Junioří neudrželi vedení a prohráli v Havířově 2:3 v prodloužení

Napsal 18.09.2010 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Ani ve druhém zápase se nepodařilo juniorům KLH zvítězit a odjíždějí ze severní Moravy jen s jedním bodem na kontě. Sice se dokázali dvakrát dostat do vedení ale nakonec padli v prodloužení. Za hosty byl 2x úspěšný Kučera, branky domácích vstřelili Horák, Marek a Brezani.
2.kolo so 18.9.2010
HAV
3:2p(1:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
Havířov
Matoušek - Zientek, Duda, Jindřich, Šurin, Kopel, Marek, Lužný, Lešiga, Puffer, Pechanec, Horák, Mráz, Číp, Miczek, Čaja, Brezani, Blažej, Pesar
Příhoda - Žižka M., Motejlek, Korim, Kolčava, Žižka D., Bartejs, Škrdle, Kolář, Csányi, Chlouba, Hrabák, Kučera, Kús, Klouček, Hofmeister, Mála, Heindl, Ptáčník, Kunc, Zeman

V první třetině se do první velké šance dostal Antonín Pechanec, ale havířovský kapitán ztroskotal na brankáři hostů. Do skvělé šance se v 5. minutě dostal chomutovský Radek Hrabák, neproměnil. V 6. minutě mohl dostat Havířov do vedení Mario Brezani, ale branku po úniku nevsítil. V 9. minutě se dostal k dorážce před branku volný Kristián Kučera, který poslal Chomutov do vedení - 0:1. V 11. minutě reagoval na branku hostů David Horák po přihrávce Radka Čípa - 1:1. V další šanci Chomutova byl David Žižka, ale nedokázal přkonat výborně chytajícího Matouška. V poslední velké šanci v první třetině byl havířovský hráč. Tomáš Mráz si skvěle ztáhl holí puk ze vzduchu a jeho únik chytil Příhoda nádherným semaforem.

Ve 25. minutě zápasu tečoval kotouč Miczek ale bohužel nepřesně. Další větší šance se konala až ve 29. minutě, když Jan Miczek nahrával na Radka Čípa, Havířov z této akce ale branku nevytěžil. V 31. minutě se opět dostali hosté do samostatnému úniku a z přihrávky Chlouby se podruhé v zápase přesně trefil Kučera - 1:2. V 32. minutě Příhoda vytěsnil koncem lapačky kotouč, který vyslal Mario Brezani, ten ale po nepodařené akci třískl hokejkou do mantinelu a obdržel 10 minut za nesportovní chování. V přesilovce Havířova v závěru třetiny se moc nestalo, snad jen by se dala vypíchnout střela Antonína Pechance, kterou ovšem Příhoda zneškodnil svými betony.

V začátku třetí části nedokázal puk pod beton protlačit Radim Blažej. Ve 47. minutě se dokázal parádně prokličkovat Miroslav Marek a zakončil spřehledem backhandovou střelou k tyči - 2:2. Sřela Davida Kunce označkovala tyčku havířovské brány. Ve 49. minutě vykryl střelu Romana Chlouby Matoušek svým ramenem. O minutu později se do skvělé příležitosti dostal opět Chomutov, když Lukáš Zeman opět narazil na Matouška. V 53. minutě se mohli hosté radoval z branky. Do úniku se při vlastním oslabení dostal Kristián Kučera, ale opět se brankář Havířova činil. V závěru zápasu si Chomutov vytvořil velký tlak. Vše ale držel Matoušek. Poslední příležitost v normální hrací době měl Jan Puffer, branka se ale neoslavovala.

Na závěr třetí třetiny se nechal vyloučit kapitán Chomutova Karol Csányi, vyhodil puk mimo hrací plochu. Jelikož se hraje v prodloužení 4 na 4, tak měl Havířov k dispozici přesilovku 4 na 3. V 61. minutě ji dokázal využít Mario Brezani po přesné přihrávce Antonína Pechance, zápas tak vyhrál Havířov 3:2 po prodloužení.