Junioři navázali na předchozí výhry, v derby vysoko porazili Litvínov

Napsal 07.01.2020 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Ve dvaatřicátém kole turnaje O pohár DHL zavítal na led Chomutova sousední Litvínov. Piráti si šli od počátku za vítězstvím a v derby zvítězili vysoko 5:1. Svěřenci Jaroslava Becka s Janem Brychtou tak vyhráli i třetí utkání v roce 2020, k čemuž přispěli dvěma góly Jan Prokop s Adamem Popelkou.
32.kolo út 7.1.2020
5:1(3:1, 1:0, 1:0)
LIM
Běhula – Pöschl, Petrásek, Seemann, Ludvík, Ferbas, Vaněk, Jungvirt – Švec, Dospěl, Popelka, Prokop, Janeček, Svoboda T., Lobodowski, Kulich, Pech
Litvínov
Pejsar – Bártek, Hocelík, Kadár, Baláž, Kitzberger, Kroupa, Háva – Jindra, Skuhrovec, Kysela, Vopat, Stehlík, Limanovský, Bartoš, Jouza, Nikl, Fišer, Kovačič

5. Prokop (Dospěl, Pech), 6. Pech (Lobodowski), 19. Popelka (Jungvirt), 25. Prokop (Pech, Seemann), 46. Popelka (Jungvirt, Janeček)

Bartoš (LIM) 10 min OT

Do první velké šance se dostali hosté, a to když jel Ludvík sám na Běhulu. Domácí brankář ale vystihl blafák a nedovolil útočníkovi skórovat. Hra se hned přesunula na druhou stranu kluziště, kde se kotouč tak dlouho motal po brankovišti, až ho Jan Prokop uklidil do odkryté brány - 1:0. Za necelou minutu se skóre měnilo opět a opět na domácí straně. Lobodowski se pokusil zakončit, dojel s kotoučem ale až za brankovou čáru, odkud ale přesnou zadovkou našel Patricka Pecha a ten se nemýlil - 2:0.

Od sedmé minuty hráli domácí první přesilovku, která se jim ale vůbec nepodařila. Baláž našel rozjetého Jaroslava Fišera, který bekhendovou kličku zakončil mezi betony Běhuly - 2:1. Hosté se snažili o brzké vyrovnání, ale ani v přesilové hře se neprosadili.

Naopak to byli Piráti, kteří skórovali. Dvě minuty před koncem třetiny se kotouče mezi kruhy zmocnil Adam Popelka, který popojel blíže k Pejsarovi a následnou střelou ho překonal - 3:1. Vzápětí fauloval hostující Bartoš a neodpustil si poznámku k rozhodčím, takže inkasoval ještě osobní trest na deset minut. V přesilovce se ale neprosadili ani Piráti a první třetina tak skončila za stavu 3:1.

Na začátku druhé třetiny opět úřadovali domácí. Nejprve Dospěl tečoval střelu do tyče a vzápětí zbytečně fauloval Kovačič. Toho dokonale využil Jan Prokop, ke kterému se dostal kotouč po povedené individuální akci Seemanna - 4:1. Hosté se snažili s vývojem utkání něco udělat, ale jejich hra nebyla moc přesná.

Nejblíže ke skórování měl Jindra, který obehrál dva protihráče mezi kruhy, ale následnou střelou nepřekonal Běhulu. Druhá polovina prostřední části nebyla pro oko diváka příliš atraktivní, domácí dobře bránili a hosté se do příležitostí ke snížení stavu nedostávali. Do kabin se tak Piráti odebrali s pohodlným náskokem.

Úvod závěrečné periody vypadal podobně, jako u dvou předešlých. Piráti sice hráli v oslabení po faulu Popelky, v tom ale ujel Prokop, na Pejsara v bráně si ale nepřišel. Krátce po konci oslabení ale přidali domácí pověstného „bůra“. Právě Adam Popelka, který naskočil z trestné lavice, byl na konci akce a rozvlnil popáté litvínovskou síť - 5:1.

Dále se utkání již de facto pouze dohrávalo. V útlumu ale vyvedl hostující hráče Peter Lobodowski, který si sebral kotouč ve svém obranném pásmu, ve střední části doslova proskočil mezi dvěma hráči, dalšího překonal stahovačkou a tváří v tvář Pejsarovi trefil horní tyč. Šanci ke korigování stavu měli následně hosté při trestném střílení. To se ale Stehlíkovi vůbec nepovedlo a kotouč poslal mimo bránu. Piráti tak v derby berou všechny tři body.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Z derby jsme měli obavy, jelikož jsme byli dost oslabení. Nakonec nám pomohl Vít Seemann z A týmu, za což děkujeme. Kluci odvedli koncentrovaný výkon, to, co jsme chtěli. Byly úseky hry, kdy hokej měl od nás už nějakou kvalitu a pak jsme zápas kontrolovali. Jsme rádi za výhru v derby a třetí výhru v řadě v novém roce“.

Radek Mrázek (HC Litvínov): „Nám se zápas absolutně nepovedl, přišlo mi, že pokračujeme v nějaké vánoční náladě a pohodičce. Nebylo tam nic. Střídáme okamžiky šílené s těmi ještě šílenějšími, úroveň našich přihrávek je katastrofální a celkově tomu chybělo nasazení.