Junioři nedali šanci Kometě a připsali si vysoké vítězství

Napsal 17.10.2015 Jan Thöma, Petr Kouba
C h o m u t o v - Chomutovští junioři si v rámci čtrnáctého kola DLH extraligy juniorů otevřili v zápase proti Kometě Brno střelci, když doma zvítězili vysoko 7:2 a dál vedou ligu. Pirátům se dařilo hlavně během přesilových her, během kterých vstřelili hned čtyři branky. Na druhou stranu dva góly obdrželi.
14.kolo so 17.10.2015
7:2(2:0, 3:1, 2:1)
KOM
Lukeš – Běluha, Páleník, Hierman, Hlaváček, Lidák, Benda – Kulich, Krivošík, Dyrynk, Részegh, Adámek, Tupý, Kellerstein, Rindoš, Strunz, Trapl
Kometa
Gerža (Slavíček 32.) – Švejda, Štancl, Sedláček, Kubeš, Kabelka, Kupčík – Tůma, Havlát, Lunter, Dvořák, Nováček, Biolek, Horký, Garčic, Dupljaku, Kratochvíl, Grünwald, Hroudný

3. Kulich (Tupý), 15. Tupý (Részegh, Krivošík), 27. Strunz, 33. Strunz (Kellerstein, Rindoš), 33. Tupý (Krivošík, Benda), 52. Krivošík (Hierman), 55. Kulich (Hierman)
Kometa
37. Dvořák (Kubeš, Nováček), 46. Garčic (Dupljak, Kupčík)

5:6
4:0
0:2
42:24
140
Smitka – Votrubec, Ševic

Hned ve třetí minutě první třetiny otevřel skóre Jaroslav Kulich, který se střelou z mezikruží nemýlil. - 1:0. V patnácté minutě přidal druhý gól Chomutova Jiří Tupý, kterému mezi kruhy přihrál Tamás Részeg - 2:0. Chomutov Kometu k ničemu závážnému nepustil. Do druhé periody vstoupili akivněji domácí, ovšem tři minuty po začátku se do útočného pásma dostala Kometa, která domácí potrápila, když Lukešovi poskakoval puk v brankovišti, ten ho však stačil vyrazit. V čase 26:24 přidal v přesilovce třetí gól domácích Martin Strunz, jenž zachytil brněnskou rozehrávku a tak se ocitl sám před gólmanem Garžou, který na jeho střelu nestačil - 3:0.

V polovině utkání poslal na Garžu střelu od modré Adam Kellerstein, Martin Strunz jeho střelu tečoval a byl z toho další gól - 4:0. O necelou minutu po něm se prosadil Jiří Tupý, který neměl moc práce dorazit puk do odkryté klece - 5:0. Po pátém gólu Kometa vystřídala svého strážce klece. Na světelné kostce svítil čas 35:27, když zůstal po tvrdém hitu ležet na ledě Michal Kupčík. Nakonec odešel po svých. Minutu poté ho spoluhráči pomstili gólem, o který se postaral Filip Dvořák, když jeho střela vypadla Lukešovi z výstroje - 5:1. Piráti ovšem nepolevili a i nadále vyvíjeli na soupeře tlak.

Tři a půl minuty po začátku třetího dějství našel Martin Strunz krásnou zadovkou Adama Kellersteina, ale na Slavíčka nevyzrál. 2 minuty po pokusu Kellersteina se prosadili brněnští, když Liridon Dupljak našel na pravém křídle Richarda Garčice, který střílel do odkryté klece - 5:2. Devět minut před koncem utkání navíšil skóre domácích Filip Krivošík, který ukázkově tečoval nahození Jakuba Hiermana - 6:2. Tři minuty po Křivošíkově góle zvýšil na konečných 7:2 Jaroslav Kulich, jenž bekhendovým blafákem zasunul Slavíčkovi puk mezi betony - 7:2.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): ,,Jsme rádi za tři body. Dneska jsme šli už od první minuty vítězství naproti. Odehráli jsme jedno z nejpovedenějších utkání. Asi nám pomohlo, že nám chybí šest hráčů ze základní sestavy a že ostatní z kádru ukázali, že mají na to v tomto týmu hrát."

Pavel Pazourek (HC Kometa Brno): ,,Dnes jsme si prohráli zápas individuálními chybami, které rozhodli zápas. Některé z nich byli kuriózní. Jinak měl zápas dobrou úroveň."