Junioři nestačili na Hradec Králové, jemuž vsítili jen jednu branku

Napsal 27.11.2015 Michal Luxa, Klára Petrásková
H r a d e c K r á l o v é / C h o m u t o v - Ve třiadvacátém kole DHL extraligy juniorů zajížděli na led Hradce Králové, kde prohráli 1:4. O jedinou branku Chomutova se po přihrávce Petra Macháčka postaral František Wágner, jenž vyrovnával na průběžných 1:1. Ovšem od té doby stříleli branky pouze domácí, a tak Severočeši odjíždějí s prázdnou.
23.kolo pá 27.11.2015
MHK
4:1(1:1, 1:0, 2:0)
Hradec Králové
Veselý – Kynčl, Lier, Bureš, Havránek, Hronek, Piegl, M. Matějček – Zahradník, Malík, Hnik, Miškář, Drašnar, Krátoška, Hofman, Chalupa, Orság, Gančarčík, Pilař.
Lukeš – Běhula, Páleník, Hierman, Cestr, Hlaváček, Lidák, Novák – Wágner, Krivošík, Dyrynk, Részegh, Tůma, Macháček, Adámek, Tupý, Kellerstein, Doležal, Strunz.

2. Malík (Hofman, Gančarčík), 22. Miškář (Krátoška, Bureš), 42. Hnik (Pilař, Piegl), 57. Hronek (Gančarčík)

Veinfurter – Pechánek, Potůček

Vstup do utkání vyšel mnohem lépe Hradeckým, kteří se ujali vedení již ve druhé minutě. Tomáš Hofman poslal z rohu kotouč před bránu přesně na hůl Davidu Malíkovi a východočeský útočník se tváří v tvář Lukešovi nemýlil – 1:0. Do akce se o chvíli později dostali i Piráti, Martin Strunz však z dorážky nedokázal dostat puk za Veselého záda.

V následujících minutách byl aktivnějším týmem domácí Mountfield, jenž si dokázal vypracovat několik zajímavých šancí, ani jednu se mu však nepodařilo proměnit. I přes to, že hra se po většinu času odehrávala v chomutovském obranném pásmu, se hostům podařilo vstřelit vyrovnávací branku. František Wágner se po pravé straně protáhl kolem hradecké obrany a prostřelil přesouvajícího se Veselého – 1:1.

Začátek prostřední dvacetiminutovky se velmi podobal té první. Za hákování byl vyloučen Martin Strunz a Hradec svou početní výhodu záhy využil. Z pravého kruhu přišlo nahození od Aleše Krátošky, které Patrik Miškář dokázal dotlačit do brány – 2:1. A o chvíli později mohli jít Východočeši do dvougólového náskoku, Davidu Malíkovi se však při kličce zastavil puk a ke střele tak nedošlo.

Ve vlastním oslabení mohl vstřelit druhou branku Pirátů Filip Doležal, brankář Veselý však situaci zvládl. Následný nápor Mountfieldu vyústil v Krátoškův samostatný únik, bekhendový blafák ale mladému forvardovi nevyšel podle představ a skóre se neměnilo. Na hradeckém výkonu se skvělým zákrokem podílel i František Veselý, jenž si i přes skrumáž těl dokázal najít Běhulovu jedovku.

Minutu před druhou sirénou dostali východočeští hokejisté možnost dvojnásobné přesilové hry. V ní se kotouč za brankovou čáru sice dostal, ovšem až po vypršení času a na skóre 2:1 se tak nic nezměnilo.

I třetí perioda začala hradeckým gólem. Psala se dvaačtyřicátá minuta zápasu, když Radek Pilař nahodil kotouč do předbrankového prostoru a černou pryž dostrčil pod Lukešovými betony do brány František Hnik – 3:1. O chvíli později najížděl do palebné pozice znovu Hnik, jenže přihrávka od spoluhráče mířila pouze na brusle a změna skóre se nekonala.

Tlak hokejistů zpod Bílé věže byl zřetelný i v dalším průběhu pátečního duelu. Proti střele Radka Pilaře stihl gólman Lukeš vymrštit lapačku, teč Davida Malíka pro změnu zlikvidoval vlastním tělem. Na ránu od modré v podání Filipa Hronka byl už však chomutovský brankář krátký a hradecký bek tak definitivně rozhodl o vítězství domácího celku - 4:1.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Věděli jsme, že Chomutov je hodně kvalitní soupeř. V první třetině jsme sice vedli, ale potom jsme dostali trochu nešťastný gól na 1:1. Od druhé třetiny kluci bojovali a šli jsme za vítězstvím. Pro nás to jsou důležité tři body do tabulky, zvlášť nad takovýmhle soupeřem. Dnes opravdu kluci podali hodně bojovný výkon. Akorát je škoda, že máme dva docela vážně zraněné hráče. Uvidíme, jak to s nimi dopadne. Ale to k hokeji patří a jak říkám, jsme spokojeni se třemi body.

Robert Kaše (Piráti Chomutov):
Těžko se takovýto zápas hodnotí. Myslím, že dnes jsme zaostávali hlavně v bojovnosti a chuti chtít vyhrát, a to se na výsledku podepsalo. S takovou hrou a nasazením bohužel nejdou vyhrávat zápasy. Už od první minuty bylo naše nasazení špatné. Neměli jsme to srdíčko tak, abychom dokázali utkání vyhrát, a to v dnešním hokeji prostě nejde.