Junioři nad Vítkovicemi rychle vedli, přesto v prvním duelu čtvrtfinále prohráli

Napsal 18.03.2016 Marcel Holl
O s t r a v a / C h o m u t o v - V pátek odstartovaly čtvrtfinálové boje mezi juniory Vítkovic a Pirátů v DHL Extralize. Chomutovští v Ostravě od druhé minuty vedli, když se trefil Aleš Macháček. Domácí Vítkovice dokázaly ve zbytku úvodní části skóre otočit a ve zbylých minutách prvního zápasu série rozhodnout o svém vítězství 4:1.
ČF1 pá 18.3.2016
VIT
4:1(2:1, 1:0, 1:0)
Vítkovice
Šimeček – Adamík, Charvát, Puzič, Rudl, Ďurkáč, Štěpánek, Gabrhelík – Hartmann, Spratek, Zdráhal, Wróbel, Malina, Žiak, Ollender, Kmošek, Kafka, Gřeš
Lukeš – Meliško, Páleník, Blaha, Hierman, Cestr, Lidák, Černý – Wágner, Šťovíček, A. Macháček, Tůma, P. Macháček, Adámek, Tupý, Rindoš, Strunz, Dejmek

Vítkovice
8. Adamík (Kafka, Malina), 20. Charvát, 36. Zdráhal (Rudl, Ollender.), 60. Ollender (Zdráhal)

Kika, Dědek – Bryška, Lukš

Vstup do prvního duelu série vyšel mnohem lépe Pirátům. Ti zásluhou Aleše Macháčka otevřeli po necelých dvou minutách skóre. Vstřelená branka Chomutovské nakopla, a v dalším průběhu nepouštěli Vítkovice do šancí. V polovině sedmé minuty putoval na trestnou lavici Martin Šťovíček a Steel toho dokázal využít. Po nahrávce Kafky umístil puk do horní části Lukešovy branky Vojtěch Adamík.

Po vítkovickém gólu se hra docela srovnala, avšak šance byli k vidění na obou stranách, ale oba maskovaní muži byli pozorní a drželi stále nerozhodný stav. Ten změnil jedenáct vteřin před úvodní sirénou Adam Charvát, který přesnou střelou přelstil chomutovského brankáře.

V úvodní polovině druhé periody měli Piráti dvě obrovské šance. Nejprve neuspěl Petr Macháček a pár minut po něm i Tomáš Adámek. Oba hráči ztroskotali na gólmanovi Šimečkovi. Když nedali branku Chomutovští, tak domácí trestali. Na konci šestatřicáté minuty zužitkoval třetí početní výhodu v zápase vítkovický Patrik Zdráhal a upravil tak vedení Ostravanů na 3:1.

I v průběhu třetí části se překonávali oba brankáři, kteří kryli celou řadu šancí. Vítkovice tedy stále vedly o dvě branky. Navýšit domácí vedení mohl v polovině 53. minuty Ollender, jenž dostal nahrávku zpoza branky od Zdráhala, ale svou střelou trefil pouze připraveného Lukeše.

Pirátům se v posledních minutách prvního čtvrtfinále se Chomutovu nedařilo vytvořit si tlak, který by vedl ke smazání ztráty ve skóre. Zhruba minutu před koncem řádné hrací doby byl vyloučen domácí Adamík, čehož chomutovští trenéři využili k oddechovanému času a odvolaní Lukeše.

Využít zdvojnásobenou početní výhodu se chomutovskému celku nepodařilo, a tak necelých dvacet sekund před koncem pečetil vítkovické vítězství Samuel Ollender, který po nahrávce Zdráhala trefil opuštěnou klec.