Junioři přerušili nepříznivou bilanci a porazili nedaleké Karlovy Vary

Napsal 23.09.2016 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - K sedmému kolu juniorské DHL extraligy zavítala na led Chomutova karlovarská Energie. Piráti předchozí tři utkání prohráli, stejný osud však v malém derby nedopustili. O vítězství rozhodla prakticky první třetina, ve které domácí odskočili o dvě branky a nakonec utkání dovedli do vítězného konce.
7.kolo pá 23.9.2016
3:1(2:0, 0:0, 1:1)
KVA
Pavlát – Buchtela, Kopic, Gröger, Novák, Lidák, Smutný, Hřebíček, Běhula, Hajič – Niňaj, Palička, Részegh, Rindoš, Svoboda, Navrátil, Šilar, Wágner, Adámek
Karlovy Vary
Kuchař – Beer, Pajk, Pátek, Vápeník – Horký, Nguyen, Salnikov, Svoboda, Čejka, Kovář, Davídek, Šála, Hauzr, Hendrych, Janata, Procházka, Tamáš

20. Svoboda (Palička), 20. Wágner (Részegh, Lidák), 42. Šilar (Palička, Svoboda)

Orlický – Kokrment, Coubal

Utkání začali lépe domácí Piráti, kteří se častěji drželi v útočném pásmu. Karlovarští sice hráli přesilovou hru, ta se jim ale vůbec nepodařila. Na začátku sedmé minuty se dostal k samostatnému úniku chomutovský Palička, ale gól nedokázal vstřelit. O pár chvil později se dostal k velké šanci na druhé straně Nguyen, jeho dorážka ale v síti také neskončila. Skóre se tak měnilo až v poslední minutě první části. Při hře ve čtyřech si našel dobré místo Jan Svoboda, který poslal Piráty do vedení. Pět vteřin před závěrečnou sirénou se domácí radovali znovu. V oslabení ujel obraně František Wágner, jenž prostřelil Kuchaře mezi betony. Piráti tak po první třetině vedli 2:0.

Úvod druhé třetiny přinesl spoustu nepřesností na obou stranách, ale žádné výraznější šance. Tu měl až Wágner v pětadvacáté minutě, Kuchař se ale zaskvěl výborným zákrokem. Domácí od této chvíle drželi otěže utkání pevně ve svých rukách a vypracovali si několik dobrých příležitostí, žádná ale neskončila brankou. Karlovarští mohli odpovědět na samém konci třetiny, Procházka ale svůj samostatný únik neproměnil. Ve druhé třetině tak branka nepadla a stav byl stále 2:0.

Po 18 vteřinách hry ve třetí třetině se poprvé v utkání radovala Energie. Domácí obrana si vůbec nerozuměla a darovala kotouč Filipu Hauzrovi, který neměl problém zakončit. Radost však Karlovým Varům nevydržela dlouho. Na začátku 42. minuty ukořistil kotouč Daniel Šilar, který zakončil přesně do rohu branky. Oba týmy hrály ve třetí třetině jednu přesilovku, branku v ní však nevstřelily. Na konečném skóre nic nezměnila ani hostující minutová hra bez brankáře. Piráti si tak připisují druhou výhru v sezóně a berou tři body.