Junioři porazli Mladou Boleslav 2:0 a vstupují do nového ročníku třetím vítězstvím

Napsal 15.09.2011 Daniel Pavlík
C h o m u t o v - Třetí kolo juniorské Noen extraligy odehráli Piráti znovu na svém ledě. Tentokrát přijela BK Mladá Boleslav, která se marně pokoušela udeřit z brejků. Chomutov měl povětšinu zápasu navrh. Po gólu Deveriho a Bartejse si piráti zajistili další výhru. Hosté už nedokázali odpovědět a Chomutov vítězí 2:0.
3.kolo čt 15.9.2011
2:0(1:0, 1:0, 0:0)
MBL
Matoušek (Maštalířský) - Kolář, Korim, Čížek, Bartejs, Hanták, Mužík, Kolčava, Klouček, Deveri, Hlaveš, Ondráček, Mála, Hammerbauer, Račuk, Pesjak, L. Novák, J. Novák, Opalek, Kopáč, Hrabák
Ml.Boleslav
Příhoda (Mahdal) - Babický, Kulhánek, Marek, Brandejský, Jiránek, L. Vrba, Pešut, Lenc, Čeček, Frolík, Teubner, Rys, Kulich, F. Vrba, Daráš, Koudela, Mozík, Král

15. Klouček (Deveri), 30. Bartejs (Mužík)
Ml.Boleslav

3:7
1:0
17:21
70
Turčan – Bertlík, Koskuba

Domácí junioři začali utkání dobře. Často tlačili hosty v jejich obranném pásmu. Piráti však dokázali svou šanci proměnit až v 15. minutě, kdy Danko Deveri rychle přihrál puk na ujíždějícího DAVIDA KLOUČKA, který šikovně vstřelil puk přesně pod lapačku brankáře Příhody. Domácí bez problému udrželi jednobrankový náskok do konce třetiny. Do druhé periody se Boleslav vzchopila a začala si vytvářet také šance hlavně z protiútoků. Většinu z nich ale nedokázali zakončit střelou, jelikož se obránci Chomutova zodpovědně vraceli do obrany. Piráti si naopak dokázali své vedení ještě pojistit. V polovině druhé třetiny se trefil TOMÁŠ BARTEJS, když našel skulinku i přesto, že mu práci komplikovali obránci soupeře. Dvoubrankové vedení je už slušné, ale určitě ne nepřekonatelné. To si i MladoBoleslavští zřejmě řekli do poslední třetiny, kde se jim však taky nepovedlo skórovat a Piráti už jen důsledně bránili. Výběr Jaroslava Becka tedy vítězí i ve třetím ligovém zápase.