Junioři po čtyřiceti minutách prohrávali, v poslední třetině zápas proti Kladnu otočili

Napsal 03.10.2015 Daniel Pavlík
C h o m u t o v - Piráti se sice v utkání 10. kola DHL extraligy trefili jako první, ale ještě do konce první třetiny se kladenští Rytíři odtrhli na stav 1:2. I ve druhém dějství se hosté dvakrát radovali, stejně tak ale juniorští Piráti. Poslední dvacetiminutovka přinesla výborný zvrat zápasu, jelikož za Jirouškova záda prošly další tři trefy, na což Středočeši už nedokázali odpovědět.
10.kolo so 3.10.2015
6:4(1:2, 2:2, 3:0)
KLA
Danylec (Zvědělík) – Běluha, Páleník, Hierman, Cestr, Hlaváček, Benda, Novák – Kulich, Wágner, Dyrynk, Részegh, Macháček, Adámek, Tupý, Kellerstein, Rindoš, Strunz, Trapl
Kladno
Jiroušek (Stahl) – Havelka, Bunda, Chládek, Matula, Balcar, Zelingr – Pivovarči, Křepelka, Patyk, Čermák, Borkovec, Janeček, Havlůj, Keszi, Kaprál, Miura, Hrabík, Kružík

12. Cestr (Strunz), 27. Wágner, 31. Tupý (Páleník, Részegh), 48. Wágner (Kellerstein, P. Macháček), 52. P. Macháček (Hlaváček, Wágner), 55. Kellerstein (Tupý, Részegh)
Kladno
18. Havlůj (Miura), 20. Patyk (Janeček, Křepelka), 25. Zelingr (Kružík, Bunda), 30. Janeček (Matula)

9:7
2:1
0:1
43:35
130
Orlický – Rozlílek, Šulo

Piráti měli lepší vstup do utkání. Hrálo se převážně na hostující polovině, ale žádné stoprocentní šance nepřicházely. Až do 12. minuty, kdy v přesilové hře svou přesnou střelou skóroval VÁCLAV CESTR. Rytíři se ihned po obdrženém gólu více tlačili dopředu, což mělo za následek několik nebezpečných protiútoků, do kterých se dostali Chomutovští. Jenže Piráti druhý gól nepřidali, za což je v 18. minutě potrestal PETR HAVLŮJ. To však nebylo vše. Ještě třicet vteřin před koncem první třetiny se prosadil PETR PATYK, který po přihrávce do brankoviště jen zvedl puk nad beton Michala Danylce. Piráti se tak během dvou minut dostali do komplikací. Rytíři vyhráli první třetinu poměrem 2:1.

Jestli byl konec první třetiny hektický, co teprve ta druhá? Kladenští neztratili nic ze svého nasazení a dál se tlačili dopředu. V 25. minutě skóroval MATYÁŠ ZELINGR, který střílel do poloprázdné branky. Jenže Piráti se nezalekli. Jen o dvě minuty později přišel FRANTIŠEK WÁGNER, který svou nádhernou střelou pod víko překvapil hostujícího gólmana. Následovala přesilová hra domácích, ve které mohli diváci vidět hned dvě branky. První totiž učinil kladenský PETR JANEČEK, který se dostal za chomutovskou obranu a sám před Danylcem po kličce do forhendu zavěsil. Nicméně odpověď přišla ještě před koncem přesilové hry Pirátů. JIŘÍ TUPÝ okoukal nádherný gól Františka Wágnera a ze stejného místa i stejným způsobem vstřelil kontaktní gól. Přišly i další vynikající šance. Například Tamás Részegh předvedl své technické i bruslařské umění a prokličkoval se až sám před Jirouška. V chomutovské aréně však zazněla pouze tyč. Na druhé straně přesilová hra Rytířů, ve které musel Danylec likvidovat jednu těžkou střelu za druhou.

Třetí dvacetiminutovka se však mladým Pirátům nebývale povedla. Nejdříve puk přesně nasměroval FRANTIŠEK WÁGNER, který si tak připsal druhý gól zápasu. Ani s vyrovnaným stavem se ale Piráti nespokojili a řádili dál. Následovala tvrdá střela od modré, kterou brankář hostů jen vyrazil. PETR MACHÁČEK už jen zařídil zbytek. Po vyloučení Kellersteina si hosté vytvořili silný tlak, ale Danylec spolu s chomutovskou obranou odolávali. Jen co se ADAM KELLERSTEIN vrátil z trestné lavice, dokonal zkázu kladenských Rytířů. Jiroušek zřejmě neměl přehled o situaci a puk pod ním proklouzl až do branky. Důraz před brankou se domácímu útočníkovi vyplatila. Pro Kladenské ještě svitla jiskra naděje poté, co byl vyloučen rumunský talent Tamás Részegh. Rytíři zasypali chomutovskou svatyni několika tvrdými a rychlými střelami, nebylo to však nic platné. Junioři si ještě po závěrečné siréně pořádně oddechli a vyčerpaní si lehli na ledovou plochu. Avšak s úsměvem na tváři.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Do zápasu jsme nastoupili výborně, bohužel jsme využili méně šancí, než bychom chtěli. Mrzí nás góly v oslabení, ačkoliv měl soupeř výborné přesilovky. Zápas byl vyrovnaný, hrálo se nahoru dolů. Nakonec jsme třetí třetinu rozhodli naší bojovností a vůlí.“