Junioři nestačili v derby na Litvínov, skórovali až v poslední minutě

Napsal 23.11.2013 Lucie Lobo, Libor Kult
C h o m u t o v - Ke druhému ze čtyř venkovních duelů v řadě se vydali junioři Pirátů v rámci 20. kola Noen extraligy do nedalekého Litvínova. Po bezbrankové zahajovací třetině se jako první prosadili domácí, kteří si postupně vypracovali čtyřgólový náskok. Soubor trenérů Becka s Martínkem zkorigoval výsledek až v poslední minutě zásluhou trefy Lukáše Nováka a letos i podruhé derby s regionálním rivalem prohrál.
20.kolo so 23.11.2013
LIT
4:1(0:0, 2:0, 2:1)
Litvínov
Soukup – Šesták, Baránek, Fučík, Strejček, Svoboda, Cvrk, Kokeš, Šefl, Weitz, Řehoř, Trübenekr, Zdeněk, Ujfaluši, Mical, Řezníček, Čeřovský, Šimeček, Válek, Štěpka
Maštalířský (46. Dvořák) – Michálek, Havel, Szathmáry, Šulák, Drobný, Černý, Tejnor - J. Novák, Peštuka, L. Novák - Vrána, Paleček, Janák - Huňady, Šťovíček, Bednář - Jindra II, Ringler

Litvínov
21. Řehoř (Válek, Mical), 28. Trübenekr (Fučík, Zdeněk), 41. Válek (Řehoř, Strejček), 44. Štěpka (Zdeněk, Svoboda)
60. L. Novák (Peštuka)

4:3
1:0
0:0
27:46
211

Úvod utkání ovládli ve většině případů hostující Piráti. Nejprve se na branku hnal Vrána s Palečkem, kteří předvedli ukázkovou kombinaci před domácí brankou. Ovšem v cestě za brankou jim stál skvělý Soukup. V 7. minutě chomutovský Lukáš Novák objel litvínovského útočníka Šimečka a od modré prověřil domácího gólmana, který ani pro tentokrát nezklamal.

V jedenácté minutě se hosté dostali do obrovské šance. Peštuka s Jakubem Novákem si vyměnili puk a vystřelili na Soukupa, který byl díky tomuto zásahu nucen opustit litvínovskou klec. Kotouč byl ale stále ve hře a litvínovský gólman se musel rychle přemístit zpět, kde chvíli bránil domácí svatyni bez hokejky. Vše nakonec skončilo dobře pro domácí, kteří nakonec ještě zaútočili na Maštalířského.

Ke konci třetiny ještě několikrát Piráti zkusili překonat litvínovského Soukupa. Ten byl ale úspěšný jak proti Palečkovo bekhendu, tak i proti Huňadyho střele z kruhu. Kapitán Szathmáry ještě v 18. minutě našel pouze lapačku Soukupa.

Deset sekund po začátku druhé dvacetiminutovky se Litvínov dostal do vedení. Mical s Válkem si vyměnili kotouč za brankou, druhý jmenovaný ho pak poslal Ivanu Řehořovi před branku a ten se trefil do pravého horního rohu hostující branky. V pětadvacáté minutě se Válek dostal do úniku ve svém vlastním oslabení, nakonec ho ale čistě zastavil jeden z obránců.

Ve 26. minutě byl vyloučen hostující L. Novák a Litvínovu se tato početní výhoda velice dařila. Nejprve Cvrkovu odraženou střelu ještě dorážel Mical, Maštalířský se však blýskl skvělým zákrokem a kotouč za svá záda nepustil. Bylo tomu ale naopak o pár sekund později, když Litvínov navýšil své vedení na 2:0. Přesilovou hru využil Jan Trübenekr, který dorazil vyražený puk za záda hostujícího gólmana!

Běžela pětatřicátá minuta, když Piráti uzamkli domácí tým před Soukupem, který se musel v brance pěkně ohánět. Šikovnou kombinaci hostů zakončil Vrána jen do Soukupovo výstroje! V závěru třetiny ještě prověřil Maštalířského Zdeněk, jeho střela ale letěla těsně mimo branku.

Litvínovští jakoby zopakovali začátek druhé třetiny a třináct sekund po začátku vstřelili další branku, když Lukáš Válek doklepl poskakující kotouč za záda Maštalířského. Ve 44. minutě domácí opět navýšili své vedení už na 4:0. Domini Štěpka si našel vyražený puk a z otočky už se trefoval do odkryté brány.

Čtvrtá branka Litvínova vyhnala z branky hostí Tomáše Maštalířského, kterého nahradil Tadeáš Dvořák. Hosté nehráli špatně, dostávali se do hezkých akcí. V polovině třetiny předvedl Soukup parádní zákrok proti dalšímu útoku hostujících hráčů.

V předposlední minutě utkání byl vyloučen domácí Štěpka. Piráti svou první branku vstřelili 37 sekund před závěrečnou sirénou. Po buly se ke kotouči dostal Lukáš Novák, který golfákem prostřelil Soukupa. Ten si sice čisté konto neudržel, ale Litvínov zvítězil nad Piráty 4:1 a připisuje si další tři body.

Radek Mrázek (HC Litvínov): „Kromě prvních patnácti minut tohoto zápasu, kdy jsme z toho byli trošku vyvalení nás podržel gólman Soukup. Vyhráli jsme zaslouženě, byli jsme po většinu zápasu lepší a dodržovali taktické věci. Pro vítězství jsme si došli.“

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Utkání se nám nepovedlo. Do 14. minuty jsme měli spoustu gólových příležitostí a herní převahu. Bohužel šance jsme neproměnili. Pak jsme udělali dvě chyby, které domácí využili. Tento kádr to prostě neunese a spousta hráčů hlavně útočníků nám chybí. Bude to chtít čas, než někteří hráči získají potřebnou sebedůvěru a dokáží táhnout tým. Pak se snad přidají i další.“