Junioři odolali střelbě jako u Verdunu, ze Zlína vezou dva body

Napsal 26.10.2019 Lukáš Mihal, Libor Kult
Z l í n / C h o m u t o v - Čtrnácté kolo turnaje O Pohár DHL zaválo juniory Pirátů do Zlína, kde svěřenci trenérů Becka s Brychtou sice od první minuty vedli, jenže krátce po polovině normální hrací doby prohrávali 1:4. Valaši vyslali na chomutovskou branku v průměru každou minutu jednu střelu, jenže 66 pokusů stačilo nakonec jen na dva body, neboť nejstarší tým pirátské akademie i díky dvěma zásahům Miroslava Daniho vyrovnal a v nájezdech urval zásluhou Denise Zemana bonusový bod.
14.kolo so 26.10.2019
PBZ
4:5sn(1:1, 3:1, 0:2 - 0:0)
Zlín
Kořének – Janošek, Hamrlík, Talafa, Riedl, Bednařík, Mikulík, Pavlas – Handl, Sebera, Weintritt, Lekeš, Podešva, Kozubík, Luža, Hrazdira, Dobiáš, Fajkus, Baďura
Altrichter – Šuráň, M. Pöschl, D. Zeman, Ludvík, Ferbas, D. Vaněk – Švec, Dospěl, Dani, Popelka, Pech, L. Benda, Veselý, Berčík, Janeček, Lobodowski

Zlín
19. Kozubík (Dobiáš), 29. Talafa (Fajkus, Weintritt), 32. Talafa (Dobiáš, Hamrlík), 32. Kozubík (Riedl, Luža)
1. Janeček (Berčík, Popelka), 35. Dospěl (D. Zeman, Berčík), 46. Dani (Dospěl, D. Zeman), 51. Dani (Ludvík, Veselý), rozhodující nájezd D. Zeman

7:9
2:1
1:0
66:34
48
Kubičík – Hanzlík, Blažek

Do zápasu rozhodně lépe vstoupili Piráti, protože šli hned v první minutě do vedení. Po přihrávce Martina Berčíka se nemýlil Michal Janeček – 0:1. Chomutov byl poté i nadále aktivnější, ale další gól už nepřidal.

Naopak ve vlastní přesilovce inkasoval. Vojtěch Dobiáš skvěle vyvezl puk až před brankáře Martina Altrichtera, kde se po jeho střele prosadil David Kozubík dorážkou – 1:1. Do šaten se tak odcházelo za vyrovnaného stavu, který rozhodně více vyhovoval domácím hokejistům.

Druhá třetina na rozdíl od té první začínala dost vyrovnaně. Oba týmy měly šance, i když o něco více si jich vytvořil Zlín. Ten nakonec v polovině zápasu zapsal tři přesné trefy. Před polovinou normální hrací Sebastian Fajkus vystřelil nepřesně, kotouč se však odrazil zpět před branku a Zlín poslal do vedení Tadeáš Talafa – 2:1. Ten samý hráč přidal i třetí zásah Valachů.

Ve 32. minutě vysunul Vojtěch Dobiáš do úniku právě Tadeáše Talafu, který se prosadil střelou pod beton Altrichtera – 3:1. To ale ještě nebylo vše, ve stejné minutě se prosadil ještě David Kozubík, který skóroval do odkryté klece – 4:1. Hosté nakonec vykřesali naději, v závěru třetiny snížil Luboš Dospěl – 4:2. Piráti však stále ztráceli dva góly, takže do závěrečné periody nastupovali v těžké pozici.

S tou se ovšem skvěle popasovali a ve třetím dějstvím vyrovnali. Po pěkné přihrávce využil ve 46. minutě samostatný únik Miroslav Dani – 4:3. Stejný hráč se o necelých pět minut postaral i o vyrovnávací gól, Matěj Sebera se sice svíjel v bolestech po tvrdém hitu, ale Miroslav Dani srovnal z dalšího brejku – 4:4.

Šlo se tedy do prodloužení, které mohly oba týmy rozhodnout, ale nakonec nikdo neskóroval. Na řadu tak musely přijít nájezdy, které rozsekl gólem v páté sérii Denis Zeman.