Junioři poprvé v extralize klopýtli, prohráli doma s Litvínovem 2:4

Napsal 17.09.2011 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Tři zápasy, tak dlouho trvala neporazitelnost Pirátů v Noen extralize Juniorů. V dnešním zápase museli pokaždé dotahovat a Litvínov toho dokonale využil. Dvakrát se domácím vyrovnat podařilo, ale na potřetí to již bylo nad jejich síly. Litvínov si tak z derby odváží cenné tři body a vítězství 2:4.
4.kolo so 17.9.2011
2:4(1:1, 1:1, 0.2)
LIT
Matoušek - Kolář, Korim, Čížek, Bartejs, Hanták, Mužík, Kolčava, Klouček, Deveri, Hlaveš, Ondráček, Hammerbauer, Račuk, Pesjak, Ptáčník, Novák L., Novák J., Opálek, Kopáč, Hrabák.
Litvínov
Nechvátal - Čejka, Havelka, Jurčík, Strejček, Kokeš, Bittner, Šrámek, Mackal, Zdeněk, Kasal, Písařík, Procházka, Mamula, Průša, Ejem, Trübenekr, Švarc, Smolka.

13. Račuk (Bartejs, Mužík), 34. Ptáčník (Mužík, Račuk)
Litvínov
4. Jurčík (Ejem), 34. Průša, 46. Smolka (Havelka), 52. Smolka (Písařík, Havelka)

3:1
1:0
25:35
95
Svoboda – Belko, Hynek

První třetina se nesla ve stylu rychlosti a slušnosti. V hokeji je až neuvěřitelné, že celé úvodní dějství trvalo pouho pouhých pětadvacet minut. Zápas samotný začal lépe hostující Litvínov, který hned ve čtvrté minutě šel do jednobrankového vedení. Úvodní branku vstřelil Ondřej Jurčík, který využil zaváhaní domácího brankáře a mezi betony prostřelil puk. Až do osmé minuty se na ledě nehrálo nikde jinde, než před domácím brankářem Lukášem Matouškem. Domácí se oklepali a zanedlouho skóre srovnali. Tvrdá střela Tomáše Bartejse se odrazila od brankáře a Marek Račuk bekhendem puk zahodil do branky - 1:1. V patnácté minutě se zranil domácí Lukáš Novák, který najel na koleno protihráče. V devatenácté minutě mohli jít Piráti do vedení, ale nastřelili pouze tyč. /vodní třetina skončila nerozhodně 1:1.

V úvodu druhé části naopak dominoval Chomutov. Sice vystřelil několikrát za sebou, ale žádné branky se domácí nedočkali. Naopak i ve druhém dějství se dostal do vedení Litvínov. Psala se čtyřiatřicátá minuta, když se z dorážky prosadil Jaroslav Průša. Domácí gólman nemohl s dorážkou nic udělat. Domácím to netrvalo ani čtvrt minuty a bylo opět vyrovnáno. Hostující brankář Patrik Nechvátal nechal mezi pravou tyčí a svými betony skulinku, kterou dokonale využil domácí Josef Ptáčník. Následoval tlak pirátů, ale do konce čtyřicáté minuty se již skóre nepohnulo.

Poslední část nabídla spoustu zajímavých situací. Začněme hned v první, neboli jednačtyřicátou minutou. To se mohli dostat do vedení hosté a za pár sekund i domácí. Oba gólmani zachytali bezchybně a udrželi nerozhodný stav i nadále. V čase 43:00 přišlo první varování ze strany Litvínova, že jsou hosté nebezpeční v rychlých protiútocích. Ondřej Jurčík se dostal do úniku, ale domácí Lukáš Matoušek včas sklepl betony a puk zachytil. Za dvě minuty se situace opakovala, ale se šťastnějším koncem pro Litvínov. Pavel Smolka byl v úniku, následně faulován a v kleči přehodil domácího brankáře. Domácí se ještě pokusili vyrovnat, ale již bezúspěšně. Hosté měli veliké štěstí, když se dvakrát ozvala konstrukce za brankářem Patrikem Nechvátalem. Hosté o svém vítězství definitivně rozhodli v čase 51:20. Z dalšího samostatného nájezdu na bránu se radoval po druhé v zápase Pavel Smolka. Litvínov vyhrál v Chomutově 2:4.

Na otázku, jestli dnešní prohru Chomutova nerozhodly úniky Litvínova, odpověděl pan trenér Jaroslav Beck, takto:

„Rozhodli tři chyby a z toho pramenící dvě branky. V té době nebyl Litvínov v tlaku, byla to třikrát nepozornost. To se v hokeji stává. Je to o individuálních chybách, nezdarech a věcech. A dneska jsme v tomto, byli malinko horší“.

Jaroslav Beck:

„Prohraný zápas se těžko hodnotí. Byla to vyrovnaná bitva. Komentovat šance proměněné a neproměněné nemá smysl. Druhá třetina z naší strany byla špičková a tam se také zrodil první zárodek možného neúspěchu. Rozhodly hlavně chyby, které jsme měli tři po sobě. Litvínov je využil a rozhodl. Byl to parádní zápas, ale nešťastný pro nás“.

Trenér Litvínova:

„Utkání bylo vyrovnané. Chomutov má výborný kádr, což dokazoval i na ledě. Nám zachytal výborně gólman. Rozhodovala koncovka, ve které jsme byli efektivnější“.