Junioři nestačili na Salcburk, reprezentační přestávku přečkají třináctí

Napsala 02.11.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti vyrazili v posledním kole turnaje O Pohár DHL před reprezentační přestávkou do Rakouska, kde se jim vůbec nedařilo. Domácí Red Bull si v první třetině vypracoval čtyřgólové vedení, které si v dalším průběhu jenom hlídal. Čestnou branku Pirátů vstřelil Jan Prokop, jenž se trefil v prvním zápase po dvoutýdenní přestávce.
17.kolo so 2.11.2019
SAL
5:1(4:0, 0:0, 1:1)
Salzburg
Kolarz – Obu, Schwaiger, Necesany, Szuber, Wimmer, Reich – Cimmerman, Hänelt, Eham, Lutz, Leonhardt, Borzecki, Pronin, Wolf, Bjerrum, Müller
Běhula – Šuráň, Zeman, Ludvík, Ferbas, Vaněk, Pöschl – Švec, Dani, Popelka, Pech, Benda, Prokop, Berčík, Janeček, Svoboda, Lobodowski, Kulich

Salzburg
1. Eham (Hänelt, Borzecki), 4. Borzecki (Hänelt, Schwaiger), 17. Hänelt (Obu, Wimmer), 18. Cimmerman (Schwaiger, Pronin), 47. Szuber (Lutz, Leonhardt)

Kontschieder – Panholzer, Sporer

Salcburk do zápasu vstoupil bleskurychle. Už po minutě se trefil Josef Eham, na něhož za dvě a půl minuty navázal Jakub Borzecki, což jasně určilo ráz utkání – 2:0. Ještě před koncem periody se během minuty prosadili Haakon Hänelt a Sebastian Cimmerman, takže bylo po úvodním dějství po zápase – 4:0.

V prostřední části Chomutovští ubránili tři oslabení a nepřetavili střeleckou převahu 14:7 ve snížení, takže se skóre vůbec nezměnilo.

Vstup do závěrečné třetiny svěřencům Jaroslava Becka a Jana Brychty vyšel. Po necelých dvou minutách vstřelil nakonec pouze čestnou branku svého týmu Jan Prokop, jenž se trefil v prvním zápase po dvoutýdenní přestávce – 4:1. Finální podobu výsledku dal Maksymilian Szuber v sedmačtyřicáté minutě – 5:1.