Junioři druhý zápas prohráli, vítězství Hanáků pečetil skórující brankář Lukáš

Napsal 15.03.2013 Petr Horčička
Druhý čtvrtfinálový zápas mezi Chomutovem a Olomoucí, v rámci play-off extraligy juniorů se odehrál na pirátském ledě. V utkání byla vždy napřed hostující Olomouc a domácí Piráti museli skóre vždy dorovnávat. Avšak ani dvě vyrovnání nezabránily Olomouci k výhře a srovnání série. V závěrečném power-play Chomutova ještě navýšil skóre olomoucký brankář Lukáš.
ČF2 pá 15.3.2013
2:4(1:2, 1:0, 0:2)
OLO
Strmeň – Havel, Pelc, Horváth, Kopáč, Šulák, Szathmáry, Tejnor – Fronk, Deveri, L. Novák, O. Kaše, Kämpf, Hrabák, Peštuka, Lehnert, J. Novák, Huňady, Hanták, Chrpa, Hlava.
Olomouc
Lukáš – Škůrek, Brančík, Beták, Ostřanský, Kunce, Jergl, Hes, Rašner, Zitka, Králík, Pšeja, Kovář, Hradil, Heža, Lehečka, Šťastný, Schejbal, Novotný.

12. Huňady (Tejnor), 39. Šulák (Hrabák, Tejnor)

Vyrovnání a využitá přesilová hra Olomouckých – taková byla první třetina

První třetina druhého čtvrtfinálového souboje nabídla atraktivní hokej. Skóre zápasu otevřeli hosté už v páté minutě, kdy se prosadil olomoucký kapitán JAKUB LEHEČKA, jenž se prosadil výstavní ranou, mířenou přesně do pravého růžku domácí svatyně.

Domácí se dočkali vyrovnání ještě v první třetině. Tejnor dobře zapracoval na modré čáře, přihrál za branku na PATRIKA HUŇADYHO, který vybruslil zpoza brány a přesnou střelou k opačné tyči překonal hostujícího gólmana – 1:1.

To ještě nebylo z první části všechno, početní výhodu se podařilo využít hostujícímu celku. Do konce Nokákovo trestu zbývala jediná vteřina a přesně mířenou střelou od modré čáry poslal hosty zpět do vedení JAKUB SCHEJBAL.

Ve druhé části přišlo vyrovnání!

Druhá třetina nepostrádala atraktivitu. V polovině zápasu měl vyrovnání na hokejce Kämpf. Ten na hostujícího brankáře zkusil bekhendový blafák, to však Lukáš výborně přečetl a stav byl stále příznivější pro hosty. Ve 37. minutě mohl naopak zvýšit Lehečka, který postupoval tváří v tvář domácímu brankáři, jenž jeho pokus zneškodnil bruslí.

Piráti přece jen utkání vyrovnali a to ještě ve druhé třetině, domácí využili přesilovou hru. Tvrdý pokus Tejnora ještě brankou neskončil, ovšem LIBOR ŠULÁK prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:2.

Třetí třetina a dvě branky v chomutovské síti

Piráti začali poslední část hry aktivněji, v průběhu třetiny se Kämpfovi podařilo nastřelit břevno. Byli to ale hosté, kdo přidal třetí branku. Do úniku se dostal DAVID ŠŤASTNÝ, jenž prostřelil domácího brankáře mezi betony.

Minutu před koncem to domácí zkoušeli v šesti, hrou bez brankáře. Pak se stalo něco nevídaného. Hostující brankář si vzal puk a vyhodil ho přes celé hřiště. K údivu všech skončil v brance a JAN LUKÁŠ se radoval ze vstřelené branky, jenž tak rozhodla o vítězi utkání. Bude se tak muset rozhodnout ve třetím utkání, které se odehraje znovu v Chomutově.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Říkal jsem, že Olomouc je těžký soupeř, a že to to po dvou zápasech bude 1:1. Říká se, že play-off je o jedné chybě, v tomto utkání to bylo o dvou chybách. Bohužel chyboval jeden z nejzkušenějších beků, ale tím nechci říct, že ta prohra je na jeho hlavu. Olomoučtí přijeli bojovat, přiklonilo se k nim i štěstí. My jsme ve třetí třetině vstřelili dvě tyčky. Je to prostě play-off se vším všudy.“

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): „Myslím si, že jsme viděli klasické utkání play-off. V rozhodujícím okamžiku se štěstí přiklonilo na naši stranu. V tomto zápase jsme vyhráli díky veliké bojovnosti a odhodlání. Důležité je, že jsme získali to vítězství, jenž jsme potřebovali, abychom Piráty vyzvali ještě ve třetím zápase. Vstřelená branka Jana Lukáše, byl už jenom třešničkou na dortu. Mám z ní obrovskou radost.“