Junioři porazili Dynamo Pardubice 5:1, Dominik Pavlát si připsal asistenci

Napsal 03.12.2016 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Ve 24. kole DHL extraligy juniorů zavítali na led SD ARÉNY hokejisté Dynama Pardubice. Pro oba celky se jednalo o druhé utkání ve dvou dnech. Po opatrné první třetině, kdy až v samém závěru skóroval Részegh, přidali Piráti tři branky v té druhé a rozhodli tak o svém vítězství. Domácí velmi podržel brankář Pavlát, který si navíc připsal bod za asistenci na poslední branku Pirátů.
24.kolo so 3.12.2016
5:1(1:0, 2:0, 2:1)
DPA
Pavlát – Buchtela, Hlaváček, Kopic, Gröger, Novák, Lidák, Smutný, Hřebíček, Hajič – Polák, Niňaj, Palička, Részegh, Rindoš, Svoboda, Navrátil, Šilar, Adámek
Pardubice
Klouček – Rudy, Trejbal, Klinecký, Faltys, Šklíba, Mert – Roubal, Zadina, Martinec, Dušek, Voženílek, Rohlík, Petrus, Blümel, Štefka, Zídek

20. Részegh (Rindoš, Svoboda), 33. Hřebíček (Palička, Niňaj), 39. Részegh (Polák, Novák), 52. Gröger (Polák, Svoboda), 57. Buchtela (Pavlát)

Zídek (PCE) - 5 + OK za faul kolenem

Ačkoliv oba týmy hrály druhé utkání ve dvou dnech, úvod prní třetiny se nesl ve velkém tempu. Domácí dobře bránili své obranné pásmo a nepouštěli hosty do velkých šancí. V deváté minutě hráli Piráti přesilovou hru, ale Kloučka v hostující bráně skoro neohrozili.

Naopak se mohli radovat hosté. V oslabení ujel domácí obraně jeden z hráčů a ačkoliv byl seknut, nejelo se trestné střílení, pouze se srovnal počet hráčů na ledě. Velkou šanci si vytvořili Piráti ve třinácté minutě, kdy již Klouček ležel na ledě, ale Šilar nedokázal kotouč usměrnit do odkryté sítě.

Hostům zřejmě dělal veliké vrásky domácí brankář Pavlát, který po celé utkání chytal jeden pokus za druhým. Svůj um ukázal i proti samostatnému úniku Blümela. V samém závěru třetiny Pardubičtí dvakrát faulovali a Piráti měli k dispozici přesilovku pět na tři, kterou využili necelou vteřinu před sirénou. Po několika odrazech se kotouč dostal k osamocenému Tamási Részeghovi, který neměl problém se zakončením.

Druhá třetina začala v podobném tempu, jako ta první. Oba týmy těžily hlavně z chyb obrany a spoléhaly se na brejky. Velkou šanci měli hosté ve 26. minutě, kdy dobře kombinovali v předbrankovém prostoru, ale Pavlát kotouč za svá záda nepustil.

Horké chvilky si prožil hostující brankář Klouček v polovině třetiny. Nejdříve za ním zazvonila tyč, vzápětí už se rozvlnila i síť v brance. Pardubický brankář neudržel střelu Paličky, kotouč se dostal k volně stojícímu Martinu Hřebíčkovi, který již měl lehkou úlohu. O minutu později se za Kloučkem rozezněla konstrukce ještě jednou.

Vzápětí ale mohli Pardubičtí vstřelit první branku. Opět se spolehli na rychlý brejk, ale Dominik Pavlát kotouč mezi betony nepropustil. Skóre se měnilo ještě minutu před koncem druhé části. Polák přihrál ze středního pásma rozjetému Tamási Részeghovi, který poslal kotouč přesně do rohu branky - 3:0.

Třetí třetina ještě pomalu ani nezačala, ale pro hostujícího Zídka neměla dlouhého trvání. Po 14 vteřinách hry tvrdě fauloval kolenem a byl vyloučen na pět minut a do konce utkání. Piráti ale dlouhou přesilovou hru nevyužili. I hosté měli k dispozici dlouhou přesilovou hru, která trvala čtyři minuty, branku vstřelili ale až po jejím konci. Zadina odvedl výbornou práci, projel s kotoučem celé hřiště, pak ho předal volnému Filipu Roubalovi, který už překonal jinak výborně chytajícího Pavláta.

Radost ale trvala hostům přesně půl minuty. Po té době se totiž dokázal Zdeněk Gröger nejlépe zorientovat před bránou a poslal kotouč za záda Kloučka. V 55. minutě dostali hosté možnost dvojnásobné přesilové hry. Po oddechovém čase dokonce zůstal na střídačce i brankář, a tak hosté hráli v šesti proti třem bránícím hráčům.

Tento tah ale hostujícímu trenérovi nevyšel. Dominik Pavlát rozehrál kotouč na Ondřeje Buchtelu, který trefil odkrytou klec od vlastní brankové čáry a stanovil tak konečné skóre na 5:1.

Robert Kaše (Chomutov): „Do utkání jsme vstoupili tak, jak jsme chtěli, brzdilo nás ale to, že jsme vůbec nestříleli na bránu. V útočném pásmu jsme hráli rádoby bago a neměli jsme tlak do brány. Soupeř trochu ožil a měl tam několik brejkových situací. Pak se nám podařilo dát gól na 1:0, což nás trochu uklidnilo a od druhé třetiny už jsme měli utkání pevně v rukou a vítězství jsme si zasloužili. Velikou zásluhu na něm má brankář Pavlát, který byl hlavním strůjcem úspěchu“