Junioři nezvládli důležité utkání, Liberec rozhodl v poslední třetině

Napsal 13.01.2018 Ondřej Bartůněk
C h o m u t o v - Junioři podlehli v napínavém utkání Bílím Tygrům z Liberce. V důležitém boji o play-off tak rozhodla jediná branka. Závěr hrací doby Piráti tlačili soupeře avšak góly padaly na druhé straně do prázdné branky. Boj o play se tak stále víc dramatizuje.
32.kolo so 13.1.2018
0:3(0:0, 0:0, 0:3)
LIB
Běhula – Kopic, Seemann, Kleiner, D. Novák, Studený, Procházka, Hajič – Köver, Bajer, Polák, Hřebíček, Chlán, Kulich, Šeliga, Šišolák, Šilar, Adámek.
Liberec
Polášek – Aubrecht, Krejsa, Charvát, Benák, Had, Starosta – Holenda, Šír, Průžek, Juščák, Nezbeda, Jursa, Burda, Kotyza, Bouřil.

Micka – Ondráček, Kokrment

Souboj o důležité body začal Liberec dvěma přesilovky. Ani jedna ovšem nenabídla žádnou vyloženou šanci, hosté se k ničemu nedostávali. Hra pokračovala ve vyrovnaném a bojovném tempu a i přes další přesilovku se Bílí Tygři neprosadili. Na konci první periody měli dvě šance domácí, teč Martina Hřebíčka skončila na tyčce a únik Jaroslava Kulicha na betonech brankáře Poláška.

Do prostřední dvacetiminutovky vstoupili aktivněji domácí. Nejdříve se hnala do útoku dvojice Chlán - Polák, první jmenovaný ale nepřihrál ideálně. Ve velké šanci byl následně Jakub Köver, který dostal přihrávku na zadní tyčku, ale puk přes beton brankáře nepřehodil. Radovat se mohl i Martin Jursa, k němuž se dostal kotouč po nečekaném odrazu za brankou, zblízka ale Běhulu nepřekonal.

V totožných akcích se nacházeli Hajič a Šilar, oba dostali z levého kruhu přihrávku před branku a zakončovali z první. Ani jeden z nich se ovšem nedokázal gólově prosadit. V oslabení mohl udeřit také Martin Hřebíček, klička mu ovšem nevyšla a Polášek předvedl další parádní zákrok utkání. I po čtyřiceti minutách zůstal stav nezměněn.

Na startu třetí třetiny nahazoval v přesilové hře Martin Starosta a u levé tyčky dorážel David Aubrecht, tomu se ale nepovedlo překonat pozorného Běhulu. Rozhodující moment utkání přišel po neodpískaném icingu, kdy se Martin Jursa dostal zpoza branky do zakončení a se štěstím překonal Richarda Běhulu - 1:0. Piráti byli nadále aktivnější, ale branku se jim prostě nedařilo vstřelit.

Prázdnou branku měl dvě minuty před koncem před sebou Josef Bajer, jenž byl zahákován a odkrytou klec netrefil. Piráti tak měli šanci na srovnání v přesilové hře, ale přišly góly do opuštěné klece. V poslední minutě se prosadili Václav Burda po chybě Jiřího Kopice, gólový účet utkání uzavřel Tomáš Nezbeda. Liberec porazil Piráty 3:0.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Když rozhodující gól padne ve třetí třetině a ještě ze sporného icingu, to je asi nejhorší způsob jak prohrát zápas. Pak jsme dostali dva góly v powerplay. To jsme už museli zkusit, to bylo hop nebo trop. Vymlouvat se na to, že byl včera těžký zápas nebudeme. Bylo to o koncentraci, proměněných šancích a větším počtu střel. Ale nic nám neprošlo, všechny střely byli zblokované. Liberec výborně bránil, měl u toho potřebné štěstí a klid. A my jsme se nedokázali za celých šedesát minut prosadit a dát gól.“

Valdemar Jiruš (Bílí Tygři Liberec): „My jsme dnes předvedli dobrý výkon. Hráli jsme dobře dozadu. Ubránili jsme soupeřovy přesilové hry. Podtrhnul to dobrý výkon gólmana. Co se týká defenzivy, tak dnes naprostá spokojenost. V ofenzivě jsme trochu zklamaní z toho, že jsme nesehráli lépe přesilové hry. Vezeme si domů 3 body, a za to jsme rádi. Klukům patří pochvala.“