Junioři Pirátů neuspěli v Liberci, kde prohráli vysoko 1:8

Napsal 22.09.2011 Pavel Kadeřábek, Lukáš Šonský
C h o m u t o v - První výjezd juniorů Pirátů v rámci NOEN extraligy do Liberce k tamním Bílým tygrům nedopadl pro chomutovské mládežníky dobře a pod Krušné hory se vrátili s porážkou 1:8. Domácí byli po celé utkání jednoznačně lepší a i díky využitým přesilovkám si vytvořili dostatečný náskok již po dvou třetinách. Hostům se podařilo vstřelit čestný úspěch až v době, kdy na ukazateli skóre svítil stav 7:0. Autorem branky byl v 51. minutě Hrabák.
5.kolo čt 22.9.2011
LIB
8:1(2:0, 4:0, 2:1)
Liberec
Jelínek - Bednár, Pícha, Mikyska, Jánošík, Procházka, Kedršt, Hloušek, Čechura, Psota, Dám "A", Dlouhý, Maďar "A", Morong, Krucký, Bittner, Pravda, Šimek, Urban, Frk, Miškovský "C".
Matoušek (od 33. Strmeň) - Kolář, Korim "A", Čížek, Bartejs, Hanták, Mužík, Kolčava, Hlaveš, Klouček, Deveri, Ondráček, Hammerbauer, Račuk "C", Pesjak, Ptáčník, Novák L., Novák J., Opalek, Kopáč, Hrabák.

Liberec
15. Mikyska (Morong, Dám), 19. Kedršt (Jánošík, Pícha), 29. Čechura (Urban, Psota), 30. Miškovský (Frk, Maďar), 33. Frk (Miškovský, Maďar), 39. Urban (Kedršt), 42. Miškovský (Bednár), 55. Morong (Psota)

Ptáčník (CHM) 10 minut osobní trest

Chomutovští junioři zatím všechny své předchozí duely odehráli na svém ledě, až v brzké čtvrteční odpoledne dorazili mladí Piráti pod Ještěd k prvnímu venkovnímu klání. Liberečtí bojovali před vlastním publikem již dvakrát, ovšem vždy odešli z ledu poraženi.

Úvod zápasu příliš pohledný hokej nenabídl, hra se často kouskovala a oba celky se dopouštěly mnoha nepřesností. Až s přibývajícím časem zvýšili své útočné úsilí především Liberečtí. Urban se ocitl na okamžik sám před Matouškem, ale ve slibné příležitosti zaslal kotouč pouze do brankáře.

V další šanci se však Bílí Tygři prosadili. A bylo to dokonce při vlastním oslabení, kdy hosté zaváhali ve středním pásmu. V přečíslení nalezl Morong volného Josefa Mikysku, jenž se z bezprostřední blízkosti nemýlil - 1:0.

Při další přesilovce mohli Piráti vyrovnat, ovšem Jakub Novák v přímém souboji s gólmanem Jelínkem neuspěl. V závěru třetiny si zahráli proti čtyřem také domácí a puk se opět začernal v chomutovské síti. Jánošíkova přesná přihrávka nalezla na hranici brankoviště Jaroslava Kedršta, který prostřelil Matouška podruhé - 2:0.

V úvodu druhé třetiny měl Chomutov velkou šanci na snížení soupeřova náskoku, hosté hráli takřka celé dvě minuty dvojnásobnou početní převahu. Ovšem jediné větší nebezpečí pro Jelínka znamenala Račukova teč, kterou liberecký brankář se štěstím odrazil betonem. Zbytek druhé dvacetiminutovky ale již bezesporu patřil domácím.

Po Mikyskově nabídce ještě Jánošík do sítě nezamířil, ale se spoluhráči se mohl radovat hned posléze při přesilové hře. Na Urbanův pas si od modré čáry sjel Tomáš Čechura a z levého kruhu trefil přesně. Když o necelé dvě minuty později trefil Daniel Miškovský z mezikruží nad brankářův beton, vedl Liberec už 4:0.

Bílí Tygři v útoku nepolevili, Patrik Urban měl na holi pátou branku. V samostatném nájezdu ale na Matouška nevyzrál, zato Marek Frk mířil přesněji. Po chybě hostující obrany zacílil přesně z místa před brankovištěm - 5:0. Po páté obdržené brance přenechal Matoušek místo v modrém půlkruhu Janu Strmeňovi. Chomutov se poté zoufale snažil s výsledkem něco udělat, ale hostům se nedařilo takřka nic. Aktivní zadák Korim několikrát napřáhl na modré čáře, ovšem Jelínek byl vždy připraven.

Naopak v čase 38:47 slavil opět Liberec. V signalizované výhodě se do Kedrštovy nabídky opřel Patrik Urban. Do kabin tak odcházeli Bílí Tygři s šestibrankovým náskokem.

Také úvod třetí části zahájili domácí mladíci vstřelenou brankou. Podruhé v zápase se prosadil Daniel Miškovský, jenž dorazil Bednárovu střelu za bezmocného Strmeně - 7:0. Liberec již bez problému kontroloval hru, Chomutov naopak bušil do liberecké obrany. Piráti byli v těchto minutách aktivnější, ale Jelínek stále držel čisté konto. Neprosadil se Klouček a z dorážky nemířil do černého ani Hlaveš.

Čestného zásahu se nakonec hostující družina přeci jen dočkala devět minut před koncem základní hrací doby. Ptáčník důrazně dorážel v brankovišti a puk poskakoval pod ležícím brankářem, do sítě jej nakonec doklepl Radek Hrabák - 7:1.

Poslední slovo v zápase však měli Bílí Tygři, kteří využili třetí přesilovku. David Morong se prosadil po nepřehledné situaci u hostující svatyně a upravil na konečných 8:1.

Zápas rozhodla druhá třetina, kterou domácí vyhráli 4:0. V ostatních částech zápasu nebyl Chomutov výrazně horším týmem, hosté dokonce soupeře přestříleli. Bílí Tygři ovšem těžili z dobré produktivity a využili každého zaváhání chomutovské obrany, která nepůsobila příliš pevným dojmem.