Junioři podlehli v posledním utkání sezóny Zlínu o dva góly

Napsala 02.03.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti v posledním kole DHL extraligy juniorů vyzvali na vlastním ledě Zlín, kterému šlo o poslední postupovou příčku do play-off. Po dvou třetinách, kdy si hosté vypracovali gólový náskok, se šlo do třetí periody, ve které vítězství pojistil Jan Václavek. Piráti prohráli i utkání 46. kola a prodloužili sérii nezdarů na čtyři po sobě jdoucí zápasy, prosadili se Tomáš Adámek a František Wágner.
46.kolo čt 2.3.2017
2:4(1:2, 1:1, 0:1)
ZLN
Pavlát – Kopic, Novák, Lidák, Smutný, Hřebíček, Hajič – Polák, Niňaj, Kulich, Palička, Krejčiřík, Részegh, Tůma, Rindoš, Wágner, Adámek
Zlín
Šimonů – Dluhoš, Jenáček, Váňa, Procházka, Budil, Padrnos, Gazda, Kolařík – Fryšara, Hefka, Miko, Václavek, Mikulec, Gago, Karafiát, Strmiska, Stiksa, Horváth

12. Adámek (Polák, Tůma), 24. Wágner (Krejčiřík, Rindoš)
Zlín
2. Stiksa (Kolařík, Dluhoš), 19. Miko (Karafiát, Padrnos), 24. Karafiát (Václavek), 58. Václavek (Miko)

2:3
0:0
0:1
37:49
R. Svoboda – Malý, Šimán

Již po minutě hry byl vyloučen Petr Procházka, čehož domácí nevyužili a naopak inkasovali. Michal Kolařík na vlastní modré vypíchl puk na Filipa Stiksu, jenž v úniku vymetl šibenici domácí brány – 0:1. O chvíli později Jiří Kopic překazil dobrým obranným zákrokem přihrávku před bránu, a zlikvidoval tak přečíslení dva na jednoho. Hned poté se Tomáš Adámek prosadil střelou z mezikruží, odkud otřel puk o horní tyčku – 1:1.

Pak měli Piráti téměř čtyři minuty v kuse početní výhodu, která však skončila bez gólu. V devatenácté minutě se prosadil Petr Miko, který využil zaváhání domácí obrany a prostřelil Dominika Pavláta k tyči – 1:2. Srovnat mohl v závěru Josef Rindoš, jenž ale nastřelil tyčku.

Na začátku prostřední části měl dvě velké šance Michal Gago, jenž si ale na domácí jedničku nepřišel. Ve 24. minutě Václavkův pokus vyrazil Dominik Pavlát přímo na hůl Jiřího Karafiáta, jenž už měl snadnou práci a využil přečíslení dva na jednoho – 1:3. Nad druhé straně se prosadil po šťastném odrazu o zadní mantinel František Wágner, který se zasloužil o kontaktní branku – 2:3.

Vyrovnat mohl Tomáš Adámek, jenž osamocen před Danielem Šimonů neuspěl forhendovým blafákem. Před polovinou utkání Zlín předvedl v početní výhodě krásnou akci, kterou v závěru překombinoval Jan Václavek. Ve 35. minutě se k dorážce téměř do prázdné brány tlačil Štěpán Fryšara, kterého dobře pokryli domácí obránci. O chvíli později Tůmův pokus zastavila tyčka.

V počátku třetiny měl dvě šance Jiří Karafiát, jehož ale pokaždé vychytal domácí brankář. Po ubráněném oslabení už se Piráti radovali, ale střela Toma Poláka byla zastavena těsně před brankovou čarou, když už letěla do prázdné brány. Po polovině třetiny nejprve Michal Gago v dobré pozici přestřelil, poté Jan Václavek trefil tyčku.

V 58. minutě měl Filip Palička hodně prostoru, kterého však nevyužil, a tak udeřili hosté. Jan Václavek dostal přihrávku od Petra Mika a se štěstím propasíroval puk za čáru – 2:4. V závěru utkání to domácí zkoušeli v šesti, ale dvoubrankové manko nedohnali ani s několika dorážkami Vojtěcha Krejčiříka.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Šli jsme do zápasu s tím, že nemáme, co ztratit. Chtěli jsme Zlínu trochu zkomplikovat postup. Herně to úplně špatné nebylo, ale takhle se odvíjela celá sezóna. Neměli jsme tlak do brány, ale na druhou stranu doufám, že si z toho kluci vzali ponaučení, když viděli, jak Zlín bojuje o osmičku. Neměli v týmu hráče, který by nepadl do střely. My jsme chtěli celou sezónu hrát jako primadony.“

Zbyněk Mařák (HC PSG Zlín): „Byl to pro nás zápas roku, jelikož jsme hráli o postup do play-off. Potřebovali jsme vyhrát, bylo to psychicky i fyzicky náročné. Dali jsme do zápasu duši a srdce, zvládli jsme to, takže můžu klukům jenom pogratulovat.“