ale zakončil jen nedůraznou střelou mezi betony, se kterou si Maštalířského hokejka věděla rady. I po závěrečné siréně tedy svítil na ukazateli výsledek 1:3 a Chomutovští si zaslouženě odvezli na sever Čech tři body.

Jiří Zelenka (HC Sparta Praha): „Chomutov zaslouženě vyhrál. Hráli výborně, naprosto s přehledem a z naší strany je to jenom křeč. Trápíme se. Je potřeba hru zjednodušit a víc si začít věřit. Když za šedesát minut pořádně devětkrát vystřelíme na bránu, nemůžeme pomýšlet na jakýkoli úspěch.“