Junioři po dvou výhrách za sebou nestačili na hradecký Mountfield

Napsal 13.01.2017 Petr Šatalík, Martin Penker
C h o m u t o v - Junioři vyrazili v rámci třiatřicátého kola DHL extraligy juniorů do Hradce, kde se utkali s místním Mountfieldem. Piráti vstoupili do utkání lépe, ale branku se jim v první třetině vsítit nepodařilo, a tak po přestávce udeřili domácí, když se prosadil Chalupa. Piráti poté jakoby přestali hrát a v devětadvacáté minutě to bylo už o dvě branky, trefil se Dufek. Piráti nezačali dobře ani třetí třetinu, když se na začátku nechávali zbytečně vylučovat. Jednu z přesilovek domácí dokázali využít a po trefě Dufka vedli už o tři branky. Piráti se dokázali střelecky prosadit až v osmapadesáté minutě, když se střelecky prosadil Köver. To ale bylo pro Piráty už pozdě a z ledu hradeckého Mountfieldu odjeli s výsledkem 3:1.
33.kolo pá 13.1.2017
MHK
3:1(0:0, 2:0, 1:1)
Hradec Králové
Bartozel – Hroudný, T. Kynčl, Gaspar, Šalda, J. Moník – Dufek, Zahradník, Malík, Štohanzl, Hnik (C), F. Moník, Hofman, Řepík, Hidveghy, Chalupa, Pažourek.
Pavlát – Buchtela, Hlaváček, Kopic, Novák, Lidák (C), Smutný, Hřebíček – Köver, Polák, Palička, Krejčiřík, Részegh, Tůma, Rindoš, Svoboda, Šilar, Wágner, Adámek.

22. Chalupa (Zahradník, Hofman), 29. Dufek (Gapsar), 49. Dufek (Hnik, Štohanzl)
58. Köver (Smutný)

4:4
1:0
0:0
Veinfurter – Pechánek, Potůček

Utkání chytlo hned od prvního okamžiku svižné tempo. Do úvodního tlaku se dostali Piráti. Tůma přejel útočnou modrou na pravé straně, vystřelil od mantinelu a Bartozel musel zakročit svou vyrážečkou. Hradec odpověděl přibližně po pěti minutách hry, kdy předvedl pěknou kombinaci v pásmu protivníka, na jejímž konci byla tvrdá střela od modré, kterou vyslal Jakub Moník. Pavlát byl však připraven, rychle šel do rozkleku a puk skryl v náruči.

Šest minut před první sirénou se Polák pokusil překvapit brankáře Východočechů, když rychle objel klec Mountfieldu a snažil se zasunout k vzdálenější tyči. Bartozel se stihl včas přesunout a puk vykopnout betonem. Nejblíž brance byl v první třetině Svoboda, který svou ranou z prostoru mezi kruhy orazítkoval břevno. Chomutov měl o něco více ze hry, avšak gólu ani jedno z mužstev nedosáhlo, pročež druhá část utkání začínala za stejného stavu, jako ta první.

Lvi vstoupili do druhého dějství mnohem lépe než do začátku duelu. Již po minutě a devíti vteřinách slavili úvodní trefu. Zahradník přihrál z levého kruhu na pravou stranu, kde u tyče číhal David Chalupa, jenž bleskově doklepl kotouč do poloprázdné svatyně protivníka – 1:0. Piráti se poté dostali znovu do náporu, Bartozel však zlikvidoval ránu od modré, kterou vyslal Novák i střelu Buchtely z levého kruhu.

Hradečtí své vedení zdvojnásobili přibližně v polovině druhé třetiny. Aleš Dufek vtrhl do pásma soupeře podél pravého mantinelu a tvrdým projektilem pod horní tyč nedal Pavlátovi šanci – 2:0. Chomutov se snažil korigovat, Részegh vypálil od pravého mantinelu, ale Bartozel zachytil puk mezi betony. A když žádný další gól nepadl, nesli si Východočeši do třetí dvacetiminutovky dvoubrankové vedení.

Na začátku třetí třetiny se Chomutov snažil snížit náskok soupeře, jenže Novák pálil od modré nepřesně a po ráně Paličky, jenž vyslal forvard Pirátů z pravého kruhu, zasáhl Bartozel se svou lapačkou. Východočeši pak využili dvojnásobnou přesilovku, ačkoliv gólu docílili až poté, co byl jeden z vyloučených hráčů protivníka zpět ve hře. Štohanzl přihrál mezi kruhy Hnikovi, který z první předal na pravý kruh Aleši Dufkovi a ten už neměl problém vstřelit do poloprázdné svatyně hostí svou druhou branku – 3:0.

Lvi dělali v závěru souboje svému jménu čest a soupeře do náporu nepouštěli. Pirátům se však i přesto podařilo snížit. Jakub Köver se dostal k puku a ranou od pravého mantinelu zrušil neprůstřelnost královéhradeckého brankáře. Mountfieldu to však už vadit nemuselo, získal cenné tři body, v tabulce přeskočil Liberec a dostal se na 13. místo, přičemž na dvanácté Pardubice ztrácí bod a na jedenácté Vítkovice dva. Oproti celku z Ostravy má ale ještě utkání k dobru.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
„Myslím si, že dneska bych měl všem klukům poděkovat za předvedenou bojovnou a týmovou hru, protože si myslím, že dnes podali všichni výkon na hraně svých možností. O to víc potom těší, když to vyjde a ten zápas vyhrajete. Nicméně si myslím, že Chomutov byl v první třetině určitě lepším týmem. Aktivně dobře bruslil, my jsme, myslím si, možná trochu se štěstím první třetinu přečkali. Do druhý třetiny jsme šli za stavu 0:0 a v ní jsme rozhodli, když jsme soupeři utekli o dva góly. Potom jsme ještě zužitkovali přesilovku 5 na 3 a tím zápas definitivně rozhodli v náš prospěch. V konci šel soupeř samozřejmě do plných, ale jak jsem říkal, musím dnes všechny kluky pochválit, jelikož to dnes ubojovali, chtěli za každou cenu vyhrát a myslím si, že jsme si to zasloužili. Jsem za to hrozně rád a uvidíme zítra.“

Robert Kaše (Piráti Chomutov):
“Hodnocení dnešního utkání je jednoduché. V první třetině jsme si zápas sami prohráli, protože jsme vůbec nechtěli střílet, chtěli jsme hrát až do prázdný brány. Na začátku druhé třetiny jsme dostali gól a bohužel jsme se dostali do toho stavu, kdy jsme začali chtít hrát, ale všechny puky nám uskakovaly, nešlo to, nedostávali jsme se do koncovky. Soupeř tam dneska do toho padal po hubě a to vítězství si zasloužil.“