Junioři Pirátů Chomutov zvítězili vysoko 7:3 nad Olomoucí.

Napsal 21.09.2012 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Zápas, který začal zostra hned od začátku. Ve druhé minutě padli tři branky a vedení si Chomutov následně hlídal a navyšoval. To je výčet dnešního zápasu, kdy na chomutovský led dorazil soupeř z Olomouce. Největší zásluhu na vítězství domácích má Jan Hammerbauer a Jiří Fronk, kteří si připsali 4 body, za dvě branky a dvě asistence.
6.kolo pá 21.9.2012
7:3(3:1, 2:1, 2:1)
OLO
Strmeň (Maštalířský) - Havel, Drobný, Pelc, Horváth, Fronk, Mazánek, Novák Šulák, Deveri, Hanták, Hammerbauer, Tejnor, Peštuka, Huňady, Hlava N.
Olomouc
Lukáš (39. - 40.Kochta) - Kovář, Škůrek, Brančík, Číp, Hes, Vrabec, Hradil, Králík, Vaculín, Jergl J., Zitka, Šťastný, Vondra, Ostřanský, Jergl A., Lehečka, Machala, Schejbal.

2. Fronk (Kopáč, Hammerbauer), 2. Huňady (Hlava), 16. Deveri (Pelc), 32. Fronk (Hammerbauer, Mazánek), 40. Hammerbauer (Fronk), 53. Hanták (Šulák, Deveri), 57. Hammerbauer (Fronk, Horváth)
Olomouc
2. Králík (Šťastný, Schejbal), 39. Lehečka (Králík), 41. Králík (Škůrek)

4:4
1:0
0:0
50:25
50

Co se vybaví po dnešku fanouškům, když se řekne junioři a druhá minuta? Kdo neví, se dozví. Začíná zápas a na kostce nad ledem svítí čas 01:20. Domácí slaví, jelikož padla první branka. Zásluhou Jiřího Fronka se Chomutov rychle dostává do vedení, když překoná Jana Lukáše zblízka. Dalších dvacet vteřinek odkrojili hodiny a domácí slaví podruhé. Tentokrát se mezi úspěšné střelce zapisuje Patrik Huňady. To ovšem není vše. Čas 01:55 a Olomouc se stébla chytá. Z protiútoku se do prázdné branky trefil Lukáš Králík, který zakombinoval s Davidem Šťastným a Lukášem Schejbalem. V šestnácté minutě Piráti udeřili znovu. Krásnou souhrou, potrestal nepozornost olomoucké obrany Danko Deveri. Po první třetině se šlo do kabin za stavu 3:1, pro domácí.

Druhá třetina nabídla góly, až ve své druhé polovině. Ve dvaatřicáté minutě se prosazuje domácí Jiří Fronk, který zužitkoval přihrávku od Jana Hammerbauera. Olomouc se zaskvěla v devětatřicáté minutě, kdy po velkém tlaku Pirátů sama gól vstřelila. Mezi betony Jana Strmeně se trefil Jakub Lehečka. Piráti zareagovali okamžitě. Půl minuty před sirénou oznamující konec druhé třetiny se trefil Jan Hammerbauer, kterému ke gólu pomohla branková konstrukce, od které se puk do branky odrazil.

Na začátku poslední části se hosté z Hané naposledy nadechli a radovali z gólu. Do úniku se dostal Lukáš Králík, kterému nahrál David Škůrek a elegantně bekhendem zakončil. Následovali dvě branky Pirátů. Ve třiapadesáté minutě se prosadil střelou Filip Hanták. Asi nejkrásnější brankou Pirátů se stala ta poslední, závěrečná. Psala se sedmapadesátá minutě a přesilovka domácích. Chomutov zavezl puk do útočného pásma. Po ose Peter Horvát – Jiří Fronk se k puku dostal Jan Hammerbauer a tvrdou střelou nedal šanci olomouckému Lukášovi zasáhnout. Piráti si připisují vítězství. Olomouc odjíždí s nepořízenou.