Junioři podlehli Českým Budějovicím gólem v poslední minutě

Napsala 08.01.2022 Kateřina Kundertová
Č e s k é B u d ě j o v i c e / C h o m u t o v - Piráti vyrazili k devětadvacátému kolu juniorské extraligy do Českých Budějovic, kde byli blízko bodovému zisku. Za vyrovnaného stavu už duel směřoval do prodloužení, jenomže v čase 59:39 rozhodl pro domácí Matouš Masopust. Netradičně v neděli Chomutovští nastoupí v Salcburku.
29.kolo so 8.1.2022
CEM
3:2(0:0, 1:1, 2:1)
Č. Budějovice
Ludvík – Remta, Fousek, Vaněk, Březina, Placek – Remeš, Turek, Sakhno, Kašpar, Schwartz, F. Petrásek, Putz, Pouzar, Masopust, Sochor, Chlubna, Janoch
Tuček – D. Petrásek, Cestr, J. Janda, M. Pöschl, Dominik Badinka – Ekrt, Šilar, Krasanovský, Cháb, T. Svoboda, Vostiňák, Černý, Vyroubal, F. Döring, Daniel Badinka

29. Masopust (Chlubna, Remta), 47. Putz (Turek, Remeš), 60. Masopust (Janoch, Chlubna)
40. Černý (Vostiňák, Dominik Badinka), 43. Krasanovský (Černý, Cháb)

1:1
0:1
0:0
48:33
96
Lacina, Horák, Zíka, Šimánek

Utkání na jihu Čech začalo bezbrankovou úvodní třetinou, ve které se celky ze spodních pater tabulky oťukávaly. Ke změně skóre došlo poprvé až před přelomem základní hrací doby, kdy se prosadil Matouš Masopust – 1:0.

Chvilku poté, co Piráti ubránili oslabení po faulu svého spoluhráče Jana Vostiňáka, šli do čtyř i domácí a David Černý ve čtyřicáté minutě srovnal – 1:1. Vzhledem k nízkému stavu výsledku hlavními postavami byli brankáři – Dominik Ludvík a Filip Tuček.

Nástup do třetí periody vyšel lépe Chomutovu, jelikož už ve třiačtyřicáté minutě zvýšil vedení svého týmu Matyáš Krasanovský – 1:2. Motor a David Putz měli připravenou rychlou odpověď, takže bylo vzápětí opět srovnáno – 2:2.

Když už utkání směřovalo do prodloužení, ke gólové ráně se napřáhl Matouš Masopust, jenž v čase 59:39 uštědřil Krušnohorcům krutou ránu – 3:2.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Hrál se rychlý zápas nahoru dolů. Domácí nás dostávali pod tlak v naší obranné třetině, my jsme měli šance po protiútocích. Po vedení 2:1 jsme hru zbytečně otevřeli a soupeř vyrovnal. Na konci utkání vstřelily České Budějovice vítězný gól, ale kluci předvedli velmi dobrý výkon.“