Junioři Pirátů Chomutov nestačili doma na Vítkovice a pohlehli 4:5 na nájezdy

Napsal 11.10.2012 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Až do samostatných nájezdů se protáhnul zápas juniorské extraligy, ve kterém Chomutov přivítal hráče Vítkovic. Domácí prohrávali hned z kraje zápasu, a to o dva góly. Zápas otočili, ale vedení v utkání neudrželi. V samostatných nájezdech se radovali hosté. Bobusový bod vystřelil Martin Blahuta. Chomutov podlehl Vítkovicím 4:5 na nájezdy.
11.kolo čt 11.10.2012
4:5sn(0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)
VIT
Dovina (Maštalířský) - Havel, Kolář, Pelc, Fronk, Deveri, Novák L., Kopáč, Šulák, Kaše, Kämpf, Hammerbauer, Szathmáry, Tejnor, Peštuka, Lehnert, Novák J., Huňady, Hejcman, Chrpa, Hlava N..
Vítkovice
Svoboda (Mizera) - Král, Tomi, Štencel, Hawlík, Illéš, Němec, Chvostek, Kovář, Jonáš, Česlík, Slováček, Richter, Máj, Deutsch, Cabák, Holý, Blahuta, Pasker, Bail.

28. Havel (Deveri), 34. Kämpf, 45. Hammerbauer (Deveri), 50. Havel (Deveri, Hammerbauer)
Vítkovice
3. Pasker (Slováček), 27. Tomi, 41. Holý (Slováček, Bail), 50. Němec (Blahuta), 65. Blahuta

4:5
2:1
1:1
38:39

Domácí již od začátku zápasu prohrávali. Hosté z Vítkovic totiž využili hned první nabídnutou přesilovou hru. Autorem první branky byl Jan Pasker. Domácí mohli vyrovnat v osmé minutě, ale Šimon Szathmáry pouze orazítkoval horní tyč. V šestnácté a osmnácté minutě mohl vyrovnat, ale ani jednou se z vyložených šancí neprosadil. Po první části vedli Vítkovice 0:1.

Druhá část začala dvojitým vyloučením Vítkovic. Chomutov hrál od poloviny jednadvacáté minuty, až do sedmadvacáté přesilovou hru, ale nic z toho nebylo. Největší šanci domácí zazdili v třiadvacáté minutě, kdy si sami před brankou neporadili. V šestadvacáté minutě se ve vlastním oslabení odvážně do útoku vydal Marek Bail. Byla z toho tyč! Varování domácím nestačilo. O minutu později se hosté radovali z branky v oslabení. Vojtěch Tomi vystřelil a následně puk dorazil, za bezmocného Michala Dovinu.

V té stejné přesilovce se prosadili i domácí. Radek Havel se prosadil. Vyrovnat Chomutov dokázal ve čtyřiatřicáté minutě. David Kämpf ujel a bekhendem překonal Svobodu. Po druhé části byl stav vyrovnaný 2:2.

Na začátku poslední části přišel pro domácí šok, když se pouze jedenáct vteřin od začátku třetiny trefil vítkovický Marek Holý. Domácí vyrovnali v pětačtyřicáté minutě. K brance domácím pomohla i branková konstrukce. Poprvé a na posledy se Chomutov dostal do vedení v padesáté minutě, když se trefil Radek Havel. Pouze šestnáct sekund a bylo vyrovnáno na druhé straně. Erich Němec vystřelil a puk skončil v bráně. Šlo se do prodloužení.

V prodloužení se zápas nerozhodnul. I když měl Chomutov, ale i hosté několik vyložených šanci. Rozhodlo se v nájezdech. Rozhodující branku vstřelil v náhlé smrti Martin Blahuta a rozhodl o bonusovém bodu pro Vítkovice.